Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennétek így nyaralni 2 és...

Mennétek így nyaralni 2 és fél éves gyerkőccel? Eddig tesómmal/és barátnőjével / mentünk. Felesben vállaltuk a költségeket. Most új barátnője van, neki egy 7 éves fia. Többi lent!

Figyelt kérdés

( már 10 éve tesómmal járunk nyaralni ( + a régi barátnőjével) Most viszont már a telefont sem veszi fel, és szerintem a csaj nem engedi el egyedül, ő meg nem akar eljönni. Namost... Lányom akaratos, eleven, hisztis, makacs, stb. :D

. Így 3-an mennénk. Viszont!!! Én is szeretnék pihenni, de így jóval kevesebb időt lehetnénk lent. Ráadásul párom idősebb, így ugyanúgy nekem kellene állandóan a gyerek után loholnom, foglalkoznom vele, mert páromnak fáj a dereka, izületei, stb... Konkrétan ugyan az lenne mint itthon, csak még fizetnénk is érte... Vagy maradjunk itthon.. de ez meg azért nem jó megoldás, mert kicsi, szoba-konyhás lakásban lakunk, egész nap ide vagyunk bezárva ( egyéb okok miatt), és se a lányomnak, se nekem nem jó, hogy nincs egy kis szabad tér, ahova kimehetnénk... Ott futkozhatna a jó levegőn, pancsolhatna, stb....

Ti mit tennétek?Tesóm megváltozott, ha jönne az ő barátnője és fia is, valószínűleg tök külön lennénk.Már csak apartmant tudnánk ennyi embernek bérelni, kb. a duplája lenne.



2013. ápr. 25. 15:05
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Bár szerintem így is-úgy is megyünk, sem a gyerektől sem magamtól nem akarom elvenni ezt az élményt... :)
2013. ápr. 25. 15:23
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Siman mennek, ha nem akar teso menni, hat nem megy. Ha viszi a baratnojet es annak 7 eves gyereket, akkor viszi...akkor valoszinu vagy kulon lesztek, vagy meg lesz beszelve, hogy hol ti vigyaztok a 2 gyerekre, hol meg ok...legalabbis nekem igy lenne evidens.

Mi is kabe olyan helyzetbe vagyunk, mint ti, be vagyunk zarva a lakasba, es jo lenne kicsit kiszabadulni. Nekem is hisztis makacs gyerekem van, s en is ugy erzem, hogy ha megyunk kirandulni, akkor nem mi nyaralnank foleg, hanem a gyerek. Persze tudom, hogy nekunk is jo lesz, de azert mas, mint kettesben. Viszont nem jutna eszembe lepasszolni, mert lelkiismeretfurdalasom lenne...azonkivul nem is tudom megtenni. (kulfoldon elunk, nagyszulok kisse messze vannak:D)

Majus vegen megyunk kirandulni egy hetre 3-asban, egy lakokocsit bereltunk ki (nem azzal gurulunk oda, az helyhez van kotve, tulajdonkeppen nem lakokocsi) A mi lanyunk julius vegen lesz 3.

Szerintem jol erezhetitek magatokat a gyerekkel is, sot, rosszul erezned magad, ha nem lenne ott. Jol meg kell szervezni, es termeszetesen olyan programokat kitalalni, amiben mind a 3-an reszt vehettek. Mi peldaul megyunk allatkertbe, allatsimogatoba. Tudnank menni vidamparkba, de meg lanyom tul pici, felulhetne egy-kettore, de nem erne meg kifizetni a belepot, meg tudom, hogy siras lenne a vege, hogy nem szallhat fel mindegyikre, azonkivul, ha valamelyik megtetszik neki, siras lenne, ha nem ulhetne fel ra legalabb 50x. (A multkor egy icipici korhintat kiprobaltattam vele...napokig sirt utana:D)

Ha egyutt mentek, fizessetek kulon szallast. Jo dolog egyutt menni, s megosztani a vigyazast, de oda vissza mukodjon. Legyenek kulon es egyutt programok. Nekik nagyobb a gyerekuk, lehet, hogy masok az igenyeik.

2013. ápr. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nálunk ugyanez van. Nem szívesen passzolom le, és igazából nincs is kire... Anyósom idős, beteg, édesanyám rosszul lát, alig tud menni, szívbeteg, stb... Ennyit a segítségről :D
2013. ápr. 25. 15:42
 14/21 A kérdező kommentje:
Természetesen külön fizetjük, csak mi szoktuk lefoglalni...Ezen kívül minden költséget, kaját, amit viszünk, felezzük...
2013. ápr. 25. 15:44
 15/21 anonim ***** válasza:
61%

A nyaralás ne legyen a tesódtól függő, ketten vállaltátok a gyereket, nem igaz, hogy egy nyaralást nem lehet megoldani az ingyen bébicsősz nélkül. Ne haragudj, de az ő oldalukba belegondolva én sem lennék attól elragadtatva, ha a nyári nyaralásunkon össze lennénk zárva egy babás párral és még a nyakunkba is lenne varrva, hogy figyeljünk már rá, mert a saját apjának az ízületei, anyuka meg pihenni akar. Hát én is pihenni akarnék, 0-24-ig. Nem várhatod el tőlük, szerezz barátokat hasonló korú gyerekkel és együtt kell eljárni.


A tesód viselkedését meg ne varrd a barátnője nyakába felnőtt ember ha te annyira látod rajta, hogy hiányzik neki a kicsi, akkor miért nem hív fel benneteket. Nincs lecsukva, hogy ne tudjon kommunikálni, ha akar tud. Persze, mondhatod, hogy biztos tele beszéli a fejét, de alap nélkül egy értelmes felnőttet nem lehet befolyásolni.

2013. ápr. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, neked is köszönöm a választ. Annyit viszont megjegyeznék, mint már feljebb is írtam, nem lenne a nyakába varrva... Ha ingyen bébicsősznek nézném, akkor nem 10 éve járnánk össze, hanem 2 éve... Mindenhova együtt szoktunk menni, sőt, volt, ( ballagáson), hogy fogta a lányomat, és levitte a játszótérre, mikor a barátnője fia le akart menni... Egyébként akkor vette fel, amikor akarta, ha babakocsiban tolta, azért volt, mert akarta, és nem azért, mert a nyakába varrtam... Senki nem kérte, hogy játsszon vele, sétálgasson vele, stb...


Egyébként pedig vannak befolyásolható egyének... Pl.. mikor a barátnője azt mondta, nyugodtan elmehet bulizni, erre még ezt sem hitte el neki, hogy tavasszal ( abban a nagy hóban) falun ragadt a munkatársával, hanem biztos a barátnőjével volt...

2013. ápr. 25. 16:12
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

figyelj, most ne ezen rágódj! a tesód biztos okkal csinálja, kicsit álljatok hátrébb, ahogy írod, nagyon nagy segítség volt ő nektek az elmúlt 2 évben, most valamiért nem akar veletek lenni, ez az ő döntése, igazán megérdemli, hogy tiszteletben tartsátok, legalább pár hétig... :)


amúgy értem az aggodalmaidat, én fiam most lesz 3,5 éves, mi tavaly 3x nyaraltunk. egyszer hármasban, nagyon nagyon jó volt, bár csak egy éjszaka volt és 2 húzós nap (állatkert és vidámpark), életünk legjobb 2 napja volt! :)

másodszorra tesómékkal (szintén 10 éve minden évben elmegyünk velük nyaralni, sok közös programot szervezünk), az is nagyon jó volt, nekünk még akkor pici volt a 2. gyerekük, így tesóm mint ha ott se lett volna, de a 2 nagyobb jól érezte magát, de ketten három felé szaladtak így egész nap mindhárman kergettük őket, közben főztünk, sétáltunk, fociztunk, stb...

aztán a harmadik nyaralás az már szintén hagyomány, anyósékkal, tesómékkal és még sokakkal (20 éve járnak együtt nyaralni aztán az évek alatt mi is hozzájuk verődtünk, majd tesómék is :)), na az tényleg pihenés :) 6 gyerekre van 20 felnőtt... :D

mindenki viszi mindenhova magával a kicsiket, én egész nap csak kérdezősködöm, hogy láttál-e az enyémet, jól van-e :D

szóval más mind, de nekem az a legjobb mikor hármasban vagyunk :) nektek is kell ilyen, menjetek, próbáljátok ki!

2013. ápr. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok.

szóval nekik volt pici a 2. babájuk :)

2013. ápr. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ! Itt a bibi, állítólag hiányzik neki a kislány, mégsem tudott idejönni, pedig húsvét előtt szólt, hogy hoz neki valamit, de azóta sem... Fel sem hív minket.. Ha hívom, akkor is igyekszik lerázni, kivéve, ha munka közben hívom. ( mondjuk érdekes, mert kellett neki a telefontöltő, máris tudott telefonálni). Mindegy, megvárom, mit mond, állítólag felhív, ha beszélt a barátnőjével... Már ideje lenne lefoglalni a nyaralót, de azt sem tudom, mekkorát, hisz ha nem jönnek, vagy csak tesóm, féláron tudunk kisebbet bérelni... Viszont tőle kitelik, hogy nem is szól a csajnak... :(
2013. ápr. 26. 10:36
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Na,az már biztos, hogy te utálod az új barátnőjét! Biztos meg van rá az okod.

Mivel új "szerelem" hagyd hogy együtt töltség a nyraat. Lehe azért kerül a tesód mert félhogy felhozod a témát és nem tud mit mondani. Ne is eröltesd, ez az ő élete. Ha akarna menni biztos szólna időbe, ha meg sunnyog az azt jelenti hogy valami miatt nem akar.

Én is tudom milyen jó, ha van valaki aki néha kivált. Mi is örülünk ha anyósomék el tudnak jönni velünk valahova, de ha nem akkor is megoldjuk (2 pici gyerekünk van)

Nincs a barátaitok közül valaki akivel tudnátok közösen nyaralni?

2013. ápr. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!