Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, hogy végre...

Mit csináljak, hogy végre szobatiszta legyen?

Figyelt kérdés
3 éves mult a kislányom, és nem szól ha pisilnie kell, állandóan becsurog pár csepp, utána veszem észre, aztán ráültetem a wc-re, de még akkor is azt mondja hogy nem kell....és ha szólok hogy menjünk pisilni mindig azt mondja hogy nem kell... órákig inkább tartogatja.
2013. ápr. 20. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
édes szive, nekem a fiam októberbe lessz 3 és ugyanezt csinálja,majd megérik rá.(3 gyermek édesanyja vagyok)
2013. ápr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is magától fog eljönni a pillanat. Addig is talán úgy tudod kivédeni, hogy küldöd pisilni kétóránként akkor is, ha azt mondja, hogy nem kell. Jobb ötletem nekem sincsen.
2013. ápr. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Volt időszak amikor már szépen szólt mindig, és most meg mióta bejött a jóidő nem tudom miért, de naponta 7-8-szor is bepisil... azelőtt nem volt ez. Már többször is előfordult hogy egy darabig szólt, utána meg - mintha direkt csinálná - többször is bepisil egy nap.
2013. ápr. 20. 21:26
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

de miért kéne szólnia? nem tud egyedül bemenni a wc-be? vagy felülni rá? vagy mi az oka?

valahogy próbáld meg számára elérhetővé tenni, hogy ne kelljen neked szólnia, hanem mehessen ha kell neki.

azonkívül dobd fel valamivel. ha bilizik/szűkítőzik akkor hagyjátok el, mondd, hogy már nagy :) vagy vegyetek egy szép wc ülőkét, vannak mintásak, mindenfélék, ő válasszon.

2013. ápr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk az vált be, hogy vettünk menő alsónadrágokat, és mondtam a kisfiamnak,, hogy ezt majd akkor veheti fel, ha már nem kell pelenka, hanem szól, ha pisilni kell. Egyik nap reggel kérte az alsónadrágot, és megígérte, hogy szólni fog. Épp majálisra indultunk, nem volt tökéletes az időzítés, de úgy éreztem, ha megígértem, nem halogathatom. Azóta szobatiszta, bepisilés 1-2 volt az elején, az is csak egy pár csepp, mikor nagyon elmerült a játékban.

Azt elfelejtettem írni, hogy előtte, ha pucér volt, szépen szólt, hogy pisilnie kell, de mikor elkezdtem szobatisztaságra szoktatni, néhány nap alatt úgy megmakacsolta magát, hogy pár nap múlva már pucéron sem szólt. Akkor úgy döntöttem, hogy békén hagyom, és egy hónapig ki sem ejtem a számon pisi, bili stb. szavakat. De 4 nap múlva ő kérte, ahogy leírtam.

2013. ápr. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit kéne csinálni, én is ezzel küzdök a 3 éves kisfiammal.

Nála is volt egy időszak, amikor néha szólt, ha pisilnie kellett, és vagy 1,5 hónapig szépen kakilt a wc-be. De egy hete már a kakinál sem szól, ha kérdezem, hogy kell-e pisilnie mindig azt mondja, hogy nem. 4 napja levettem róla a pelenkát, csak alváshoz kap. 3 napig minden ment a bugyiba. Ma nagyon mérges lettem a bekakilás után délelőtt, utána vittem pisiltetni, akkor is, ha nem kellett neki. Érdekes, a délutáni 2,5 órás alvás alatt nem volt pisi a pelenkában. Utána sem pisilt be, igaz nem is szólt, csak vittem wc-re. Kíváncsian várom a holnapot! :)

Nálunk nem vált be a jópofa bugyival kecsegtetés.

Még jó, hogy csak szeptemberben kezdi az ovit, addig azért remélem csak leszokik valahogy!

Elhatároztam, hogy kitartó leszek és nem fogom visszaadni rá a pelenkát.

2013. ápr. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!