Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsikezdés óta havonta...

Bölcsikezdés óta havonta fülgyulladása van. Járt így valaki?

Figyelt kérdés

Mikortól/mitől lett jobb?


3 hónapja jár bölcsibe, most van a 3. fülgyulladása :(

(2 hét bölcsi - 2 hét itthon...)


2013. ápr. 15. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:

A lányom egyik kis bölcsistársa volt így. Októberben kezdte a bölcsit, és most februárban meg kivették az orrmanduláját, azóta sokkal jobb!!!

tele volt a füle váladékkal, sehogy nem ürült neki, szegénynek nagyon fájt is, meg már nem is hallott rendesen.

Vigyétek el egy frankó fül-orr-gégészhez...

2013. ápr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseriteni, de ez ezzel jar. Lehet trukkozni immunrendszer erositokkel, de sokszor atmehetsz az egez patikan akkor sem lesz jobb.


Amikor az unokaocsem kezdte a bolcsit, szinte vegig itthon voltam vele (egyetemre jartam meg akkor, vegzos voltam).

Szerencsere a tesomek tudtak dolgozni rendesen. Nalunk 1 het bolcsi volt es 2-3 het itthon.

Csak akkor vittem bolcsibe, ha teljesen meggyogyult. De ez e segitett semmit, mert mas szulok egybol vittek, amint nem volt lazas a yerek. Az senkit se erdekelt, ha kohogott es majd kiszakadt a tudeje vagy a szivarvan osszrs szineben pompazott az orrvaladeka.

Persze, hogy sz@rra fertoztek egymast.


Tuleltuk az elso evet, majd bevezettek a bolcsodee, hogy csak egeszseges gyereket leet bevinni.

Elotte le se sz@rtak, hogy beteg vagy sem a gyerek. Bevettek e kesz.

Sokan emiatt atvittek mashova a gyereket. Plusz alig jart valaki bolcsibe. Volt olyan, hogy 4en voltak az egesz bolcsibe tobb hetig.. erre pedig nem kapnak penzt.


Szoval, ahogy beveettek ezt a rendszert, egybol hivtak a szuloket, hogy jojjenek a gyerekert. Ha mar folyt az orra agy kohogott 5nel tobbet, haza vitettek.

Azota kevesebb a beteg gyerekek szama!

2013. ápr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt pont ahogy az első írta és ki kellett venni az orrmandulajat.remélem jobb lesz
2013. ápr. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 krisztivan ***** válasza:
Fiamnak is mindig középfülgyulladása lett havonta 1-2X.Az orrmandulája miatt.Aztán sikerült rájönnöm,hogy a Sinupret nevű gyógynövényes oldatot elkezdem adni neki akkor amikor már hallom,hogy nem jól kap levegőt(ahogy valami változás van a levegővételével) és nem alakul ki gyulladás.Igaz,hogy szívni kell az orrát de nem lesz olyan dagadt az orrmandulája,hogy középfülgyulladást tudjon csinálni.Már február óta folyamatosan jár bölcsibe és azóta most kapja 3X a Sinupretet+C-vitamin kombinációt:-))
2013. ápr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ezek szerint nem egyedi az esetünk.

Én a Nasivint használom + a Prospant, ha hallom a dugulást :)


Doktornő már felírta az immunerősítő csodát, de nem váltottam ki, mert még dilemmázom.


Bölcsiben itt is köhög állandóan a gyerekek 85%-a (a szabályzat ellenére). Olyan felháborító!!

2013. ápr. 15. 15:12
 6/9 krisztivan ***** válasza:
Fiamnak semmilyen "csoda" immunerősítő meg orrcsepp nem használt.Csak amit írtam:-)
2013. ápr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is az orrmandula kivétele segített ami a fülgyulladásokat illeti.
2013. ápr. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi is így vagyunk. Egy hét bölcsi, kettő itthon. Savós középfülgyulladás 2 hónapja, a váladék még mindig a fülében. Szedtünk immunerősítőt (broncho-waxom), semmit nem használt. Műtéttől tartunk, pedig nem fogjuk elkerülni biztos :-(
2013. ápr. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Voltunk fülészeten - felszúrták a fülét :( - állítólag, ha régóta benne van a genny, akkor fel kell szúrni, mert galibákat okozhat... :(


A gyerekorvosunk ajánlott egy homeopátiás készítményt, ami visszahúzza az orrmandulákat. Én itt beírtam - ennek a szernek a nevét - a keresőbe (ebbe a kategóriába), és kizárólag csak jókat írnak róla. Sokakat a műtéttől mentett meg + abbamaradtak a betegségek (fülgyulladások) is.

Én ma kezdtem el adni a kisfiamnak. Az immunerősítőt még hanyagolom.

2013. ápr. 20. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!