Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le 6 éves...

Hogyan szoktassam le 6 éves fiamat a nyilvános helyeken való hangos böfögésről?

Figyelt kérdés

Tudom, elsőre kicsit megmosolyogtató a kérdés, de én már a kétségbeesés szélén állok. Amúgy teljesen jól nevelt, udvarias, értelmes gyerek, de ezzel a böfögéssel kikészít. Most nagycsoportos, és idén valamiért viccesnek találják, hogy hangosan böfögnek, sokszor bele egymás arcába. Az elején még nem is vettük ilyen vészesen komolyan a dolgot, csak szóltunk, hogy ezt nem illik, nem szép dolog csinálni.

De mostanában már ott tartunk, hogy szándékosan éget le minket ezzel nyilvános helyen, lehetőleg minél nagyobb embertömeg kellős közepén. Már volt érte büntiszéken, hetek óta nem nézhet mesét, már a játékait is elvettük tőle (minden nyilvános böfögés után egyet-egyet, hátha felfogja, de nem), próbáltuk azt is, hogy tudomást sem veszünk róla (mármint a böfögésről), de semmi nem használ. Ugyanúgy csinálja, aztán elégedetten mosolyog. Énnekem meg a képemről lesül a bőr, mert mindenki minket néz. Tanácstalan vagyok, fogalmam sincs mit tehetnék még. Minden másban teljesen szófogadó, a büntiszéknél tovább még soha sem kellett mennünk, ezért sem értem, hogy most miért nem tudunk legalább egy kis haladást elérni. Mit tehetnénk még? Segítsetek légyszi!


2013. ápr. 15. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Gyerekkoromban én ilyenkor apától, sőt tán még anyától is kaptam volna egy hatalmas pofont.

Ne félj, egy ilyen után mindig megtanultam mit nem szabad.

2013. ápr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy pofon, hogy érezze a súlyát a dolognak!

Majd akkor megszeppen, hogy tud Anya ilyet is!

2013. ápr. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jujj...én 36 éves vagyok, nem vagyok egy öregasszony, és nem vagyok gyerekverő, van egy 2 éves kisfiam, de van 2 nagy ló unokaöcsém, a nagy 9 a kicsi 6 éves....de most én is azt mondom, hogy nyakon legyinteném. Sőt tettem is a két unokaöccsel, mert háááát fiúúúúk! Böfögnek, pukiznak versenyt is ha kell, ami engem nem zavar amennyiben nem vagyok elszenvedője, és nem hallják mások. Bizony én repítettem egy-egy nyakast ha társaságban ilyet csináltak, és biztos mondom Neked, hogy a fiamnak is fog repülni egy "laza tockos" ha visszaél ilyen szituációban a türelmemmel.
2013. ápr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a pofon a megoldás.

Attól nem fog semmi lelki sérülést elszenvedni, ha kap egyet. Nem kell agyonverni, csak egy kis tarkóst és hidd el legközelebb meggondolja.

Én sem vagyok öreg :-)

2013. ápr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is gondoltam már rá... sőt időnként erősen viszketett is a tenyerem, de eddig nem ütöttem meg. Attól félek, akkor meg valaki a védelmére kel, hogy miért ütöm meg a gyereket. Olyan iszonyatosan kellemetlen mások előtt megütni a gyereket. Szégyenlem magam, hogy idáig jutottunk. Köszönöm még egyszer mindenkinek.
2013. ápr. 15. 17:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Már láttam olyat, hogy egy gyerek nagyon rosszul viselkedet, kiabált, feleselt az anyjával, az apja meg meglegyintette :-). Nem volt erős, csak hogy észhez térjen :-). Senki nem szólt rá, még furán sem nézztek, én sem gondoltam azt, hogy otthon is biztos naponta veri.... de azt tényleg kiérdemelte. Inkább arra nézznek furán, aki rá sem szol, csak mosolyog, közben meg már kitudja mit csinál...
2013. ápr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hát sírásra röhögtem most magam.. Már a kérdéstől nevettem de leírásban már alig bírtam olvasni úgy nevettem
2018. jan. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!