Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? A kisfiam 16 hós...

Mit tegyek? A kisfiam 16 hós és nagyon szeret gyerekekkel lenni. Van 1 szerintem rossz nevelési elveket valló anya elkényeztetett 2 éves gyereke aki nagyon durva mindenkivel.

Figyelt kérdés

A nő szerint a gyerekek közt ki kell alakuljon 1 természetes hierarhia és tök normális az, hogy a kisebbeket ha kell megveri, hogy megszerezze amit akar.

Már többször kellett szóljak a nőnek, hogy figyeljen már oda mit csinál a fia, de ezt folyton újra és újra meg kell tennem.

Simán megütötte volna múltkor is a picimet ha nem kapom el a kezét. Ill elvenné tőlünk a játékokat stb.

Természetesen nagyon pici még a kicsim, hogy megvédje magát, de igazából nem is érti a dolgot. Attól tartok nehogy "anyám asszony" manót neveljek a féltésem miatt.

De hát nincs más ötletem, mit tehetnék. Csak meg kell védjem a saját gyerekemet.

Ja és 1 helyen lakunk, 1 a játszótér, 1 lesz a bölcsi, az ovi.

Nem akarom, hogy bármi kimaradjon az életünkből, mert attól félek nehogy ott legyen. És azt is utálnám, hogy már ilyen fiatalon tartania kellene valakitől.

Mit tegyek???


2010. ápr. 1. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

Hát igazábol én sajnos a másik anyukán pendülök egy húron

az én18hónapos fiam is szeret verekedni.persze én rászólok.de igy nagyon rosszul érzem magam ettöl.még h megsimogat valakit,a végén tutira legalább megcsipi egy kicsit.én iszonyúan érzem magam ettöl,pláne ha még szólnak.is...biztos a másik anyuka sem olyan,hogy ráhagyja.ha mégis,akkor legyél mindig a kicsid közelébe,és ne engedd hogy a verekedössel játszon.

2010. ápr. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Első válaszoló, ha a te gyerekedek vernék, biztos nem hagynád szó nélkül, akkor nem pendülnél egy húron.
2010. ápr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Biztosan vannak verekedős gyerekek (ki tudja lehet az enyém is ilyen lesz?), de szerintem nem mindegy, hogy a gyerek anyja ezt hogyan kezeli. Nagyon bízom benne, hogy ha 2 éves lesz a fiam bizony eltudom majd neki magyarázni, hogy mit szabad és mit nem.

Te sem szólsz a picidnek ha egy nála kisebbet bánt? Nem mondod neki, hogy ejnye-bejnye ezt bizony nem szabad, mert ha rossz fiú vagy akkor ez és ez lesz a büntid?

Na ez az anyuka csak a padról ülve nézi, hogy rosszalkodik a gyereke és én ill. a többi szülő próbálja jobb belátásra bírni a fiát.

Egyébként tudod jól nem úgy megy a játszótéren a játék, hogy na te most vele ne játsz!!! Ő akkor is oda jön hozzánk.

2010. ápr. 1. 12:12
 4/6 anonim ***** válasza:

"A nő szerint a gyerekek közt ki kell alakuljon 1 természetes hierarhia és tök normális az, hogy a kisebbeket ha kell megveri, hogy megszerezze amit akar."


Na akkor szorítsd meg a fia kezét vagy a kezeddel mutasd, hogy dá dá lesz nagyon szigorú arckifejezéssel. Mondd neki, hogy szégellje magát (az anyja helyett is). Vagy tanul belőle az anyja vagy nem.

Azt nem mondom, hogy üsd meg a gyerekét, de ha a saját anyja nem neveli, akkor a fiad érdekében tedd te azt.

2010. ápr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is olyan kis mimóza, szereti a gyerekeket, puszilgatni szokta őket, de van, hogy simán ellökik cserébe - még kis csetebota, könnyen ki lehet billenteni az egyensúlyából, 14 hónapos.


Én nagyon sajnálom, mert nagyon sokat fog csalódni életében, de ettől még szeretetre nevelem, nem arra, hogy harapja át mások torkát.

Mondjuk erre születni kell.

Az alap természete olyan, mint az enyém.

Nem lesz egyszerű az élete, de nagyon tud majd szeretni arra érdemes embereket! :-)

2010. ápr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is egy kis mimóza. Mikor közeledik felé a szomszéd kisfiú, elszalad. Minden játékot elvesz tőle, a kicsim meg hagyja. Az anyukája mindig rászól, hogy ne vegye el, de én mindig mondom, hogy hagyja, majd ha kell neki vegye vissza.

Sajnos nem lehet őket mindentől megvédeni, jó az durva, hogy megveri az egyik a másikat, azt nem kell hagyni, de küzdjön meg dolgokért mert én nem leszek mindig ott.

Ha nálunk eldurvulnak a dogok én rászólok a kisfiúra, mondjuk rám jobban hallgat mint az anyjára, a csaj mindig megkér, hogy "rászólnál?"

2010. ápr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!