Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki mit csinál ha 1-2 éves...

Pici-baboka kérdése:

Ki mit csinál ha 1-2 éves kisgyereke elkezd hisztizni. Hogy kezelitek a hisztit. Mirt javasoltok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mostanában nagyon hisztis lett a kis másfél évesem, eddig is voltak hisztis napjai, de most ha öltözni ha pelenkázni kell, ha valamire nem mondtok visit sikit hisztizik.Ha öltözni kell nem akkar öltözni, rongybabát játsziik....és ne tudom h kezeljem.. mert van aki azt mondja h mikor hisztiből visist sikit csapjam szájba majd megtanulja...hát szerintem ez nem megoldás.....meg van aki a hideg vizet javasolja...de kicsit atól is félek, h megied nem vesz majd levegőt vagy h sokkot kap..van valami kiméletes de hasznos tanácsotok a hiszti kezelésére? Köszi mindenkinek előre is:)
2013. ápr. 18. 13:11
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak:) Köszi egyetértek veled...soha sem bántanám,...Igaz idegesit a hisztije...csak már probáltam mikor hisztizet felvenni..magamhoz ölelni és mondani neki h nyugi...semmi baj, simogatni, de sokszor mefesztiti magát és közben rugkapál..szóval rájöttem h nem megoldás Akor probáltam azt ha hisztizet..ha lefektettem a helyemre...a párnára oda adtam a kedvenc plüssét...mondom h ngugodjon meg...a pokrockájával betakarom mert tudom h szereti és közben hozok neki inni, ha aláb marad a hiszti, és beszélek hozzá nyugtatgatom ez néha beválik...de sokszor ez sem, mert akkarja is meg nem is h felvegyem..ha felveszem rugdosodik feszeng..ha leteszem hisztizik h vegyem fel. ha probálok odébmenni hagyni h kidühöngje magát akor sem jó neki, mert utánam h vegyem fel. de ilyenkor 3-4 szer probálkozom mire engdi is felvegyem..ilyenkor. hozám bujik megsimogat, és rám mosolyog.
2013. ápr. 18. 13:46
 12/24 A kérdező kommentje:
Én is ugy vagyok vele h tul leszünk rajta..csak közben meg ugye hallgatom h ilyen olyan neveletlen a gyerek, mert hisztizik...miért nem nevelem,.....akkor miért nem csapok oda neki stb.... Jó igen hisztis és elégé akaratos de ugyan akkor tele van kedvességgel szertettel. Ha örül valaminek vagy csak nekem, vagy ép ha csak olyanja van megszeretget hozzám bújik megkinál ha kap nasit megkínál...reggel ha elöbb kel mint én és reggel simogatással és bújással kel. Éjjel ha fel kel fogzás miat vagy felied valamire, utána már melletem alszik visza. Ha kiságyban ébred előbb mint én akor kiabál h anya anya gyere :)elrakja maga után a tányért, kidobja maga után a szemetet, használt pelenkát, ha lejtek valamit felveszi nekem és mosolyogva oda adja, feltörli ha kiönt valamit..persze a maga módján de feltörli, és a segit a takaritásban is főleg a törölgetésben és a porszivozásban :) de ha szépen megkérem a játékait is össze szedi néha, de nem mindig sokszor azt mondja h nem.XD De nem hinném h anyira neveletlen, csak mert nagy az akarata:)
2013. ápr. 18. 13:56
 13/24 A kérdező kommentje:
Igazad van hisztért nem kéne szeretgetésnek járnia..csak sajnálom mikor hisztizik s nem tudom konkrétan mi baja mert aztán semmi se kell. XD Mert tudom neki is nehéz mert még ebszélni nem nagyon tud, és nem tudja igazán elmondani mi bántja :) me akármit csinálok h hisztizik mindig valaki beleszol, h ez nem jó az nem jó XD...
2013. ápr. 18. 13:59
 14/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ és tanácsot...hát a hidegvizről anyit tudok mikor én voltam 16-17 éves anyum apum dolgozott délelött én voltam a 3 húgommal nyári szünetben,én csináltam a dolgokat főzés mosás stb....a hugaim 14 11 10 évesek voltak....és a 10 éves elakart meni a játszó tére, de forgalmas helyen laktunk, és olyan uton is át kellet menni ahol akkor még zebra jelző lámpa se volt, és ő minden áron egyedül akart menni..én féltem őt egyedül elengedni a forgalom miat..sok volt arra a baleset, és mondtam neki h később elmegyünk együtt ne h baj legyen....de erősködött h most akkar egyedül menni, és anyira behisztizet h már szinte levegőt se vet ..nem figyelt rám egyszerüen nem lehetett kizökenteni a hisztiből, mert semmire nem figyelt akor fogtam bevitem a fürdőszobána és megostam az arcát egy kis hideg vizel...lehetet beszélni vele utna és meg is tudtunk egyezni..de kegyetlennek éreztem magam :)
2013. ápr. 18. 14:10
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 20 hónapos, szerintem még csak próbálkozik a hisztivel, gondolom lesz ennél rosszabb is. De én a gyors figyelem-elterelésben hiszek. Eddig legalábbis bevált. Haza kell menni játszótérről, mondom hogy megyünk szalámit enni :-) Öltözködni kell, mondom hogy megyünk ki kutyust keresni. Sírni kezd, ha valaki elveszi a játékát a homokozóban, megyünk csúzdázni. Mindig van valami a tarsolyomban, ami érdekesebb annál, mint a hiszti tárgya.
2013. ápr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

En ott szoktam hagyni a 2 éves lányomat (házban, udvaron). Azonnal szalad utánam,hogy anya én szeretlek. De ezt az utcán nem tudom megtenni, ahol 1001 autó jár. Ott megpróbálom lenyugtatni és elterelni a figyelmét.

26 N

2013. ápr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Most próbálgatja a határokat, most kell megfogni. Ne hagyd, hogy hülyét csináljon belőled ezzel a vegyél fel-engedj el játékkal - én legalábbis biztosan nem hagynám, hogy ő hisztizik, és még én könyörögjek neki, hogy felvehessem:)

Ha nyivákol, hogy vedd fel, akkor felveszed. Ha izeg-mozog, nem hagyja magát akkor rakd le. Ha megint nyöszörög, hogy vedd fel akkor mondd el neki, hogy egyszer már felvetted, akkor nem kellett, majd ha rendesen viselkedik ismét, akkor felveszed. Ha látja, hogy ez bejön, akkor először még csak az öleléssel fog így eljárni, később pedig egyre nagyobb dolgokban.

Ettől még lehet a gyermeked egy nagyon kedves, szeretnivaló emberke, de a határokat meg kell tanulnia:)

2013. ápr. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Szívesen:) anyósom mondta, hogy ha pàrom hisztizett, nem akart gyalogolni, ott hagyta egy kicsit, ő pedig kapcsolt, és ment anyu utàn:) az is szuper megoldàs, amit Valamokka írt, hogy, ha szórakozik, nem felvenni a kesztyűt. És a "kutyuskeresős" ötlet is zseniàlis!

Én egy hisztimre emlékszem, akkor bàntott anyàm. Ha rosszat csinàltam, is kaptam. Na én ezzel nem értek egyet. Ha felidegesít, otthagyni:)

2013. ápr. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Az is igaz..hát majd akkor igyekszem:) köszönöm a sok tanácsot:) most is volt egy kis hiszti nem rég...de nem tudtam foglalkozni most azzal h hisztizik volt egy kis dolgom,,,,igy nem figyeltem a hisztire,..mire végeztem abba hagyta, és kérte a teáját amit az ölemben ivot, meg és most jó kedvü:)
2013. ápr. 18. 16:15
 20/24 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak is a nagyobb hisztik 1,5 évesen kezdődtek,a figyelemelterelés csak ritkán működött,az meg,hogy nem figyelek rá egyátalán nem,mert jobban belelovalta magát.A kicsi hisztiket könnyen átléptük, a nagyobb hisztiknél beküldtem a szobájába és mondtam addig nem jöhet ki amíg nem fejezi be,odáig eljutottunk ha kezdődik a hiszti már magától bevonul 1-2 perc múlva kijön mintha mi sem történt volna,és aranyosan elkezd játszani,rajzolni. 2szer volt már olyan durva,hogy semmi nem segített,teljesen magán kívül volt,be állítottam a zuhanyzóba,majd langyos vízzel lezuhanyoztam,kivettem megtörölgettem,megölelgettem és minden rendben volt,újra aranyosan játszottunk,egyszerűen szükség volt rá.Kezére,vagy a fenekére hisztiért nem kap legyintést annak nincs értelme.
2013. ápr. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!