Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisfiam 4 éves, apjával...

A kisfiam 4 éves, apjával teljesen szófogadó, de ha velem van ez nem így van. Először ahogy haza megyek a munkából jót játszunk, de ahogy nem rá figyelek, csibészkedik. Ti ezeket, hogy kezelitek?

Figyelt kérdés
Tegnap épp megdobált gesztenyéve, erre én kicsit hangosan rákiabáltam. Után az ágyon ugrált rászóltam többször, de nem hagyta abba, rácsaptam a lábára, mire Ő miért kaptam? Mert nem fogadtál szót és anyát nem dobáljuk. De után nagyon lelkiismeret furdalásom, van hogy nem szabad kiabálni ill. rávágni, de valahogy meg kell, hogy tanulja, hogy nem szabad. Általában jól elvan, nincs vele gond, de ha megjön a mama vagy bárki képes ilyenekre. Lehet, hogy Én is kicsit idegesebben reagáltam, hogy kiabáltam, de az akkor kijött. Gondolom már más is kiabált a gyerekével és vágott rá. Persz ez nem durva verést jelent. Ti, ezeket hogy oldjátok meg?
2009. szept. 29. 13:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos ugyanígy.... először ideges vagyok, utána meg lelkiismeretfurdalom van. Egyébként nálunk dettó ugyan ez a helyzet. Türelem-nekem nincs más ötletem.
2009. szept. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én kicsit szigorúbb anya vagyok. Tudom, hogy dettó ki tudok borulni, és akkor csapok, ezért inkább ha pl. dobál elveszem tőle és nem adom vissza fél óráig biztos, de lehet hogy csak másnap jut eszembe :) ha mindennel próbálkozik, akkor 1. fogom, és lerakom egy bünti helyre, ami elég macerás, mert persze eljön, és addig vissza kell pakolni, amíg nem tudok vele szépen beszélni, és megegyezünk ki mit fog csinálni ezután. 2. Teljes figyelemeltereléssel vagy elkezdek vele játszani, vagy megpróbálom bevonni a munkámba.
2009. szept. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!