Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most tényleg ártok napi egy...

Most tényleg ártok napi egy joghurttal a lányomnak?

Figyelt kérdés
Kislányom túlsúlyos, a doktor nénink szerint nincs baj és szerintem sem, mert közben rettentő nagy a mozgásigénye, igazi kis energiabomba. Most 22 hónapos, még mindig szopizik naponta kétszer kb. 10 percet elalváshoz. Figyelek arra mit eszik. Legtöbbször még mindig külön főzök neki, mert mi a férjemmel nem táplálkozunk a legegészségesebben. Sok gyümölcsöt, zöldséget kap. Csak vizet iszik. Cukorkát, nyalókát, chipset stb. nem ismeri. Nagy ritkán adok neki túrórudit csoki nélkül. Viszont minden nap kap egy gyümölcsös joghurtot, amiben ugye cukor is van. Szerintem ennyi cukor azért nem árt egy gyereknek. Viszont egy másik kérdésnél "beszóltak" ez miatt. És most nem tudom... Az alkatát tőlünk örökölte.
2013. máj. 13. 14:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
mégis hány kg nekem 15 kg
2013. máj. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
egy gyümölcsös sukor nem a világ.annyi nem árt, sőt. sok múlik a genetikán is. én kaptam édességet gyerekkoromban, szerettem is, és egész életemben 50 kg alatt voltam a 167 centimhez...
2013. máj. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
gyümölcsös joghurt*
2013. máj. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

A baj ezzel a mai világgal, hogy már annyira törekszünk a tökéletesre, hogy a tökéletlen nem lehet az.

Miért túlsúlyos?

Az én fiam 2 éves (most 25 hónapos), 93 cm, 14-15 kg között mozog. Igazi stramm, mokány kisfiú, a doktornő tökéletesen elégedett vele. Most volt egy kis gyomorrontása, péntek óta ma délben evett először mérhető mennyiséget, fogyott.

Egy doboz joghurtban azért nincs annyi cukor, hogy mindjárt az ördögöt kelljen a falra festeni. A tejtermék fontos, a joghurt az egészséges táplálkozás része.

(Kezdjük el szapulni a bizonyos zöld joghurtot, mert ott meg egyenesen hirdetik, hogy egyél minden nap belőle...)

Ne hallgass a hurrogókra, kíváncsi vagyok, ők mit adnak a gyereknek...

2013. máj. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Hány kg?

Elsőnek, 15 kilóval 2 éves körül? :O 4 éves lányom 14 kiló és tökátlag alkat. A 2 évesem 11 kilós, babahájas, szal nem vékony. Sajnos rengeteg kövér gyerek van, de még csak nem is a táplálkozás miatt, hanem azért, mert kocsival cipelik őket mindenhova. Játszóra, oviba, programokra, kocsiból ki, kettőt se kelljen lépni, aztán be, ház előtt kiszáll, és boldogan meséli, hogy a gyerek milyen sokat volt levegőn. Ja, de jó ha 100 métert ment.

Nálunk pl férjem és én is teltek vagyunk (70 és 80kg) de mivel rengeteget mozognak a gyerekeink, ők teljesen normális alakúak. Óvónő meg is jegyezte, hogy milyen izmos lába van a lányomnak. :)

2013. máj. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Túlsúlyos, de nincs baja sem szerinted, sem a doki szerint? Ez elég fura.


Ha sokat mozog és egészségesen eszik, akkor más oka lehet a túlsúlynak, nézessetek utána. Napi 1 gyümölcsjoghurttól nem lesz túlsúlyos, maximum kicsit duci.

2013. máj. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
96 cm és 17 kg. Az unokatestvérem 5 éves fia is ennyi kg, bár jóval magasabb. Sokszor látok a neten nagyon kövér, szinte csak háj gyerekekről képeket. Az én lányom közel nem úgy néz ki. Egy szoknyában fel sem tűnik senkinek, hogy nagyon husi lenne. Főleg a combjai vastagok. Mozgásfejlődésben a vele egykorúakat jóval megelőzi. Legalább is a környékbeli gyerekeket látva. Napi kétszer két órát vagyunk játszótéren. Ebből szinte végig mozog, a homokozóban üldögélés érdekli legkevésbé. Ennek ellenére hazafelé felvonó helyett még inkább lépcsőzik (4. emelet), hónapok óta váltott lábbal. És itthon rögtön megy ugrálócsacsizni vagy hintalovazni. Fáradság bármi jele nélkül. Doktornővel beszéltünk erről, elmondtam mit eszik stb., volt vérvétel. Vérszegénységet és vashiányt állapítottak meg, semmi mást. Erre Maltofert kap. Tényleg figyelek az étkezésére, de még mindig nem hiszem, hogy az lenne a megoldás, ha teljesen megvonnám a cukrot. És azért egy joghurtban nincs olyan sok...
2013. máj. 13. 15:12
 8/20 anonim ***** válasza:
Tényleg jó nagy kislány, az én lányom 2 évesen 14 kg és 90 cm volt, mindenki mondta jó húsban van. Most 3 éves 98 cm és 15 kg körüli, de a nyáron volt ő is 17 kg, de hirtelen megnyúlt. LEhet a te lányod is így lesz, de ha nem akkor sem tudsz mit tenni, ő ilyen, mi felnőttek sem vagyunk egyformák. Én alíg eszek még sem fogyok egy dekát sem (pedig rám férne) , ahúgom bármennyit ehet akkor sem tud hízni
2013. máj. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
ha tényleg minden úgy van, ahogy leírtad, akkor kizárt dolog, h a napi egy joghurt lenne az oka annak, h ilyen jó súlyban van. de ezt a lelked mélyén te is tudod... :)
2013. máj. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem 3 éves a nagyobbik lányom, 98 cm, és 17 kg. Egy pici háj sincs rajta, de rettentő izmos, erős gyerek, és vaskos csontjai is vannak. Ő is egy igazi energiabomba. Szerintem ne aggódj, vannak erősebb testalkatú gyerekek, ha a orvos szerint minden rendben, akkor rendben. Nálunk apa magas, és erősebb csontozatú, valószínűleg tőle örökölte. A kishúga ugyan azt eszi, csak többet, de a 87 centijéhez éppen hogy 10kg. Más az anyagcseréjük, és az alkatuk. Ne foglalkozz a beszólogatókkal, mi sem vagyunk egyformák, és a gyerekek sem!
2013. máj. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!