Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most tényleg ártok napi egy...

Most tényleg ártok napi egy joghurttal a lányomnak?

Figyelt kérdés
Kislányom túlsúlyos, a doktor nénink szerint nincs baj és szerintem sem, mert közben rettentő nagy a mozgásigénye, igazi kis energiabomba. Most 22 hónapos, még mindig szopizik naponta kétszer kb. 10 percet elalváshoz. Figyelek arra mit eszik. Legtöbbször még mindig külön főzök neki, mert mi a férjemmel nem táplálkozunk a legegészségesebben. Sok gyümölcsöt, zöldséget kap. Csak vizet iszik. Cukorkát, nyalókát, chipset stb. nem ismeri. Nagy ritkán adok neki túrórudit csoki nélkül. Viszont minden nap kap egy gyümölcsös joghurtot, amiben ugye cukor is van. Szerintem ennyi cukor azért nem árt egy gyereknek. Viszont egy másik kérdésnél "beszóltak" ez miatt. És most nem tudom... Az alkatát tőlünk örökölte.
2013. máj. 13. 14:31
1 2
 11/20 anonim válasza:

Nem mindegy hogy kövér vagy csak jó húsban van.

Szerintem 1 joghurttól nem lehet baja, de ha akarod most kipróbálhatod, hogy milyen ha nem adsz neki cukros joghurtot. Csinálj natúr joghurtból néhány szem gyümölccsel nasit, és nézd meg hogy lesz e változás a súlygyarapodásában.

De különben ne csinálj ebből nagy ügyet, néhány "biomama" túlságosan oda van az átlagsúlyért, de közben nem figyelik a gyerek magasságát stb-t és látatlanban ítélkeznek sokszor elég bántón.

2013. máj. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
23%
17 kiló? Atyaúristen. És a doki szerint ezzel semmi baj. Frankó. A nővérem fia 6 évesen 16 kiló, jó magas és erős gyerek. Kizárt dolog, hogy a lányod napi 4 órát játszózik, egészségesen étkezik, és ilyen duci!!! Kizárt! Gondolom nem számolod a reggeli kakaót, a cukros péksütiket, sokszor van krumpli, tésztaétel, késő este vacsizik, stb. Most alakíts ki normális étkezési szokásokat, mert sok gondja lesz az életben!
2013. máj. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Ezt eszi: Reggelire még mindig különböző kásákat, üzletit és itthon készítettet felváltva. Tízórai gyümi. Ebéd hasonló, mint mikor még főzelékeket készítettem neki, csak már persze nem pürésítem. Mindenféle zöldségek: krumpli, sárgarépa, petrezselyem, cukkini, zeller, brokkoli, spárga, karfiol párolva, főzve. Hozzá valamilyen hús: csibe, marha, hal, nagyon ritkán disznó. Uzsonna joghurt. Vacsi kenyér sajttal, sonkával, tojással, vajjal, nagy ritkán magas hústartalmú virslivel + paprika, paradicsom, saláta, retek. Kakaót nem kap, édes péksüteményt sem. Kenyeret, kiflit vacsira bár nem mindig teljes kiörlésűt. Nincs okom hazudni és miért is tenném. Egész életemben kövér voltam, nem akarom ezt a gyerekemnek. Viszont visszatérnék az eredeti kérdésemhez, tényleg érdemes lenne teljesen szélsőségesen, minden cukrot kihagyni?


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2013. máj. 13. 15:38
 14/20 anonim ***** válasza:
szerintem ennyi cukor maradhat. ha tényleg így eszik, ennyit mozog és mégis ilyen husi, akkor az nem azon a gyümölcsjoghurton múlik, egyszerűen alkatilag ilyen. de ezt már mondtam :)))
2013. máj. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ha ezeket eszi csak, tényleg nem értem. Az eredeti kérdésedhez: én nem adnék minden nap joghurtot. Add két naponta másik napokon pedig ne add, adj helyette gyümölcsöt. Vagy ha a tejtermékhez ragaszkodsz, adj natúr joghurtot, vagy túrót, gyümölccsel keverve.
2013. máj. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Üti a hároméveseket. Ilyen az én fiam is.

Nem szabad csak a súlyt nézni, ehhez kell a magasság is.


[link]

2013. máj. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mostantól a gyümölcsös házi (fehér joghurt + gyümi) és üzleti joghurt, valamint a túrókrém fog váltakozni. Külön köszönet azoknak, akik megnyugtattak, hogy az ő gyermekük is hasonló adatokkal rendelkezik és mégsem túl kövérek! :-)
2013. máj. 13. 23:45
 18/20 anonim ***** válasza:
A kislányom a 2 éves státuszon már 97 cm és 16,5kg volt. Egyáltalán nem husi, soha nem is mondta rá senki. Ő nagy! Adnék én neki bármit, csak egyen. Alig eszik, de a tejet szereti. Most töltötte a 3 évet. 109 cm és 17,5 kg. Ha sokat mozog majd változni fog az alkata. De mindig vigyáznod kellaz étrendjére, sőt a magatokére is, ha nem szeretnéd, hogy duci gyerek válljon belőle,( ennek minden hátrányával). A tesóméknál ikrek vannak. Az egyik nagyon vékony,a másik dundi. Az egyik alig eszik, a másik helyette is. Sajnos a szülők nem tudják ezt jol kezelni :(.
2013. máj. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

a cukor mértékkel fogyasztva egyáltalán nem ellenség.

szerintem hiba teljesen megvonni, főleg, ha örökmozgó a kislányod, ebből fedezi az energia szükségletét.

viszont én a pajzsmirigy működését azért megnézetném, simán előfordulhat, hogy valami hormonális egyensúly felborulásról van szó.

bár ha ez alkati kérdés, amit írtál, akkor főleg semmi ok az aggodalomra.

2013. máj. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges hisztéria, hogy valamiben cukor van.

Amit mi közönségesen cukornak nevezünk (finomított kristálycukor), az répacukor (szacharóz). De majdnem mindenben van cukor, a tejben tejcukor (laktóz) a gyümölcsökben, zöldségekben szőlő- és gyümölcscukor (glukóz és fruktóz) stb. Tehát valamennyi full egészségesnek kikiáltott gyümölcs és zöldség tartalmaz több-kevesebb cukrot. A dinnye, a szőlő, a banán egészen sokat!

Ha egy pohár joghurtban van néhány gramm "hozzáadott" répacukor, én amiatt még nem esnék kétségbe. Különösen úgy, amit írtál, hogy mi a napi étkezések összetétele.

2013. máj. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!