Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisgyermekes anyukák, mennyi...

Kisgyermekes anyukák, mennyi időtök van magatokra a pici (k) mellett?

Figyelt kérdés

Pl olyan anyukák válaszát is várom, akik továbbra is fontosnak tartják, hogy a férjük szemében ugyan úgy csinosan és kívánatosak legyenek. Vagy, akik szeretnek csinosan kimenni az utcára, még akkor is, ha csak sétálni mennek a babával.

Hogy szoktátok csinálni? :)


Köszi!


2011. jún. 2. 13:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

8 hónapos és 2,5 éves gyermekeim vannak, délben egyszerre alszanak, minimum kb. másfél órát. Ilyenkor tudok gyantázni. A sminkelés nálam kb. 5 percig tart, de akkor már sokat gondolkoztam hogy milyen színt válasszak. Arckrém, szemkörnyékápoló egy-egy perc, este mikor a gyerekek fürdenek. Testápoló is akkor amíg pancsolnak én meg állok a kád mellett.

Hajfestés alvás közben, hajmosás, szárítás bármikor a nap folyamán, mikor láthatóan túlélik nélkülem 10 percig, de akkor is figyelek rájuk.

Tornázni már tesi órán is utáltam, így arra nem kell időt szánnom. Futni viszont szeretnék járni, ősztől tervezem, kb. reggel 6-tól fél 7-ig, mert a férjem 3/4 7-kor indul dolgozni, így maradna időm egy gyors tusolásra.

2011. jún. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szintén 8 hónapos, és első baba.Új ruhát, cipőt nem nagyon tudok venni, mert a pénzem 90 %-át a gyerekre költöm.Vagyis nagyon ritkán vásárolok magamnak ilyesmit.Mázli, hogy lefogytam a terhességem előtti súlyomra, így az összes ruhám rám jön.Igaz, unom már őket, de ez más kérdés.Hajat mosni esténként, amikor már a férjem is itthon van.Smink nálam is 5 perc, és ugyanúgy sminkelek, mint azelőtt. Festeni fodrász szokta, kétszer vagy háromszor voltam a születése óta összesen. (festés vagy vágás)Kozmetikushoz ritkán járok,általában péntek délutánonként, de a baba előtt se vittem túlzásba.Testápolót amikor eszembe jut, de előtte se kentem magam minden nap.Mindig elfelejtem ,és szerencsére szép a bőröm.
2011. jún. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
5 hós babám van,megtanultam kb.5 perc alatt lezuhanyozni,ami előtte min.20 perc volt,nagyon gyorsan sminkelni,öltözni,hajat szárítani,stb. :)
2011. jún. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Napi szinten magamra kenek vagy 5 féle krémet,minden nap sminkelek,csinosan öltözöm,legalább is próbálok. Hajfestés két havonta fodrász 3-6 havonta. Solárium 1-3 hetente.Hajmosás,száritás,vasalás 3 naponta.Mostanában tornázom napi 10-20 percet. Két két év alatti anyukája
2011. jún. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

szia,


reggel kelek előbb 30 perccel (5.30) 6-ig elkészülők a sminkkel, felöltözök, keltem a 2,5 évesem, viszem a bölcsibe, meló, d.u kint játék. sokat biciklizünk és folyton rohanok utána :) egy edzés kipipálva :) amíg este pancsol (mert imád) hajat mosok, vasalok, ilyenek. havi 1x kozmetikus (gyanta), 1x körmös, Anyósom fodrász, így megoldva :) Apának heti 2x foci, nekem 2x zumba, ezt egymás között beosztottuk. igyekszem úgy öltözni, hogy kényelmes legyen, de ne slampos. az étkezésre nagyon odafigyelek, így vékonyabb vagyok, mint megismerkedésünk előtt :))) esténként tornázok otthon, addig a fickó mesét néz, beosztjuk az életünk, hogy mindenre jusson idő :)


Ági

2011. jún. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szervezés kérdése. Négy gyerkőcöm van, ebből 3 ovis, így ők nincsenek itthon napközben, a kisfiam meg szépen eljátszik magának, míg én elkészülök, ha pl. megyünk valahová. De azért az oviba vagy a közértbe nem sminkelem ki magam, a férjemet inkább a heti 1 randinkon szoktam elcsábítani, amikor a gyerekek a nagyinál alszanak. :)
2011. jún. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ezek hasznos tanácsok számomra! :)

Már én is tudok 5 perc alatt sminkelni, illetve a hajamat kb 20 perc alatt festem be(amit kb 1-1,5 havonta teszek). Még nagyon pici a babám, szóval ezeket szinte bármikor meg tudom csinálni, de ha nagyobb lesz, akkor kicsit komplikáltabb már az egész.. :)

Egyébként kíváncsi vagyok még tapasztalatokra... ki hogy csinálja.. :)

2011. jún. 2. 14:14
 8/17 anonim ***** válasza:

Nálam a smink kimerül a spirálban, a korrektorban és a bronzosítóban, ez max. 5 perc. A nappali krémem színezett, az olyan, mint egy lájtos alapozó :)

A hajam 2-3 naponta mosom-szárítom-vasalom.

Este akkor zuhanyzom, amikor a gyerekeket már lefektettük, így nem kell sietnem. Használok bőrradírt, szizál kesztyűt, utána betestápolózom magam + éjszakai arckrém.

Szőrteleníteni alvásidőben szoktam vagy kint az udvaron, amíg homokoznak, csak bedugom a konnektorba az epilátort és 10 perc alatt sima a lábam :)

Kozmetikushoz 2 hetente járok szemöldököt szedetni, fodrászhoz 1,5-2 havonta vágatni és kb. 3 havonta melíroztatni.

Járok futni és zumbára, spinningre, bár most elég beteg vagyok, így hanyagolom pár napig :(

Öltözködni lazán, de csinosan szeretek. Szoknyát és magassarkút nem nagyon hordok, utóbbit legfőképpen a magasságom miatt (172 cm), mert egy zsiráfnak érzem akkor magam :) Nadrágot és szűk felsőket hordok és szinte mindig megdicsérnek, hogy milyen csinos vagyok, pedig van rajtam még plusz 3 kg és mindenhol szélesebb vagyok egy kicsit, mint a gyerekek előtt, ez valószínűleg már így is marad :(

Itthon is csinosan öltözöm, vannak szűk, szexi melegítőnacijaim, azokat imádja a párom :))))

2011. jún. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

3 és fél hónapos a kislányom. Reggel felkelek előbb, és akkor mire ő felébred, addigra rendbe teszem magam. Nap közben, ha megyünk valahová, akkor meg leteszem a fürdőben lévő pelenkázóra, amíg összekészítem magam. Ott szeret nézelődni, én meg beszélek hozzá közben.

Hajat mosni akkor szoktam, amikor alszik, de volt már, hogy a pihenőszékben bevittem magammal. A hajszárító nagyon tetszett neki. :)

Én mindig csinosan öltözöm, akkor is, ha sétálni megyünk, meg akkor is, ha elszaladunk a boltba kifliért. Nem tart semeddig felöltözni. A kicsim meg szereti nézni, hogy öltözök, mert olyankor legyezgetem a ruhákkal. :)

Sminkelni nem szoktam, de nem idő hiányában, hanem mert nem szükséges.

Fodrászhoz, kozmetikushoz havi egyszer megyek, péntek délután. Olyankor a férjem csak fél 2-ig dolgozik, ő vigyáz a gyerekre.

Edzeni hetente kétszer járok, egyszer egy hétköznap este, meg egyszer szombat reggel.

Hetente egyszer találkozom a barátnőimmel is. Vagy kávézóba megyünk, vagy ők jönnek babát látogatni.

Ruha vásárlás nálam úgy zajlik, hogy elmegyek a lányommal, körülnézek, hogy van-e valami? Ha van, akkor visszamegyek a férjemmel, és amíg ő eltologatja a babát, addig én próbálok.

Szóval mindenre van időm, amire szeretném, csak szervezés kérdése. Természetesen nálunk is vannak olyan napok-mint például tegnap-, hogy meghalni sincs időm. De szerencsére ez a ritkább. :D

2011. jún. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
szia! én még az elején vagyok,6 hetes a kisfiunk. Igyekszem magammal is törődni,főleg,hogy most már belerázódtunk a dolgokba,és hogy letelt a kritikus 6 hét.Természetesen mindennap fürdök,akár 2szer is ha nagyon meleg van és leizzadok :) 3 naponta mosok hajat és 3-4naponta borotválkozom mindenhol.Ezt főleg mikor alszik,vagy a férjemmel van vagy a nagymamával,vagy esetleg a hintájában van.Itthon sem szakadt rongyokban rohangálok,hanem egy elegáns melegítőben vagy olyan felsőben és nadrágban amivel az utcára is kimennék.Ha olyan helyre megyünk felteszek egy kevés,nem hivalkodó sminket is.Minden héten levágom a körmöm,rendben tartom a bőröm az arcom.Emellett mosok,takarítok,kifőzöm a baba dolgait,ágyneműt cserélek stb.most kevesebbet főzők abban anyósom segít be.Ha belegondolok kb 3/4-1 óra jut magamra mindennap,Plussz 1-2 óra pihenés,persze ha nyugisabb napja van,rengeteg segítséget kapok azért amiért nagyon hálás vagyok a férjemnek!
2011. jún. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!