Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudnám leszoktatni 2...

Hogy tudnám leszoktatni 2 éves lányomat a hisztiről és verekedésről? Naponta többször hisztizik. Illetve szinte mindig, amikor nem az van, akit ő szeretne.

Figyelt kérdés
Ha pl. tisztába akarom tenni, és felveszem, azonnal elkezd verni. ( érdekes, apát nem, de anyósomat és engem igen). Ha hisztis, megfogom a kezét, hogy higgadjon le, megharap. Pár napja is ilyen volt. Erre ( szégyen, de) odacsaptam neki, hogy nem lehet. Úgy reagált, hogy elkezdett üvölteni, és a fejét, tarkóját beleverte a szekrénybe. Megint megfogtam, majd újra belém harapott. Vagy pl. a sparos szimulátornál. Beleült, de pár perc múlva, mikor kivettem, több ember előtt kaptam tőle egy nagyot, és belecsípett a szemembe ( illetve csak melléje szerencsére). Már nem tudom, mit csináljak!!
2013. jan. 16. 22:58
 1/8 anonim válasza:
Az erőszak állítólag nem megoldás. Az én lányom 2év 2hós és szintén hisztizik néha tisztába tevéskor, olyankor eljátszom, hogy büdös a pelus, ki kell cserélni,aztán engedi. De ha hagyom picit meztelenül, aztán még nehezebb rábeszélni, és tovább kell kergetnem. Szerintem jól csinálod, ha megfogod, amikor hisztizni kezd. Mondd azt, h. az anyának fáj, vidd el másik szobába, h. megnyugodhasson, ha ki akar jönni, vidd vissza,és magyarázd meg, h.addig ott kell maradnia, míg meg nem nyugszik. Próbáld hisztikor elterelni a figyelmét vmi teljesen mással. Néha engedd, h. az legyen,amit ő akar, vagy ha teljesen nem lehet az, akkor hagy választhasson 2-3 (neked is megfelelő) lehetőség közül.
2013. jan. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Sajnos nincs másik szoba :( De igyekszem mindig kitalálni valamit, amiben ő dönthet... Ha pelust kell cserélni, mert büdös, ( mert mondom neki, hogy csípni fogja, rávágja, hogy TISZTA) :) Ilyenkor már nem tudom, sírjak, vagy nevessek :)Vagy pl. hagyom, hogy megcsináljon valamit egyedül. Vagy ő veheti ki a hűtőből a joghurtot, stb...
2013. jan. 16. 23:31
 3/8 A kérdező kommentje:

Ja, és boltban mondom neki, hogy kap labdát ( 100 Ft-os, picit az automatából), ha nyugton van a boltban. Sajnos ez sem mindig jön be, de attól még meg kell venni...

Viszont, ha mondom neki, hogy fáj, és anya szomorú, akkor átölel, megvigasztal. :) Aztán folytatja :(

2013. jan. 16. 23:34
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 3 éves és még most is van olyan, hogy ha hisztis, akkor harap, karmol, verekszik. Már kipróbáltam a 2 végletet. Volt, hogy rácsaptam, de csak olaj volt a tûzre, még dühösebben rúgkapált, karmolt...volna. Tegnap megint bedühödött, jött a verekedés, karmolás, harapás, erre szépen lefogtam a kezeit és holt nyugodtan, de erôteljes hangon közöltem vele, hogy ilyet nem csinálunk, mert ez fáj anyának. Úgy meglepôdött, hogy nem "visszaütöttem", meg nem ordibáltam, hogy simán lenyugodott és abbahagyta, sôt késôbb, az ágyban még ô maga mesélte, hogy miért volt dühös és miért verekedett. Akkor meg szépen megbeszéltük, hogy ezt nem szabad és máskor ne csinálja. Egyszóval a nyugodt, de magabiztos hang a legfontosabb és természetesen lefogni a kezét. Tudom, nem könnyû az utcán egy hisztis gyerekkel, de ha legközelebb valami hasonlót mûvel, gugolj le elé, hogy a szemetek egy vonalban legyen és határozottan, de nyugodtan mondd el neki, hogy ezt nem szabad, ez fáj anyának és kérd meg, hogy puszilja meg. Elsôre-másodjára-huszadjára is valsz még hasonlóan fog reagálni, de milliomodjára már nem és aztán szép lassan el fogja hagyni. Nálunk pl már sokkal kevesebb a verekedôs hiszti, mint korábban volt. Hiszti most is van még, azt még sajnos nem nôtte ki.

Kitartást klubtárs! :-))

2013. jan. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az en kisfiam is 2 ev 2 honapos. Engem utlegelt a nyaron mar nagyon pipa voltam ignoraltam de egyre durvabb lett a dolog. Jarok terapiara es ott kerdeztem aki velem foglalkozik, hogy mit tudnek tenni mert szegyenlem, de mar nem birtam es visszautottem a gyerekemnek es o meg kicsi es nyilvanvanvaloan nem erti, hogy a frusztraciojat ne rajtam elje ki.

Azt mondta, hogy amikor rajon a hoppare, uljek le a foldre, fogjam meg hatulrol mintha kenyszerzubbonyban lenne es oleljem magamhoz. Harcolt de nagyon az elejen...de egy het alatt, hihetetlen volt a valtozas. Magamhoz oleltem es mondtam neki, hogy ez a viselkedes elfogadhatatlan, anyat nem szabad utni. Ha megnyugodott, akkor elengedem. Utana uss a padlora, vagy egy parnara es mondd neki, mutasd milyen merges tudsz lenni?! Tetszeni fog neki! Legalabbis az en fiamnak tetszett nagyon. Most azt asztalon eli ki magat vagy ami eppen elotte van...most viszont napok ota ujra kezdte a neked szaladok anya dolgot...ugyhogy gyurok a kovetkezo kenyszerzubbony terapiara!

Erzi, hogy szeretem, biztonsagban van es megertem sot segitek az ideg levezetesen. Erzi, hogy megbizhat bennem. Nem buntetve van hiszen az meg nem mukodik csak a hisztit turbozza.

A pelenkazasnal en egyszeruen lefogom es kesz. Erzi en vagyok az erosebb es inkabb nem vitatkozik. Mar az elejen mikor kezdte igy csinaltam.

Hidd el nem utik ok olyan nagyon a fejuket a falba, ajtoba, ablakkeretbe, butorba hogy agyrazkodast vagy karosodast szenvedjenek! Enyem is csinalta regebben...van egy sisakunk es raadom inkabb abbahagyja es orul a sisaknak. A markaja Thudguard britt gyartmany - meg tudod nezni online.

Ugy latom probal teged nevelni...neked pedig meg kell vele ertetni, hogy a fonok te vagy. Ezt pedig elerheted ahogy leirtam. Nagyon nehez nyugodtnak maradni de muszaj.

Nyugodtan irj privatban ha elbizonytalanodsz!

2013. jan. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tereld el a figyelmét, mutass neki valamit, csinálj viccet a dologból. 2 évesen még ösztönből cselekszenek, az agyuk nem érett az olyan szintű gondolkodásra, amivel meg tudják magukat nyugtatni, ha így bepörögnek, neked kell olyat tenned, amivel az érettebb agyműködési válastr serkented. Lehet ez játék (énekelsz velem?, nézd, ott egy -... valami, segíts kérlek, cseréljünk együtt pelenkát stb)


egy 2 éves, nagyon erős akaratú lány anyukája

2013. jan. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
JA igen, harapás, ütés: a saját és más tetsének tiszteletét hamar meg kell tanítani, de erre nemmegoldás, ha te is megütöd. én mindig lefogom és elmondom neki, ha kell 10x, hogy nem bántunk mást, mert nekünk se esik jól, ha bibs lesz valamink és egy ütés azt okozhat..
2013. jan. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment az zöld mancs :)
2013. jan. 17. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!