Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudtok rendet tartani 2...

Hogy tudtok rendet tartani 2 gyerek mellett?

Figyelt kérdés
Kosz nincs, de állandó kupi van, mindenhol szétszórt játékok, és káosz:)
2013. ápr. 11. 13:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén:) Sehogyan sem:) Este mikor elalszanak akkor rakok rendet. Napközben nincs értelme, mert 2 percig tart a rend.


Kétlányos 36hkm.

2013. ápr. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

próbálkozok-próbálkozok, de kb annyit ér, mint havat lapátolni hóesésben... :)

4,5 éves a lányom és 3 éves a fiam ,egészen picuri koruk óta bevonom őket a pakolásba, az az alapszabály, hogy mielőtt újba kezdenénk, elrakjuk az előző játékokat. Persze van, hogy meghagyjuk mert mondjuk hatalmas palotát építettünk a lego-ból és még pár napig elő-elővesszük és játszunk vele, de alapjáraton mindig el kell rakniuk amivel befejezték a játékot.

Ezen kívül este fürdés előtt van pakolás, szerencsére nem kell őket noszogatni, mert az a helyzet, hogy megmondtam nekik, ami nem kerül a helyére, annak hozom a kukás zsákot... szívtelenségnek tűnik talán, de míg ezt be nem vezettem, addig nem pakoltak, hanem csak szöszmötöltek és ide-oda elsinkófálták az útból a holmikat és még véletlenül sem a helyükre kerültek a dolgok, hanem pl az ágytámla mögé és hasonlók... meguntam. Képesek elrakni, kicsit irányítgatni kell őket, de meg tudják csinálni, úgyhogy meg is követelem.

Szóval este pakolunk rendet, és mindig együtt.

Ha valamelyikre rájön a segíthetnék és magától nekiáll pakolni vagy valamit segíteni, akkor mindig nagyon megdicsérem, vagy pl olyan húdenagy jutalomban részesül, hogy aznap ő választhat ki egy plusz mesét, vagy eldöntheti, mi legyen a másnapi ebéd stb...

2013. ápr. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

nálunk dobozokban vannak a játékok.

ha valamivel már nem játszik, akkor vehet ki másikat a tároló szekrényből ha azt elteszi. 2 éves korában még többnyire én pakoltam el utána, de nem vártam meg az estét vagy délutánt, mindig akkor mikor már nem érdekli az a játék vagy az a doboz :)

most 3 éves, már ő teszi el, megszokta ezt a rendszert.

na nem azt mondom, hogy mindig élére vannak állítva a dolgok, most is a szőnyegén ott vannak a legok mert tegnap épített és nem akarta szétszedni, hogy ma folytathassa ovi után, de nem olyan vészes :)


amivel nem érem utol magam az a ruhák :( van egy kupac ami vasalásra vár meg egy másik kupac ami elpakolásra és nem tudom eltüntetni mert miután rászánom magam, másnap már ott van a következő 2 kupac, minden nap mosok, lehet az a gond, hogy hétvégén kéne csak? mondjuk annyi ruhája meg nincs, hogy az ovi miatt ne legyen gond ha egy hétig nem mosok :(

amikor meg hazaesem a melóból, bevallom semmi kedvem ruhákat hajtogatni :)

2013. ápr. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Most megnyugtattatok!

Igen nálunk is a másik probléma a ruhák. Én is mindennap mosok, de mégis mindig teli a szennyes. És magatokra hogy jut időtök?

2013. ápr. 11. 14:12
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Mi hárman vagyunk testvérek, ilyen gond nem volt soha. Mi ez a hiszti manapság???? Mindenki olyan csodálatos anya, hogy semmire nincs ideje, mert mindig a gyerek körül van, aztán meg lehet nézni, milyenek a mai gyerekek....
2013. ápr. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ez nem hiszti!!!!

És nem mondtam, hogy tökéletes anya vagyok. Nem is azért van kupi, mert folyton a gyerekkel vagyok. Csak épp kell főzni, mosni stb...

Közben a kicsit meg romba döntik a lakást.

És igen, mi is 3-an vagyunk tesók, és emlékszem, hogy nálunk sosem volt kupi. Csakhogy arra is, hogy nem is igazán játszottunk semmivel, mert rögtön kaptunk miatta.

Ha barát jött, akkor csak az udvaron lehettünk, nehogy koszt csináljunk.

Ja, és anyám soha nem játszott velem, mert takarított.

Na ezt nem szeretném a gyerekeimnek!!!

2013. ápr. 11. 19:11
 7/13 anonim ***** válasza:
Őszintén nekem még egy lányom van augusztusben jön a testvére de nem tudom, hogy fogom megoldani ezt, hogy ne fusson az egész lakás állandóen, mert a lányomnál hiába pakolom el azt amivel már nem játdszik mert tutira azt akarja újból elővenni. Aki azt mondja, hogy hiszti annak szerintem nincs gyereke illetve kicsi még nagyon aki még nem nagyon rámol.
2013. ápr. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál, az én anyámra nem volt jellemző, játszhattunk nyugodtan, barátok is bejöhettek, mégis rendben volt minden...Mondjuk meg is voltunk nevelve (NEM brutálisan, keményen, hanem józan ésszel, normálisan), úgyhogy nem volt szokásunk, hogy dobálkozzunk a játékokkal, vagy szétverjük a kisautót, meg ilyenek. A kis homokozóban használt műanyag lapát nagyon hosszú évekig kitartott...Mert nekünk megtanították már gyerekkorunkban a rendet, azt, hogy a dolgoknak értéke van és vigyázni kell rájuk. Mindezt normálisan, ezt hangsúlyozom, nem veszekedéssel, fenyegetéssel, büntetéssel. Nem értem, a mai szülők többsége erre miért képtelen. Miért tiszta maszat a gyerek képe, ha eszik, miért adják a gyerek kezébe a teljes tábla csokit, aztán úgy néz ki, mint az ördög...
2013. ápr. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

"Aki azt mondja, hogy hiszti annak szerintem nincs gyereke illetve kicsi még nagyon aki még nem nagyon rámol."


Vagy az ő anyja tudott gyereket nevelni és rendesen élni is melllette, nem úszott a lakás, mégis megvolt a rendes gyerekkorunk...

2013. ápr. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as válaszoló!


Nekem két és fél éves a lányom. Szerintem aki ide írtak mindenki nevében mondhatom, hogy ők is tanízják a gyerekeket a rendre és nem azt akarják, hogy kupihoz szokjon a gyereke. De igen is kell egy kis szellemi érettség mire a gyermek megérik rá. Most mondok neked egy példát. A lányom nem volt az a klasszikus szekrény pakolós, de kipróbálta és majd egy hónapig küzdöttünk vele mire nagyjából megértette a ruháknak a szekrénybe a helye. Egy hónap után is rámolt, de akkor már vissza is tette persze gyűrve a szekrénybe. Igen nem rámolt mert próbáltam terelni a figyelmét és mással elfoglalni de mindig mindene idejét nem lehet lefoglalni a gyereknek. A lányom szépen eszik eldarabolom a csokit kenyeret amikor oda adom neki és igen kikeni magát elég rendesen. De attól megállunk ha észreveszem út közben, hogy végzett a gyerek az evéssel és megtörlöm. Nem gondolnám, hogy ettl bárki rossz szülő lenne.

Sőt attól sem, ha néha fut a lakás, mert a gyerek mellett élni is kell, meg attól, hogy anya lett valaki neki is lehet rosszabb napja és lehet oyan, hogy elúszik a munkájával. Én most tanfolyamra járok dolgozok gyereket nevelek és még várandós is vagyok. Igen van olyan, hogy fut a lakás mert képtelenség mindenre egyedül oda érni. Nem tudom neked mikor vannak legkorábbról emlékeid de nem hiszem, hogy 1-2.5 évesen emlékeznél milyen volt nálatok és szerintem azért édesanyád is küzdött ugyan ezzel a problémával illetve nem tudom, hogy a testvéreid és te közted mennyi idő van.

Az írásod alapján még szerintem nincs gyermeked, de ha majd lesz megérted miről is beszélünk itt.

2013. ápr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!