Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek engedjem vagy ne...

Mit tegyek engedjem vagy ne engedjem az iskolába?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy korai még erről beszélni,de mit tegyek?A gyerekem jővő évben iskola köteles lesz,ahogy hallom nagy a követelmény délután 16óráig iskola aztán a 3-4oldal házifeladat.Félek,hogy nem fogja bírni szelemileg.Februári születésű mehetne iskolába nagyon ügyes,pontosan megoldja feladatait,de én úgy gondolom,hogy jóbb lenne még ráhúzna egy évet a nagy követelmény miatt. Érettebb is lenne talán könnyebb lenne neki az iskola.
2008. jún. 17. 12:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
52%
nem kell benn lenni du 4 ig csak ha napközis azt meg nyugi kibirja mert bent lesznek a "hawerok" és nincs 3-4 oldal házi mert elöször csak vonal húzogatás van meg ilyenek onnan tom hogy az öcsém most megy 2.ba!
2008. júl. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Az én kisfiam is is februári, most töltötte a 6 évet be, azaz ő is iskola köteles, de én nem engedtem, mert szerintem egy 6 éves gyerek még ne menjen iskolába, játszon inkább. Hidd el semmi baja sem lesz, ha 7 és fél évesen megy suliba, még akkor is, ha kis ügyes és figyelmes. GYEREK még. És nem az első olsztályról van szó, hanem inkább a 4-5-6, amikor már tényleg nehéz minden. Ráadásul én beszéltem egy illetékessel, aki felvilágosított, hogy a szülőnek JOGA van a gyereket visszatartani, ha azt ugy látja jónak.

Az én fiamat nem érdekli az iskola, igy én nem engedtem, és hiszem, hogy jól döntöttem.

2008. júl. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2008. júl. 7. 20:49
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: tényleg komolyan kell azt venni, amit már más is írt. Azaz tanító nénit kell választani, és nem (csak) iskolát!! Ez megnyugtat téged is,hiszen tudni fogod ki lesz vele napi 5-6 órában és ez szerintem nem mindegy! Meg minden kisgyereknek más az igénye. Mert ha lustibb, akkor egy szigorúbb tanító néni lehet hogy olyan dolgokat hoz ki a kicsiből, hogy..! Viszont ha érzékenyebb, akkor egy nagyon kedves tanító nénit kell keresni, aki nem sürgeti, csak segíti őt. Sok sikert és majd te is gyakorolj vele minden nap! Ha lehet, szerettesd meg vele a tanulást (írás, olvasás). Már most olvass neki sok mesét, aztán beszélgessetek róla. Ez sokat segít neki majd hiszen sokáig olvasás órán is ez megy.(2.-4. osztály, meg még 5. is)
2008. júl. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Bocsi,hogy most írok és köszönöm szépen a választ!Nagyon sok jó dolgot írtatok.Mégegyszer köszönöm!
2008. júl. 28. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!