Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nehéz kérdés. Engedjem szopni...

Nehéz kérdés. Engedjem szopni újra?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5 éves. Veszélyeztetett terhességem miatt 6 hetes terhesen azonnal le kellet választanom, pedig cicifüggő volt. Nem sikerült elfelejtenie, most is vannak napok, mikor kéri, sír érte (pedig mindenki azt mondta max. egy hét lesz). Hamarosan érkezik a tesó. Mi lesz, ha őt szopni látja? Ti engednétek neki is. Egyébként, ha nem lett volna probléma 3 éves koráig engedtem volna, hogy szopjon.
2010. nov. 17. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ha még akkor is kérni fogja,és lesz elég tejed,akkor miért ne.Habár ha meg azt vesszük,hogy nemsokára oviba megy,akkor lehet nem lenne jó ötlet újra rászoktatni és aztán megint elvenni tőle.Akkor inkább ne.Mondd neki,hogy a kistesó azért szopizik,mert még kisbaba és nem ehet olyan finomságokat mint ő,aki már nagy.

2010. nov. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem lenne nolmáris dolog ha újra szopizna, bezavarnád.Fogadja el az már a kistesóé.

És megy az oviba nemsoká, már nem igazán szopiznia kéne.

Lássuk be már 2,5 éves.

2010. nov. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

ne engedd neki. Ha egyszer azt mondtad nem,az legyen nem. Mert könnyne rászokhat arra,hogyha hisztizik valamiért akkor visszakapja.

mondd neki,hogy ő már nagyfiú a cici meg kicsiknek való. Testvéremnél ez használt,büszke volt magára hogy ő már nagy és nem cicizik.

Egyébként szerintem az még rosszabb lenne,ha viszadnád neki utána 3 évesen pedig megint elvennéd. Bár van akik szerint normális 5-6 éves korig szopni hagyni a gyereket ezt mondjuk te döntöd el,szerintem már nem kell szopnia egy kisgyereknek.

2010. nov. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

www.lll.hu

Szerintem kérdezd meg itt! Majd írd meg a választ! Kiváncsi lennék, hogy egy szoptatási tanácsadó mit mond erre!

2010. nov. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem se semmiképpen! Többet ártanál már vele mint amennyit használna. Bezavarná. És most már inkább azt szokja meg hogy nem. Nem fogja megérteni hogy később miért veszed el tőle megint és az már sokkal nagyobb törés lenne neki. Szerintem is értse meg inkább hogy az a pici babáknak való, ő pedig már nagy és okos fiú, neki már van sokféle más finomság. Esetleg találj ki neki valamit amivel pótolhatod, valami ösztönzésszerűt. Pl olyasmire gondolok hogy vegyél neki egy szép szines füzetet, és vegyél hozzá sok szines ceruzát,dugd el és mindennap ha kéri a cicit és megérti milyen okos és nagy fiú már akkor vegyél elő neki egy db szines ceruzát, és mindennap más szint. De ez csak egy példa volt ezer más lehet, a lényeg szerintem azon legyen hogy tereld el a figyelmét róla és biztasd és ösztönözd hogy milyen szép és okos nagyfiú már.
2010. nov. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A nagylányom 15 hónaposan választódott el. 2,5 éves volt, amikor született az öccse. Kíváncsi volt, szeretett volna szopni. Megengedtem neki, de már nem tudott, egyszerűen elfelejtette. Simán lehet, hogy ő is "elfelejtette" már a technikát. Szerintem, ha kér, megkínálhatod, kisebb lesz a testvérféltékenység is. Nem tartom valószínűnek, hogy hosszú távon visszaszokna a cicizéshez, de átmenetileg megkönnyítheti az új helyzet elfogadását.
2010. nov. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem engedd a picinek... ez egy nagyon szoros kötelék anya és gyereke között. Később ez sok rosszat tud hozni, sokak szerint tipikusan elanyátlanodnak a kevés ideig szoptatott gyerekek, szerintem egy kis cicizés még belefér, van, aki bőven 2 és fél éves kora után még szoptatja a gyereket, miért ne tenné... te is nyugodtan csináld, a gyereknek egész biztos, hogy jó lenne. Főleg, ha konkrétan igényli is, nem is kérdés, mindenképpen!
2010. nov. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!