Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Altatásos könnycsatorna...

Altatásos könnycsatorna átfecskendezésről tapasztalat?

Figyelt kérdés

Nemsokára lesz a kisfiamnak ez a beavatkozás. 19 hónapos ezért altatják/bódítják.

Kicsit félek. Átesett már valaki ezen a procedúrán? Milyen volt?Hol csinálták?

Minden részlet érdekel, hogy felkészüljek. :S


2013. máj. 22. 08:18
 1/7 anonim ***** válasza:
konkrétan az altatásos része érdekel, vagy maga az átmosás? 4-szer mosták át a fiam könnycsatornáját, de őt nem bódították, ha így is szeretnél tudni róla bármit, szívesen megírom!
2013. máj. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát, igazából az altatástól félek és előtte-utánna járó állapottól.

Egyébként jobb lenne ha altatrás nélkül csnálnák, de a szegedi klinikán az 1 évnél idősebbeket altatják.:(


Azt tudom, hogy maga az átmosás nem nagy dolog, néhány perc az egész. De azért megírhatod a tapasztalataidat.

Milyen idős a kisfiad? Hogyhogy ilyen sokszor meg kellett ismételni?

2013. máj. 22. 08:39
 3/7 anyács ***** válasza:
Nekünk 5ször mosták át, és az altatásosra kéne mennünk. De már egy éve húzom (most másfél éves a lányom). Azóta is jártunk szemészeten, és azt mondták, hogy várjunk két éves koráig, mert addig még kinőheti. Egyik szemét ki is nőtte, a másik is szépen javul.
2013. máj. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mi is már 1 éve húzzuk, hogy hátha.... Vannak olyan időszakok amikor úgy tűnik, hogy javul, aztán kiderül hogy mégse. Úgyhogy sajnos mostmár meg kell csinálni, csak ez az altatás ne lenne.... :(
2013. máj. 22. 11:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem az a furi, hogy többen írjátok, hogy 1 éve húzzák a dokik?? De miért?? A lányomnak még csecsemő korában megcsinálták, kicsit visított, de nem a fájdalomtól, hanem mert ugye szorosan le kellett fogják, az nem tetszett neki, amúgy az egész procedúra kb. 1,5 perc volt...és azóta nincs vele baj...kellett kamillázni, meg nyomkodni, masszírozni, hogy kiürüljön a könnycsatornából a genny, ez kb. 2 hét volt.


Az ha bódítják, az sztem nem olyan gáz...az altatás nekem is ijesztőnek tűnik, elhiszem, hogy izgulsz nagyon, de hát ha muszáj, hát muszáj, tudják mit csinálnak...


A bnőm kislányának mandulaműtétje volt most nemrég, és altatták, 2 éves, semmi, de semmi nem volt, pedig mondták, hogy lehet, hogy majd rosszul lesz, ha felébred, meg hányni fog, de nem volt semmi, ugyanúgy ébredt, mintha csak simán aludt volna, nem lesz baj, ne félj! :)


Jobbulást!

2013. máj. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

Azért szokták húzni az időt, mert meggyógyulhat magától, kinőheti, stb.

Egyébként nálunk nem csecsemőkori dologról van szó, hanem egy kötőhártyagyulladás után nem jött rendbe az egyik szeme. Valószínű az akkori gennyesedés eldugította a könnycsatornáját.

Persze, meg kell csináltatni és kész! Egyébként ez legyen a legnagyobb bajunk! (de azért nagyon izgulok :)

2013. máj. 23. 08:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Ááá, értem, azt hittem, hogy ez csak csecsemőkorban tud galibát okozni.....hát akkor hajrá Nektek, és minden jót! :-))
2013. máj. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!