Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Korai még elvárni egy3,5-4...

Korai még elvárni egy3,5-4 éves fiúcskától elvárni, hogy a 12-es biciklivel megtanuljon egyensúlyozni s egyedül tekerni? Segédkerekekkel már tavaly nyár óta megy! Férjem szerint nagyon korai lenne neki.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 26. 11:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem vagyunk egyformák .... ezért preferálom kicsiknél a futóbiciklit
2013. ápr. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

elvárni nem szabad ilyet egy ekkora gyerektől, szórakozásnak kéne lennie a bicikizésnek, nem elvárásnak.

ha ügyes, van érzéke hozzá akkor simán mehet már, ha nincs annyira jó érzéke, akkor nem kell neki, még elég korai.

amúgy 12es icipici biciklivel meg jó nehéz is egyensúlyozni, egy ekkora gyerek már rég kinőtte azt a méretet

2013. ápr. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem gyereke válogatja, de elvárni semmiképp sem kellene. Az én lányom is ennyi idős, kb másfél éve biciklizik segédkerekekkel. 1 hónapja levettük a kerekeket és próbáltuk két keréken, már elég jól ment neki, de kérte hogy még tegyük vissza. Majd megpróbáljuk később újra. Az utcába egy kisfiú pont ennyi idős volt, amikor megtanult kétkereküzni, úgy hogy előtte nem is volt segéd rajta, hanem egyből ment neki.

Megpróbálhatjátok és ha nem megy neki, akkor 1-2 hónap múlva újra próbálkoztok.

2013. ápr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez annyira gyerekfüggő. Elvárni nem lehet semmit.

Egyik unokaöcsém 4 évesen ült biciklire, előre nem volt hajlandó tekerni, 5 évesen tanult pótkerék nélkül menni. A kicsi még három sem volt aug. elején töltötte, már májusban vették elő a tesó régi bicaját - előtte futóbiciklizett - persze a szülők a fel akarták rakni a pótkerekeket, de a gyerek nem hagyta, hogy rajta legyen, ha a tesónak nincs:) 1,5 hét alatt megtanult rajta menni.

2013. ápr. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Elvárni nem lehet, de az én lányom tudott ilyen korában. Pillanatok alatt megtanulta.
2013. ápr. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Engem megtanított apukám kb 2,5-3 éves korom között pótkerék nélkül biciklizni,bár 20 éve nem volt még futóbicikli.
2013. ápr. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
bocsi,rosszul fogalmaztam,nem elvárnám töle,hogy tanuljon meg,csak van olyan aki ekkorán kétkerekűzik?falun lakunk,járda nincs s az út nem egyenletes mint a járda,sokszor mérgelödik,mert akad meg az egyik pótkerék es hajtja bolondul mint egy szobabiciklit!ezért gondoltam mi lessz ha levesszük a segédkereket,elijsztem-e a biciktől??
2013. ápr. 26. 12:46
 8/12 anonim ***** válasza:

4 évesem van és pótkerekezett tavaly is és idén is, de én is szeretném megtanítani két keréken. Ha fogékony rá hagyom, ha nem akarja úgy is jó. Szerintem annyira nem korai ez már.


Környezetemben van egy ikerpár, tavaly nyáron 3,5 évesen simán két keréken tekerték a bicót, de ők előtte futóbicikliztek, míg pl a fiam nem.


Szomszéd kisfiú szeptemberben kezdte a sulit, szóval kb 6-7 éves és most tanult meg két keréken menni.

2013. ápr. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Néhány hete írtam ki egy kérdést, hogy korai lenne-e közel 3,5 éves fiamat kétkeréken tanítani, mivel a pótkerékkel oldalra dőlt a bicaj, mindegy hogy volt felszerelve. Nem sok választ kaptam, de a válaszolók szerint van rá esély, hogy menni fog neki.


Ez a pillanat végül a hétvégén jött el, a fiam kigondolta, hogy talán ráülne a pótkerék nélküli bicajra. (A nagyik hathatós segítségével a férjem felszerelte a "kötelező" futtatórudat :D, ami nagyon hamar lekerült, mert felidegesítette a gyereket, hogy nem tud tőle felszállni a bicajra.) Az apja kb. egy fél óra terepfutással egybekötött izzadós sporttevékenységgel megtanította bicajozni. Van a fiamnak futóbicaja is egyébként, azt is nagyon szereti. (Szerette, mert tönkre ment a tél végén).


Úgyhogy van rá esély, nálatok is. A fiamnak a kormányzással van még gondja, mert amerre néz, arra tekeri a kormányt, aztán a pótkerekessel lehetett nézgelődni, de két kerékről azért nem szerencsés a gólyákat lesni a fészekben. :)


A gyereknek egyébként 12-es bicaja van (108 centi, tehát nem kicsi a fiú), ez ad neki biztonságot még. Kaptunk egy 16-os bicajt, ami elvileg az ő magasságára már kellene, de arról még éppen csak leér a lába, és annyira nehéz a bicaj, hogy nagyon hamar kifárad vele/rajta, azt csak pótkerékkel tudja hajtani, anélkül nem érzi magát biztonságban rajta.


Szóval szerintem, ha van kedvetek, és a gyerkőcének is, nyugodtan belevághattok!

2013. ápr. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is ilyen az út, egyszerűen borzalmas az állapota. Láttam, ahogy mások kínlódnak a pótkerékkel.Mi ezért kezdtünk futóbringával 2 évesen. Tavaly 3 éves 1 hónapos volt a fiam, amikor ráült az oviban egy 14-es bicóra. Fél óra alatt megtanult vele menni. Szóval meg lehet tanulni. De azért nézd, hogy milyen magas, mert lehet, hogy a 12-es már kicsi neki, nehézkes a pedálozás. És még annyi, hogy az én kisfiam pl az unokatesója biciklijével nem tudott menni, azon elég magas volt a kormány, a miénken pedig vízszintesen megy, nem áll úgy felfelé, mint 2 "szarv".
2013. ápr. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!