Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet a legjobban...

Hogyan lehet a legjobban megfékezni, lenyugtatni egy őrjöngő 14 hónapost?

Figyelt kérdés
Szabályos dührohamai vannak öltözködésnél, babakocsiba, etetőszékbe beülésnél, vagy ha ölben kéne maradnia. Valószínűleg az váltja ki az egészet, hogy korlátozva érzi magát a mozgásában, szabadságában. De ekkor elkezd iszonyatos hangon visítani, hörögni, köpködni, kitekeri magát, hátracsapkodja a fejét (ez etetőszékben főleg nem jó), pofoz, karmol. Mint akit megszállt vmi démon, úgy néz ki ilyenkor. Pedig egy kedves, cuki kisfiú, ha épp nem ez történik. Hogyan lehet megfékezni ezeket az indulatokat? Bevallom már most aggaszt, hogy ha így marad, vagy elrontok vmit, milyen felnőtt lesz belőle. Sajnos örökölhetett is ilyen temperamentumot oldalágról is, meg nagypapától is :(. Várok ötleteket.
2013. máj. 22. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia, nekem a lányom volt ilyen. Most sokan biztos a szívükhöz fognak kapni és elfehérednek a gonoszságomtól, de nálunk a tökéletes recept:

hiszti --> ölbe veszem, irány a fürdőszoba --> hideg (inkább langyos) vízzel arcmosás.


Na ezen úgy meglepődött, hogy nagyon hamar lenyugodott, közben folyamatosan mondtam neki, hogy miért csinálja ezt anyu, ha újra kezdte, újra mentünk a fürdőbe.

Ma már elég csak annyit mondanom, ha kezdi, hogy megyünk a fürdőbe? És síri csend lesz.

Egy kis arcmosástól semmi baja nem lesz, a hűvösebb víz meg is nyugtatja amúgy és eltereli a figyelmét is.

2013. máj. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elöször is jól érzed, korlátozva érzi magát. Te nem lennél dühös ha anyád rádakarna adni valami kényelmetlen ruhát, ha beültetne egy etetöszékbe mikor neked rohangálhatnékod van? Bizony a gyerek is ezeket rossz szemmel nézi.

Mérges lesz, és a düh agressziót okoz nála. Ès még ez is nagyon normális. Söt inkább za a nem normális ahol egyáltalán nem jelentkeznek ezek a hsiztik (de azért szerencsére minden normális gyerkenél jelentkezik legalább egy kicsit).


De aztán itt jössze te mint anya a képbe, akinek meg kell mutatnia, hogyan bánjon az érzéseivel, hogy viselkedjen.

Gondold végig nálad mi az ami megnegdett, és mi az amit nem kellene tiltani. LEgyen tere a gyereknek, legyen esélye levezetni az agresszióját. Ilyen lehet pl, hogy dobálja a játékait ha mérges. De pl tilos a tányért dobálni.

Tilos anyát megütni, de ütheted a macidat.

Aztán lehetnek büntetések. Pl ha nem öltözöl fel velem, akkor nem jössz el. (ezt akkor kell tenni, ha van otthon valaki, és simán ott hagyod a gyereket). ordítani fog, neked meg kegyetlenül ott kell hagynod. 1x . következöre már öltözni fog.

Etetöszékbe nem kötelezem, de máshol nincs enni való. ìgy simán bele ül ha éhes.

ha nem akar ülni a babakocsiba akkor nem mentek sehova sem. ha menni akar akkor ül a kocsiban. ha útközben annyira hisztizik hogy nem bírsz vele, akkor a honodalá kapod, és haza mentek.


Köpködésnél egyszerüen el kel távolítani, és ha elég nagy már bocsánatot kérni attól akit leköpött. ha csak úgy köpköd akkor felállsz és otthagyod a játékban, vagy ahol van. Nem játszol vele tovább, nem jópofizol neki. (sértödni nem szabad, csak egyszerüen érezze, hogy szomorú dolgo amit tett).

visitani, hörögni had csinálaj majd abba hagyja.


Légy következetes, és ami 1x nem az lehközelebb is nem.


Amit nem szabad tenni. ne minösítsd öt. mindig a tettét minösítsed. nem ö a buta, hanem butaságot csinált.

itt egy jó cikk, ezt érdemes elolvasni.

[link]


aztán soha nem üsd meg. ütni csak az üt aki azt gondolja, hogy erösebb és magasabban áll mint mások. A férjedet sem ütöd meg ha az rosszul viselkedik.

2013. máj. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az arc mosás nagyon jó,bár 2 éves fiam ha muszáj már zuhanyozom langyos vízzel 2szer kellett azóta nem voltak hisztirohamai.A kézre,fenékre legyintés hisztire nem megoldás,de arra igen ha 20szorra sem ért meg valamit,vagy nem hallgat rád 20szorra sem,bár ez inkább fél-1 év múlva jön elő szerintem 1 évesen még könnyebben kezelhető,figyelem eltereléssel,magyarázattal,lefoglalással.
2013. máj. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A 2. válaszolóhoz annyit hozzátennék, hogy én nagyon türelmes anyukának tartom magam, ezer meg ezer könyvet olvastam el a gyerekekről, hasonló tanácsokkal, mint amit ő is adott, de sajnos az csak egy nagyon szép elmélet. A gyakorlat teljesen más, ráadásul a legtöbb tanács használhatatlan, aki ezeket írta, nem volt még dolga egy rendszeresen őrjöngő gyerekkel, akivel nem lehet beszélni, nem lehet példát mutatni neki.
2013. máj. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

14 hósan még nem igazi hiszti, inkább az, hogy most nemrég kezdett el stabilan menni, és neki most az a dolga, hogy felfedezzen, menjen, menjen, másszon, turkáljon..hát hagyd, hogy felfedezzen..:-))

Az etetőszéket cseréljétek le sima székre, és ne várd el tőle, hogy annál tovább is nyugton legyen, mint amire képes...ez kb. 3-4 perc. egyen többször kicsit, a babakocsi, és egyéb egyhelyben maradásos helyeket most kerüljétek egy ideig amennyire csak lehet.

Sztem egy 14 hósnál az arcmosás nem jó, gőze sincs, hogy most mi van, még nem érti az összefüggéseket...kb. 2-2,5 évesen jutnak oda, hogy érti a magyarázatot...addig sztem csak azt éred el, hogy megrémül...:-(

Ez az időszak el fog múlni, nálunk is ez volt, most lassan 3 a lányom, és egész szolid hisztik vannak csak, pedig én sosem használtam büntetést.

Amíg ilyen kicsik sztem úgy kell a napirendet alakítani, hogy neki jó legyen, és ha menni akar, hát minél többet menni vele, bogarászni, szöttyögni a fűben, homokozni, és nem a postán sorba állni, mert az nekik még szinte kínzás-számba megy.

Tudom, hogy el kell intézni a bevásárlást, és társai dolgokat is, de ezt próbáld a legkevésbé a gyerekkel csinálni, vagy kérj segítséget...


A pofoz-karmol dologgal persze kezdeni kell vmit, megfognám a kezét, és mondani neki, hogy ezt nem szabad, ha kell 100x.


Ha vergődik, akkor is ott maradnék, de nem reagálnék rá semmit, arra vigyáznék, nehogy kárt tegyen magában...

2013. máj. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Van egy 2,5 éves kisasszonyom is... Bár ő is tudott (tud) műsorozni, legalább megmaradt a visításnál, nem volt ilyen "agresszív kismalac". Mivel már a kistesójuk is úton, ezért jobb híján a kiságyába szoktam lerakni, hogy legalább szegény picit ne rugdalja össze. Az arcmosást már egyszer próbáltam, mikor már alvás helyett lilára ordította a fejét. Szépen lenyugodott tőle és el is aludt, én ezt nem tartom szadista módszernek egyáltalán.

Viszont egy 14 hós, hiába ért már nagyon sok mindent, tapasztalatom szerint nem az a kor, amikor "érdemes" hosszas magyarázatokba bocsátkozni. Ez már inkább a nagynál válik be, mert tényleg megérti, amit csacsogok. A kicsimnek meg mint ha alapjáraton az lenne a hobbija, hogy tönkretegye magát és a környezetét...

2013. máj. 23. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!