Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehetnék jobb anya?

Hogy lehetnék jobb anya?

Figyelt kérdés

Ti mit csináltok mikor úgy érzitek, hogy minden erőtök elfogyott??? Vagy ez csak én érzem? 3,5 éves kislányommal most már minden nap egy kínszenvedés. Minden hétköznap 8-18 óráig nem vagyunk együtt. Sajnos sokat kell dolgoznom. Nagyon szeretnénk kistesót, hogy otthon tudjak lenni, de az sem jön össze. Szóval addig minden nap munka...

Az estéket és a reggeleket szinte végig vitázzuk. Szinte semmit nem akar megcsinálni amit én szeretnék. Nem eszik, nem akarja felvenni amit én mondok, stb. Mondhatnám, hogy ritka pillanat, hogy egyből megcsinálja amit kérek. Tudom, hogy nagyon nagy gond, hogy keveset vagyunk együtt, de ez az ország erre kényszeríti az embert. Az is biztos, hogy dackorszakunk is van. De az oviba meg azt mondják, hogy nagyon jól viselkedik. Apa szerint csak velem viselkedik borzalmasan. Mit csináljak, hogy több erőm legyen? Nincs valami "pörgető" vagy vitamin ami segít, hogy éjfélig fent tudjak maradni, hogy a gyerekre meg a háztartásra is legyen időm? Hozzá teszem a párom is segít, de 18-21 óráig minden nem fér bele. Ezért még a hétvége is sokszor totál elmegy. Szerintetek el kéne mennünk gyerek pszichológushoz? Úgy érzem borzasztó anya vagyok és már sosem lesz közöttünk jó viszony... :(


2013. máj. 15. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezen csak az segít, ha minél többet foglalkozol vele. A gyereknek semmi baja, itt inkább Te vagy a gond. A gyerek így "bosszulja" meg, hogy keveset van Veled, a viselkedésével fel akarja hívni a figyelmet magára.

Fenébe a háztartással, legyél inkább többet vele.

2013. máj. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod a pszichológust, de szerintem a fő probléma az, amit leírtál. Nem tudsz esetleg részmunkaidős állást vállalni?
2013. máj. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A munkám addig kell még ismét nem leszek terhes. Mert akkor újra otthon lehetnék . De nem akar összejönni.... Addig kéne valami megoldás. Az a baj, hogy borzasztó fáradt vagyok esténként. Még napi 3 kávé mellett is.
2013. máj. 15. 09:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Pontosan ez az amit a gyerek érez rajtad.

Magnéziumot szedhetsz amúgy az talán kicsit segít, hogy jobb erőbe legyél. Tavasz van ki van ürülve a szervezeted vitamin-készlete. Egyé sok gyümölcsöt, zöldséget, vagy patikából kérje valami multivitamint.

Tényleg magaddal kell valamit kezdeni, hogy legyen türelmed a gyerekhez. Ezt jól látod.

2013. máj. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Na figyi. Semmi pánik. Ezt én is sokszor érzem mit leírsz, azzal a különbséggel, hogy én itthon vagyok a 3,5 évesemmel, és olyan patáliákat levág hogy csak lesek. Azt hittem a két éves dac után már nem jön csak később. Nagy frászt, most az oviban is egyre több gyerek újra dacol, hiszti, dühroham, kiabálás, "süketség". És apának mindent megcsinál, neki sokkal jobban szót fogad.

Ne hibáztasd magad semmiképp, tedd meg amit tudsz és ennyi. Majd kinövi. Supradin nekem bejött. De azért pihenj is, és ha lehet a pároddal mikor tudtok kapcsolódjatok ki gyerek nélkül.

Minden jót!

A szuperanyukáknak üzenném: nem, nem vittem a gyerekem pszichológushoz, és velem sincs baj köszönöm, életkori sajátosság a gyerkőcöknél ebben a korban, van akinél durván kijön, másik gyerek meg puding. Ennyi.

2013. máj. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!