Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két pici gyereket mikor...

Két pici gyereket mikor bíztatok először a nagyszülőkre?

Figyelt kérdés
Pár napra, egy hétre. Elsősorban olyan testvérekre gondolok, ahol kicsi, 1-2 év a korkülönbség.
2011. máj. 12. 13:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk még napok,hetek soha nem voltak. Max. pár óra. A nagyszülők nem idősek, nem betegek, közel laknak, de nincs türelmük hosszabb időre az unokákhoz, így erre nem volt példa még.
2011. máj. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
34%

A nagyok ikrek, 6-7 hetes korukban aludtak először anyósomnál, de ennél korábban is bíztam már őket nagyszülőkre, csak nem éjszakára.


Rá 2 évre született a lányom, majd még egy fiam, őket is nagyon korán elvittük a nagyihoz, sosem csináltam ebből problémát.

2011. máj. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Először több napra akkor hagytam ott a nagyot (1,5 évesen), amikor szülni mentem, de akkor csak egyedül volt még.


Kettőt együtt sokáig csak egy-egy délutánra hagytam ott, de nem is volt rá különösebben szükség. Amikor visszamentem dolgozni és a kicsi 3,5 éves volt a nagy pedig 5, a nyáriszünetben hétfőtől péntekig náluk voltak.


De nagyszülőtől függ, én az enyémekre - ha úgy hozta volna a helyzet - bármikor, bármennyi időre rábízhattam volna. Van ismerős, ahol a nagyszülőre egy fehéregeret se bíznék.

2011. máj. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

van egy fél éves babám , egy 20 hónapos , és egy 15 éves lányom :-)

Amikor szülni mentem, akkor a férjem itthon volt 2 napot, de amikor dolgozni ment, akkor a Nagyi átjött az akkor 12 hónaposhoz.Amikor a nagylányom haza ért a suliból és megebédelt, akkor hazament. Szóval egy nap kb 8 órát volt a babával :-)

30.N

2011. máj. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

bocsánat, az akkor 14 hónaposhoz *

30.N

2011. máj. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Az érdekelne, hogy együtt a két gyerkőcöt mikor hagytátok a nagyira?

Sokat vagyunk náluk együtt, és egyenként a gyerekeket is többször hagytuk már náluk, de a kettőt egyszerre még nem. Jól elvannak a gyerekekkel, ezzel nincs gond, de azért két gyereket lekezelni nem egyszerű, ha nincs benne napi rutinja valakinek. Ezért érdekelne, másnál mikor/hogy boldogult a nagyi?

Köszönöm!

2011. jún. 1. 21:36
 7/17 anonim ***** válasza:
47%
Én már 1 hós babaként ott hagytam a 2 éves tesóval.Anyósnak sok türelme van!
2011. jún. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Pár napra még sosem. Pedig a nagy már 6 éves. 1-1 éjszakát már aludtak ott akkor is, amikor már nem szopiztak éjjel.
2011. jún. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nálunk pont két év van a gyerekek között. A kicsi most 10 hónapos. Együtt a kettőt egy hónappal ezelőtt bíztuk először anyuékra, egy egész délutánra, mert színházba mentünk a párommal (délutáni előadásra). A nagyobbom egyedül már aludt ott, de ő is csak idén januárban először, a kicsit még nem lehet, mert szopis, még az egész délután is kicsit soknak bizonyult, nem sírt, nem volt gond vele, csak már nagyon ki volt éhezve a szopira annak ellenére, hogy lefejt anyatejet jobb híjján elfogad cumisüvegből is.

Anyuék bármikor vállalnák mindkettőt, szinte csüngenek a gyerekeken, a kölkök is imádják a nagyszülőket, ezzel nincs gond, de egyrészt a szopi miatt, másrészt azért, mert én nem érzem jól magam a gyerekek nélkül (akkor sem, ha tudom, hogy talán még nálam is jobban vigyáznak rájuk) nem nagyon akarom még másra bízni őket hosszabb ideig (tehát akár egy napig sem). Szerencsére jó gyerekek, bárhová el lehet menni velük, inkább olyat szoktunk csinálni, hogy ha mondjuk elmegyünk az Aquaparkba vagy valami wellness helyre, visszük a nagyszülőket is és így van lehetőségünk egy-egy órát kettesben is lenni a párommal, de kéznél vagyunk, ha kellünk.

2011. jún. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagy 2 éves, a kicsi fél éves volt mikor 3 órára elmentünk moziba. Ennél többet még nem vigyázott rájuk senki. Nem is tervezem, hogy bárhol máshol ott aludnának a közeljövőben...
2011. jún. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!