Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennétek az alábbi helyzet...

Mit tennétek az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3,5 éves, kiscsoportos óvodás, vegyes csoportba jár. Csütörtökön volt az ovis anyák-napja. Amikor a gyerekek bejöttek szerepelni még semmi baj nem volt, ám szereplés (mialatt a többiek szerepeltek) egyszercsak eltörött a mécses és nagyon keservesen sírt. Mikor otthon megkérdeztem tőle, hogy mi volt a baj, azt mondta, hogy az egyik csoporttársa azt mondta neki, hogy ő egyedül nem tud megcsinálni semmit. (hasonlót mesélt már, hogy amikor tornafoglalkozás van, ő nem labdázik, mert ő túl kicsi, meg hasonlók) és többször mondja, hogy "én ezt nem tudom, nem akarom, nem próbálom meg." Régebben még ovi előtt itthon többször kérdezte, ha látta, hogy csinálom a ház körüli munkát, hogy mit segíthet, be is vontam, semmi gond nem volt. Ám mióta ovis, nagyon dacos, makacs és ezekkel "fizet ki". Szerintem egy gyerek ilyet nem talál ki magától. Az óvónőnek említettem, hogy miért sírt a gyerek, akkor azt a választ kaptam, hogy "makacs és nem akar megcsinálni semmit, biztosan azért volt." Azért én megtudom különböztetni a makacs sírást attól a sírástól, ha bántják...

2013. máj. 12. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Fiam figyelemzavros hiperaktív az óvodai évzárók ,ünnepélyek mindig kritikus alkalmak voltak ,rendszerint sírni kezdett majd elvezették a többiek közül,ő olyanokat mondott ,hogy azért ,mert mindenki olyan furcsán nézte ,valójában képtelen volt egy fél órás ünnepélyt végigkoncentrálni,már az elején zavart lett és elvesztette a fonalat hátrafelé nézegetett bennünket keresve a tekintetével .

Első évben emlékszem vele sírtam én is,második évben ismét sírt ,akkor csalódott voltam ,mert azt hittem már nem lesz gond,aztán a 3 évben végre úgy ahogy végigcsinálta nem állt ki .

Más anyukák nyugtattgattak ,hogy az ő gyerekük is ezt csinálta tavaly és nyugodjak meg ,majd jövőre már nem lesz gond .


Valószínű nagyon szorong a gyermeked ebben a helyzetben ,azért makacskodik az óvónőkkel ,mert olyasmit várnak el tőle 3,5 évesen amire még nem feltétlenül érett,szerintem felesleges ennyire erőltetniük ,mert többet ártanak vele mint használnak .

2013. máj. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Több oldalas meséket figyelmesen végighallgat, néha vissza is mesél, úgyhogy ilyen figyelemzavar problémája nincsen.
2013. máj. 12. 15:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem is arra gondoltam ,hogy ilyen problémátok lenne nektek is,csak leírtam a mi esetünket részletesen ,inkább a szorongásra tippelek ,hogy az a probléma és ha erőltetik a szereplést annál inkább szorongani fog,majd valószínű pár év alatt megérik erre is,de nem feltételnül lesz szinész ,vagy egytemi előadó ,hogy a későbbi folytonos szerepléseket már most 3,5 évesen ennyire erőltetni kellene .
2013. máj. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!