Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet egy gyereket abszolút...

Lehet egy gyereket abszolút engedelmességre nevelni?

Figyelt kérdés

Tegnap este találtam ezt az írást: [link] és még éjjel is sokat kattogott rajta az agyam. Szerintetek tényleg el lehet érni, hogy egy gyerek másfél éves korától minden körülmények között, száz százalékosan, kérdés nélkül engedelmeskedjen? És az így nevelt gyerekek valóban boldogabbak, mint azok, akik olykor megengednek maguknak egy kis hisztit vagy szófogadatlanságot? És ha valóban vannak ilyen családok, ahol ez így működik, azt hogyan érik el? (Van tippem, de az írásban nincs szó a konkrét megvalósításról).

Én is gyakran szeretném, hogy a 3 éves kisfiam szófogadóbb legyen, bár általában már nincs vele probléma, de azért még előfordul, hogy alkalmi süketet játszik. Gondolom, a többség így van ezzel. Tényleg elrontottuk?



2013. ápr. 25. 07:33
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Háát..igen, élég sokat olvastam ezt a bizonyos

"Fiuk a hajóban" blogot.

Okos, értelmws, és naggyon elvakult. Szerintem. Cseteltem vele, nagyon intelligensen, korrekt módon válaszol mindenre!

Tényleg!

Mégis kiráz a hideg attól, hogy ő mindig nagggyon tudja, pl. hogy mit gondol Isten...

2023. jan. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Én még mindig néha ránézek a blogjaira, mert nagyon érdekes látni, mi lett vele. :) Azóta úgy tűnik, érettebb lett ő is, leszállt a magas lóról, sokkal kevésbé mondja meg a tutit. Valószínűleg érte néhány kudarcélmény, de ezekre csak utalni szokott. Mindenesetre ilyen borzalmakat, mint amit linkeltem anno, már nagyon régen nem ír.
2023. jan. 20. 10:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!