Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért kellene a gyereket...

Miért kellene a gyereket eltiltani a TV-től?

Figyelt kérdés
Több anyuka azzal büszkélkedik, hogy ő nem engedi a kisgyerekét egyáltalán TV-t nézni. Micsoda hülyeség ez? Persze, akármit nálunk sem nézhet a gyerek, de szerintem nagyon sok hasznos műsor van, ami tágítja a gyerek látókörét, bővíti a szókincsét és végül, de nem utolsó sorban szórakoztatja is a gyereket.

2013. ápr. 11. 09:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
20%

Nálunk elég egyszerű a képlet, mert nincs TV-nk. Nekem sem volt korábban, meg a férjemnek sem, így nem volt nehéz döntést hozni ebben a kérdésben.

Jó nagy monitorunk van, így azon néznek mesét, DVD-ről, vagy amiket letöltöttünk, általában a mi gyerekkorunk meséit. Egy-egy epizód 10 perc maximum, de pl.a barbapapák 5 percesek, eből kettőt, max. hármat néznek egyszerre.


Szerintem a nézett mese egyfajta passzivitásba viszi a gyerekeket. Fizikailag is, mert csak ül és nem csinál semmit, és agyilag is, mert minden készen adott, nem kell semmit elképzelni. Ha pl. felolvasunk nekik mesét (nem képeset), vagy fejből mesélünk, az a fantáziát erősen megmozgatja.

Mindezek mellett nem tartom ördögtől valónak, én inkább arra figyelek, hogy "mikor" nézzenek. És akkor engedem, ha már fáradtak, mert akkor pont az "agyi semmittevésre" van szükségük. Tehát azt pl. kizártnak tartom, hogy reggel felkeljenek és mesét nézzenek. Amíg frissek, addig játék van.

Este elalvás előtt mindig van 10 perc, az jó is úgy.


A természetfilmeket nem keverném ide, az már nagyobbacskáknak van, inkább kisiskolásnak, de mindenképp 4-5 év felett. És az nem is mese, hanem dokumentum.

2013. ápr. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
63%

Egyetértek azzal, hogy nem jó egyik végletbe sem belemenni.

A szülőnek kell időt szánnia arra, hogy szelektáljon és kontrolláljon az életkori sajátosságoknak megfelelően.

Bizony nagyon hasznos lehet egy jól megválasztott tévéműsor szülői felügyelettel és magyarázattal történő együttnézése, de ehhez a szülőnek is ott kell lenni, és ezt már kevesen teszik meg.

Az én gyerekkoromban, amikor még csak 2 csatorna volt, minden hét elején kezünkbe vettük a tévéműsort, átnéztük, és mindenki bekarikázta, amit meg szeretett volna nézni.

Ezután jött apukám, átnézte, és kipipálta, amivel egyetértett. Mi gyerekként ezeket a kipipált műsorokat néztük meg.

Most ott tartunk, hogy egyes csatornákat kellett kipipálni vagy megtiltani a gyermekeimnek. Pl. a Cartoon Networkot kapásból eltüntettem, ne is keressék, mert szörnyű.

De a meglévőekből igyekszünk okosan válogatni, ha jó példát mutatunk, szerintem a gyerekeink is igyekszenek majd követni azt.

2013. ápr. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Golan Trevize ***** válasza:
43%

9-esnek:

"Nem hiszem, hogy a másodpercenkénti 5000 villanás"


Ezen mit értesz pontosan?

Mi villog és hol villog ennyit?

2013. ápr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
63%

Kíváncsi lennék, hogy az a gyerek, aki mondjuk 3-4 éves, az mennyire tud eljátszani magában 0-24-ben, mert az enyémek elvannak, ha szórakoztatom őket, leülök velük, de van, amikor nem érek rájuk figyelni és szeretném, ha nem csinálnának veszélyeset, mert mondjuk főzök vagy olyat csinálok, amihez teljes figyelem kell. A tévé egy helyben tartja őket ilyenkor, mondhatni biztonságban vannak. Amíg a fürdőben vagyok, készülődöm, kell 10 perc, ha nincs tévé, félpercenként bőg valaki, hogy elvette, szétrombolta, megütött stb.


Szóval szerintem nem kell tiltani a tévét, én felveszem a műsorokat és azt nézhetik, amit megengedek nekik.


Ja, persze én is hallottam, hogy nem tévézhet a gyerek. De DVD, számítógép az bezzeg mehet. Hol a különbség. Hogy nem lát reklámot? :)

2013. ápr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
65%

Én rendszeren bekapcsolom a bébi TV-t ,figyelem mi megy benne és remek.

Egészen kicsiknek való ,énekli ,dudorássza a dalokat.De bármikor otthagyja a TV-t ha más programot ajánlok.

A baj ott kezdődik ha más sem köti le a gyereket és bugyuta műsorokat néz.

Biztos a 3as is szappanoperán nevelkedett.

De ma már széles a paletta.

2013. ápr. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
50%
... és pont az tetszik hogy nem passzívan bambul a gyerek hanem játékok vannak , kérdések amire válaszol, messziről mutatja a megoldást .
2013. ápr. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
75%
utolsó: igen, most már más műsorok vannak, tornászni kell a főhőssel, válaszolni neki, mutatni a formákat, teljesen interaktív.
2013. ápr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
72%
Én most csak azt nem értem, hogy akinek soha nem volt tv-je és most sincs, az honnan tudja, hogy pontosan mennyire ártalmas?
2013. ápr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nálunk apuka magyar, anyuka magyar, a 2,5 éves kislányunk pedig magyarul beszél, de saját magától megtanult jó sok szót angolul. Felváltva számol angolul, magyarul, 3 angol gyerekdalt elénekel a magyar dalocskákon kívül. Ezekre én sosem tanítottam. Megragadta, és megtanulta a Baby TV-ből. Nálunk természetes a Baby TV csatorna és a youtube-ról a Chuggington, Mickey egér játszótere, Noddy, Pimpa, gyerekdalok, mondókák. Szórakoztatja, sokat tanul belőle. Szerintem ezek tök jó dolgok, mi nem kerüljük őket.
2013. ápr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!