Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A két éves kislányom hisztiroh...

A két éves kislányom hisztirohamot kap, miért?

Figyelt kérdés

Két éves kislányom hisztirohamot kap....

Kb egy hónapja kezdődött,amikor elaltattam 1 óra körül kb egy fél háromnegyed óra múlva felébredt és görcsösen ordított,majd öt perc után megynugodott.Volt hogy egy pohár víz, volt hogy Cataflan cseppek nyugtatták meg (azt hitem a foga jön),viszont ez azóta is így telik....

Ma éjszaka is megtörtént lefekvés után két órával görcsösen sírni kezdett,ilyenkor alig lehet megvigasztalni... Egyszerűen nem tudom mi lehet a baj...amikor elmondtam a doktornéninek, azt mondta olvassak neki mesét lefekvés előtt,viszont ettől függetlenül is felriad..

Van valakinek valami hasonló tapasztalata,mit csináljak???



2013. ápr. 20. 07:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Van ilye, létezik, de ennek valami oka van. Valószínü álom fázisban valamit nehezen dolgozik fel.

Ez lehet tv-ben látott, családban érzett, történt dolgok, játszótéri sérelem vagy csak hogy észleli a világot és neki ez sok.


Amit felejts el az a pohár víz, ezzel csak sokkolod még jobban ésmég félni is fog. Fájdalomcsillapító ha nem használ akkor ne használj többet, csak ha ényleg fájdalom okozza.

Egyszerüen nyugtasd meg, fogjad, énekelj neki.


Pl egy ismerösömnél a gyereknek megengedik, hogy transzformer és hasonló filmeket nézzen, mert azt hiszik nem néz oda a gyerek.

2013. ápr. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amikor a lányom kb ilyen idős volt, pàrszor nàlunk is előfordult. Nem tudtuk az okàt. Mi olyankor magunk mellé vettük, kapcsoltunk kislàmpàt, hogy làsson minket. Aztán amikor nagy nehezen elaludt, még 1-2 órát olyan görcsösen, hüppögve vette a levegőt.

Aztàn megszüntek ezek az éjszakai ébredések.

2013. ápr. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nekem is nemsokára 2 éves lesz a lányom,nálunk is volt hasonló eset,hogy felkellt éjjel és csak üvöltött! Semmivel se lehetett megnyugtatni azzal se ha elfeküdtem mellé! Csak akkor fejezte be ha kézbe volt és sétálgattunk fel-alá! De ha bementünk a szobába és elakartunk feküdni kezdődött előről az orditás! Végül hajnali fél 4-kor én is cataflant adtam neki akkor aludt el rendesen,bár nem voltam meggyőződve róla hogy fájt valamije,mert akkor is orditott volna ha sétálgatunk nem csak akkor ha elakarunk feküdni!
2013. ápr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ismerősöm kislánya is ezt csinálja ő is ennyi idős. Lehet hogy valami életkori sajátosság? mert látom sok mindenkinél előfordult.
2013. ápr. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!