Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet egy gyereket abszolút...

Lehet egy gyereket abszolút engedelmességre nevelni?

Figyelt kérdés

Tegnap este találtam ezt az írást: [link] és még éjjel is sokat kattogott rajta az agyam. Szerintetek tényleg el lehet érni, hogy egy gyerek másfél éves korától minden körülmények között, száz százalékosan, kérdés nélkül engedelmeskedjen? És az így nevelt gyerekek valóban boldogabbak, mint azok, akik olykor megengednek maguknak egy kis hisztit vagy szófogadatlanságot? És ha valóban vannak ilyen családok, ahol ez így működik, azt hogyan érik el? (Van tippem, de az írásban nincs szó a konkrét megvalósításról).

Én is gyakran szeretném, hogy a 3 éves kisfiam szófogadóbb legyen, bár általában már nincs vele probléma, de azért még előfordul, hogy alkalmi süketet játszik. Gondolom, a többség így van ezzel. Tényleg elrontottuk?



2013. ápr. 25. 07:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
59%
Odacsukni a gyerek ujját DIREKT, csak hogy ne pakolja ki a fiókot? Meg odatenni a kis kezét amíg már fáj, csak hogy ne menjen többet közel? Jó hogy nem dobod ki az úttestre egy autó elé, hogy többet ne szaladjon ki.
2013. ápr. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Erre a blogra egyébként egy itteni anyuka hívta fel a figyelmet pár hónapja, én azóta néha mazochista módon olvasgatom. :) A nő valami fundamentalista keresztény közösség tagja, nincs konkretizálva, melyiké, vagy legalábbis én még nem találtam meg, de nincs nagy véleménnyel a gyülekezetéről. Öt gyereke van, akiket nem csak hogy oviba és iskolába nem járat, de még a templomi hittanórára sem enged, mert ott is gyerekek között lennének, és az rosszat tesz a fejlődésüknek. Véleménye szerint Isten ellen való, ha a feleség házon kívüli munkát vállal, vagy ha a férj kiveszi a részét a házimunkából. Többször is hangsúlyozza, hogy ő milyen jól alárendeli magát a férjének, és hogy a feleség tanuljon meg megalázkodni(!) a férje előtt (én is olvastam a Bibliát elejétől a végéig, de ez a kitétel valahogy elkerülte a figyelmemet), gondolom, ezt kompenzálja a gyerekein.

Őszintén kíváncsi lennék, hol fognak ezek a gyerekek mondjuk 20 év múlva tartani. Hogy a házon kívüli élmények teljes kizárása mellet elképzelhető-e, hogy valamelyikük egyszer csak fellázad.

2013. ápr. 25. 09:06
 13/22 anonim ***** válasza:
73%

Én igazat adok a válaszolónak, aki sokat írt, bocsi, de nem tudom, hogy hányas, párral előttem. Egy másfél-2 évesnek hiába magyarázol... Nálunk pl. 2 gyerek együtt fürdik. A kicsi azzal szórakozott, hogy megnyitotta a forró vizet (gázbojlerünk van). A nagyra meg ment a forró, kiabált, a kicsinek tetszett, hogy kiabál. Egyszer mondtam, tessék, nézd meg: engedtem jó meleg vizet,(nem forró) mondom tedd oda a kezed. odatette, el is vette, azóta nem nyitja meg. Vagy: bujkált az asztal alatt, kihúztam 50-szer, hogy bevered a fejed. Semmi, amíg egyszer beverte Isten igazából, na, azóta nem bújt oda. Konnektort bedugom, oké, késeket elrakom, de az asztalt nem tudom hova tenni. Vagy hiába mondtam, hoztam el onnan, hogy ne nyitogassa a pad felnyitós részét, nem hatotta meg. Hagytam, amíg rácsukta az ujjára. Na, akkor sírt egy kicsit, de azóta sem bántja. Kell a gyereknek a közvetlen tapasztalás is, hogy adott dologról kellemetlen élmény jusson eszébe.


És aki az autós példával jön.... No comment. Ennyi esze van.


És még valami: a gyerek személyiségfejlődésében nem hiába van pl. a dackorszak. Ekkor jön rá, hogy nem egyezik az anyával az akarata mindenben, ő is akarhat más dolgokat. Ez a természetes. Ezen végig kel menni.

2013. ápr. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Itt hagytam abba az olvasást:

" minden gyerek alapvetően tekintélyellenes és lázadó...mert minden gyerek bűnösen születik."


Az ilyen elvakultan fanatikus szektákat kerülje el messzire mindenki!

Isten nevét hangoztatják, de ez messze áll a valódi vallásos viselkedéshez.

Egy életre tönkreteszik a gyerekeket.

2013. ápr. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
86%
Abszolut ,engedelmeségre nem lehet,vagy érdemes,csak annyira amenyire a normák,család,a közöség elvárja.
2013. ápr. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Nincs időm megnézni a linket, csak kérdésből sejtem,hogy mi lehet benne.

Ikreim vannak, akaratos mindkettő amire büszke vagyok! Bár néha nagyon nehéz velük, de legalább van saját akaratuk, önálló gondolataik. Természetsen azt nem engedjük nekik ami rájuk vagy másokra nézve veszélyes, de apró csíntevések belefének. Sőt! Én is szoktam velük rosszalkodni. Tapicskolunk a sárban, párnacsatázunk, stb. Persze nem bármikor, csak amikor lehet, és amikor anya azt monja, hogy vége akkor azt megértik és tiszteletbe tartják.

Isten őrizz, hogy robotok legynek a gyerekeim! Az alapvető tiszteletet meg kell, hogy adják, de azonkívül élvezzék a gondtalan gyermekkort!!!!!!!!!!!!! :))

2013. ápr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
85%

13 as vagyok az a baj hogy hogy nem érted, hogy mi a különbség aközött hogy az asztal alatt beveri a fejét a gyerek meg aközött hogy DIREKT ODACSUKOM AZ ujját én a felnőtt...most ha én is olyan jó stílusú lennék mint te, írhatnék én is az észbeli képességekre valamit...

Ha véletlen beveri a fejét odacsukja a saját ujját az természetesen nem megakadályozható hiszen nem állhatsz oda minden pillanatban amikor csak próbálkozik az életben...de hogy én direkt szándékkal okozzam neki a fájdalmat...na ne már ez meredek ...szerencsére nem csak számomra.

2013. ápr. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
58%
Ha tudom, mi lesz belőle, de direkt nem akadályozom meg, akkor abban is van szándékosság.
2013. ápr. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

a gyermek alárendelt a szülőnek, pont úgy, ahogyan a feleség is alárendelt a férjének,



Váááááá, beteges. Istenem...csak ha ránézek arra a családi fotóra viszket a tenyerem!

Ha kihúzza a fiókot, elomondom, hogy nem szabad és ha véletlenül odazárja a saját újját, megvígasztalom és kész. Fogja tudni, hogy nem jó dolog kihúzni, mert anya azt mondta és kész. Nem fogm sem odazárni, sem a sarkokra odacsapni a fejét, sem a konnektorba dugni az újját!

2013. ápr. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Erről elsőre az jutott eszembe, hogy mindig azt mondom a páromnak, hogy "nem ROBOTOT nevelsz, hanem gyereket".

A párom elég türelmetlen, "menjünk, haladjuk, ne kínlódjunk már" típus, és ha épp szól a 3,5 évesünknek, hogy gyere öltözni, és ő nem reagál, mert épp mást csinál, 2 mp múlva megint: gyere öltözni! aztán megint nem vár, hanem csak szajkózza, hogy hányszor mondtam, hogy gyere stb stb... És már nekem tűnik fel, és idegesít, hogy mindent 50-szer elmond, mert nem bírja kivárni, amíg a gyerek reagál (vagy így vagy úgy) általában az a válasz, hogy "jó, csak..." de ezt is tőlünk vette, mert mi is ezt mondjuk neki: "mindjárt. Várj egy kicsit" akkor mit várunk el egy 3 évestől?

Sőt, még egy 30 éves sem csinálja meg azonnal, amire kérjük, sőt, még 2 nap múlva is ott van a konyhapulton az általa elővett kenyérpirító, vagy másnap sincs bepakolva a mosogatógépbe és még sorolhatnám, hogy mi mindent szoktam én kérni. Nemcsak a gyerektől!! :)) Mi felnőttek sem csinálunk meg adjuramisten azonnal mindent, egy gyerek, aki bele van merülve az elfoglaltságába (ami sokszor számunkra semmiség, neki nagy gondolkodást igénylő feladat) nem fog azonnal reagálni csak mert valaki szól onnan fentről, hogy jöjjön öltözni.

Nekem ez jutott eszembe erről, ha mindenki engedelmeskedne, akkor robotok lennénk. És én is azt tartom, hogy ne legyen olyan, hogy "Csak. Mert Anya/Apa azt mondta és kész"

2013. ápr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!