Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljem az alábbi...

Hogyan kezeljem az alábbi problémát?

Figyelt kérdés
Az elején kezdem, van egy 5 éves nagyon visszahúzódó kislányom. Középsős. Már régebben mondogatta, hogy van egy kislány a csoportjukban, aki piszkálja. Aztán abbamaradt, de most újra. Lökdösi, nem engedi leülni a székre vagy épp ellenkezőleg, felállítja, hogy ő üljön le, elveszi a játékot, amivel épp játszik, ilyen dolgok. Nem szeretném alapvetően a lányom helyett lerendezni ezt, azonban ismerem már annyira, hogy tudjam, ő sosem lesz olyan, hogy visszavegye a játékot vagy valamilyen hatásos módszerrel leállítsa a kislányt. Simán lehet, hogy azért ennyire visszahúzódó az oviban, mert frusztrálja ez a kislány. Úgy gondoltam az óvónővel mindenképp beszélek. Én úgy gondolom, ha nem hagyja pl. enni a gyereket a másik, akkor nem "csak" rászólók, hanem ha nem használ, akkor pl. drasztikusabb eszközökhöz folyamodok, értem ez alatt azt, hogy másik asztalhoz ültetem és ezzel az evés közbeni piszkálás megszűnne. De én mondjam, kérjem ezt az óvónőtől? Amúgy eléggé határozatlan az óvónő, nemrég ment nyugdíjba a másik, így most egyedül van egy dadussal együtt és hát azóta amúgy is nagyon visszaesett a csoport, pl. sokkal kevesebb a foglalkozás, van olyan nap, amikor simán kimehetnének az udvarra, mert jó idő van, de nem mennek pl. Ez igazán nem ide tartozik, csak azt akartam ezzel érzékeltetni, hogy a szitukból el tudom képzelni, hogy nincsenek a gyerekek sem megfogva úgy, ahogy kellene. Ez a kislány amúgy régen mást is piszkált, de lehet, most rájött, hogy az én lányom a legvisszahúzódóbb, őt "jól lehet piszkálni". Szerintetek mit tegyek?
2013. ápr. 12. 21:06
 1/3 anonim ***** válasza:

én 2 dolgot tennék. egyik, beszélnék az óvónővel, megkérném arra amit írtál is, hogy ültesse külön őket mert a kislányodat frusztrálja és amúgy is visszahúzósó, úgy érzed rossz hatással van rá a piszkálása és nem tudja a tied kezelni.

a másik, mikor az öltözőben összefutsz a kislánnyal akkor kérd meg szépen, hogy ne csinálja. aranyosan, lazán, de mégis olyan anyásan :)



én a másik oldalon vagyok, egyszer egy kislány odajött hozzám és közölte, hogy a fiam mindig piszkálja, nem hagyja egyedül játszani, stb!

megkérdeztem a fiam és bevallotta, hogy tényleg, mert nagyon szereti a kislányt és vele akar lenni :D

elmondtam neki, hogy ne csinálja mert nem szabad ráerőltetni senkire a szeretetét (azóta amúgy nem olyan rámenős), beszéltem az óvónővel is, kikértem a tanácsát, de csak legyintett, mondván, hogy ezt is meg kell tanulniuk.

aztán mikor összefutottam a kislány apukájával, akkor kezdeményeztem egy négyes beszélgetést (hogy a 2 gyerek is ott volt), de az végül rosszul sült el, apuka még le is szidta a kicsi lányát aki amúgy tényleg egy tündér, hogy ne árulkodjon :(

pedig én tényleg sajnálom a leányzót, tudom milyen akaratos az enyém, én is néha a falra tudok tőle mászni, de persze én imádom így azért könnyű ;)

szóval szerintem nyugodtan beszélj azzal a kislánnyal, én se bánnám ha az enyémmel beszélgetne el egy szülő ilyen esetben :)

2013. ápr. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De aranyos a kisfiad. Igen, szerelem az már ilyen korban is van. :)

Egyébként mondasz valamit, amikor látom a kislányt, akkor mindig messziről köszön az enyére, sőt akit régen piszkált, most a barátnője lett, tehát simán lehet, hogy azért piszkálja a lányomat is, mert a barátnője szeretne lenni. De a lányom nem igazán hajlik rá, ahogy érzem. Szóval lehet, hogy kicsit rosszul fejezi ki az érzelmeit a kislány....

2013. ápr. 12. 21:28
 3/3 A kérdező kommentje:
....az enyémre...
2013. ápr. 12. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!