Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Törvényszerű, hogy oviba...

Törvényszerű, hogy oviba bekerüléskor sokszor legyen beteg egy gyerek?

Figyelt kérdés
Nem tudjuk eldönteni, hogy menjen-e oviba ősszel a lányunk, vagy ne. Mindkettőre vannak érvek, ellenérvek.
2013. ápr. 18. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha csak ez az ellenérv akkor szerintem igen. Egyszer úgyis közösségbe kell kerülni és akkor úgyis át esik rajta. Most ez 3 vagy 4. évesen történik ez majdnem lényegtelen.
2013. ápr. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyébként jobb hogy minél előbb közösségbe kerüljön, egyrészt, másrészt bizonyos betegségeket nem lehet elkerülni tehát előbb utóbb úgy is megkapja. És szerintem meg egy egészségügyis ismerősöm szerint is az az egészséges ha a gyerek pici korában szembesül ilyen kisebb fertőzésekkel, betegségekkel, persze nem az kell hogy szenvedjen, de sokkal erősebb lesz az immunrendszere ha már kiskorában fel erősödik ezektől. Nem véletlen mondják azt hogy egy kisgyereket nem szabad teljesen steril környezetben tartani ha nincs rá erős idnok, kell hogy legyen a levegőn, más gyerekek közt legyen, legyen koszos is, mert így erősödik az immunrendszer, és valóban nem árt ha ez minél hamarabb előjön.

Gondolom a bárányhimlőt sem kapta meg, így azt sem árt ha elkapja minél előbb mert felnőtt korban már komoly veszélyei lehetnek ha megkapja.

2013. ápr. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

akkor lesz egyéves a kistesója, már talán inkább őt féltjük a betegségektől. Meg azért egyikünknek se hiányzik az állandó éjszakázás, gyógyszerezés, macera, stb... Mindenki azzal ijesztget, hogy majd egész évben betegek lesznek mindketten.

Volt, aki azt is mondta, hogy lehet hogy jobb, ha 4 évesen megy oviba, addig erősödik, és nem kap majd el annyi mindent.

Amúgy járunk most is társaságba, de azért persze nem ovi-méretűekbe.

2013. ápr. 18. 23:15
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem "törvényszerű". Ha nem 3 évesen, akkor 4 évesen - amikor az ovit kezditek. Tök mindegy :(
2013. ápr. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A középső gyerekem két évesen kezdte az ovit, mert kiverte a balhét, hogy miért csak a nővére mehet, így őt is elengedtük (alapítványi ovi, ilyen kicsiket is fogad). Ez tavaly szeptemberben volt. A fiam novemberben lett először beteg, elkapta a bárányhimlőt, meg most köhög és náthás. Ennyi az első év betegsége. A nagylányom ugyanígy volt. Itthon vagyok a picivel, semmi bacit nem kapott el a nagyoktól, most 10 hónapos egyébként.

Vagyis nem törvényszerű, de sokat tettem érte, hogy így legyen. Mindenki más a környezetünkben folyton beteg volt egész télen, csak az enyémek nem, az elérhető legjobb gyerekvitamint kapják, szerintem azért.

2013. ápr. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsó.Megmondanád mi a neve annak a vitaminnak?Bocsi az offért.

Kérdező, szerintem is jobb,ha hamarabb kerül oviba.Ezeken a betegségeken át kell esni,úgy erősödik az immunrendszerük.De amúgy nem minden gyerek beteges.

2013. ápr. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

igen, mondjuk lehet, hogy mindegy, hogy ez az év, vagy a következő lesz betegeskedős.


Engem is érdekelne a vitamin neve. Ezen kívül csinálsz még velük valamit? :)

2013. ápr. 19. 08:30
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem akár 3 akár 4 évesen kerül oviba, ha betegségre hajlamos, gyengébb az immunrendszere, akkor úgyis elkapja a betegségeket. Tehát nem lesz 4 évesen jobb, mint 3. Azt szokták mondani, meg kell szokni a közösség speciális közegét, ebbe bele kell érteni az ottani bacikat is. Nem törvényszerű, de nagyobb eséllyel beteges egy gyerek az első közösségi évében mint nem. 5 éves kislány anyukája.
2013. ápr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Forever Kids. :-) 120 szemes, 3400Ft, napi kettőt kapnak (kivéve, ha véletlenül előttük hagyom, mert akkor belegelik az egészet, ugyanis eszméletlenül finom :-D ). Tartalmazza a teljes vitamin- és ásványi anyag skálát, teljesen természetes, semmi szintetikus nincs benne. Nagyon szeretjük, nekünk bevált.
2013. ápr. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem a 3 évesem az oviig összesen kétszer volt megfazva, utoljára tavaly februárban.(elhúzódó volt nagyon :/)

Idén februárban kezdte az ovit; napra pontosan akkor betegedett le, mint tavaly, ugyan annyi ideig volt náthás. Mindenki az kvóta fogja, de nem...


Amilyen vírussal még nem találkozott a szervezete, az ellen még nem tud védekezni. Az első alkalommal le gőg betegedni. Tehát mindegy, mikor lesz ovis, ott nagyobb az esélye, hogy összeszedjen mindent.

2013. ápr. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!