Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak? Öt éves lányoma...

Mit csináljak? Öt éves lányomat az ovodába lefogta két gyerek, szoknya föl, harisnya-bugyi le és az egyik belenyúlt a fenekébe.

Figyelt kérdés
Ovónő egy fél percre ment ki. A lányom akkor sírt, itthon elmondta, de szerencsére nem látom raja, hogy megviselné. Ezért nem akarom tovább vinni az ügyet, nem akarom, hogy hetekig, hónapokig téma legyen és több helyen elmeséltessék vele. Jobb, ha elfelejti. A gyerekek cigányok, a szülők sem az értelmesebbekből valók. Ovónő beszélt velük, gyerekeket megbüntette.
2013. máj. 23. 13:32
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
100%
Rendkívüli szülőértekezlet összehívása, ahol a retkek is ott vannak és szembesíteni őket azzal, hogy az nem normális dolog esetleg náluk otthon. Sajnos némelyik cigány úgy él mint az állat a gyerekek előtt csinálnak mindent.
2013. máj. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, mint anya, megértelek teljesen, hogy védeni akarod a gyerek lelkét. DE! Ne hagyd annyiban, ez nem játék! Tenned kell lépéseket, mert az ilyenek csak egyre rosszabbak lesznek. Ha legközelebb félrenéz az óvónéni, mit fognak csinálni?

Én feljelenteném a szülőket, és kivenném a gyereket az óvodából, azonnal máshová vinném. Nem tudom, hol éltek, talán ott csak egy ovi van, akkor más a helyzet, meg ha kis település, ahol mindenki ismer mindenkit. De sajnos ez a fajta embert azt igényli, hogy le legyen rendezve a rangsor, mint a kutyáknál, mert különben azt hiszik, mindent megtehetnek. És így meg is tesznek...

2013. máj. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
93%

Kedves kérdező!

Velem kísértetiesen ugyanez történt 5 éves koromban, csak nem az óvódában, hanem nem messze ahol laktunk. Ugyanígy cigányok voltak, minden részletére emlékszem a mai napig. Szerencse, hogy pár héten belül elköltöztünk onnan, de nem emiatt az eset miatt, hanem amúgy is költöztünk volna. Ha ott maradtunk volna, akkor biztos szorongtam volna nehogy megismétlődjön még egyszer. Most felnőtt fejjel sincsenek bennem rossz emlékek, szorongások, normális életem van, egyszerűen csak emlékszem rá és ennyi. De csak azért, mert nem lett folytatása, nem volt kitől tartsak utána, soha többé nem láttam őket.

Szerintem nem kellene a kislányoddal felbujtogatni ezt az esetet, valószínű ő sem fogja elfelejteni, de ha csak egyszer történik, akkor nem lesz benne akkora törés. Épp ezért én is azt tanácsolom, hogy inkább szó nélkül keress neki egy másik óvódát, tudom nehéz olyat, ahol nincsenek ilyenek, de pl a lányom ovodájában nincs egy sem (pedig állami ovi). A lényeg, hogy ne találkozzon többet azokkal a gyerekekkel.

2013. máj. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Mázlid volt, hogy elköltöztetek. Te is emlékszel rá, a kérdező kislányát nem ismerjük, lehet érzékenyebb lelkű gyermek, és a történtek fordulhatnak nála rosszba is. Előre erről nyilatkozni nem lehet.

Az óvónőt, az óvodavezető előtt is kikérdezném, mert nyilván nem fél percre ment ki, és valahonnan tudta az esetet.

Az óvónő mondta el, vagy a kislányod? Ez nem egyértelmű nekem.

Másrészt, senki sem azt mondja, hogy a kislányt gyötörjétek azzal, hogy tovább viszitek az ügyet! Viszont, ezzel a "hagyjuk" hozzáállással azt erősíted benne, hogy ő gyenge, molesztálnivaló, ő tehet a csúnya dologról, szégyellnie kell! Hallgassuk el, mondván az ő érdeke. Gondolod, nem fog félni, hogy újra megtörténik?

Ki védi meg, ki áll mellette, ha ti, a szülei nem? Az én férjem már letépte volna a kezüket egy ilyenért, még a magyar gárdát is odaküldené táborozni a szülők háza elé...

Söpörjük a szőnyeg alá, nehogy konfliktus legyen...

Ha legközelebb is történik vele ilyen, vagy másik kislánnyal, kisfiúval, ne csodálkozzatok! Szépen azt mutatjátok, hogy a kis &}@ł÷#< mindent megtehetnek, mert következménye nincs a tettüknek!

2013. máj. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
100%

Felháborító! Biztos, hogy nem hagynám annyiban. Az óvoda beszélt a szülőkkel!?

Az én gyerekem még jóval kisebb, messze jár még az óvodától, de olyan nincs, hogy ezeket a gyerekeket eltanácsolják az óvodátból? Máshova, valami speciálisba? Mint az iskolák esetében...

2013. máj. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
100%
Én csodálom a higgadtságotokat. Az én férjem szerintem szétvágott volna mindenkit, gyereket, szülőt, pedig nem egy agresszív alkat.
2013. máj. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
100%
Velem csinált hasonlót egy ovistársam (szintén cigány)kb. 25 évvel ezelőtt és nem felejtettem el...sajnos.
2013. máj. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
100%
Ez felháboritó dolog! Ha az én gyerekemel történt volna biztos hogy bementem volna az oviba megkértem volna a lányomat mutassa meg melyik 2 gyerek volt az {ha van olyan állapotba a lányom} és úgy elfenekeltem volna a 2 cigánykölyköt hogy lilává vertem volna a feneküket tuti biztos! Ellnézést de ezt tetem volna!
2013. máj. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
100%
Aztán ha meg felmerül, hogy az ilyen kölyköket szeparáljuk már el a normális magyar embertől, akkor meg kirúgják az igazgatót, mert rasszista.
2013. máj. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kicsit lehiggadtunk 3 nap alatt. Ez az eset alvás előtt történt, délután mentem a gyerekért virágos jókedvébe volt, otthon mesélte el később, hogy mi történt-akkor tudtam meg. Éjjel nyugodtan aludt-azóta is, reggelenként akar oviba menni, semmi furcsát nem látok a gyereken, ovónő se. Itthon előtte nem téma, a gyereket ismervén túl is tette magát rajta-nem tudom biztosra, de remélem. A két gyerek megkapta a magáét, többet nem merik bántani az biztos. Jővőhéten évzáró, az egyik szemétláda jövőre lemarad, másikon rajta a szemünk. Ha mégis hozzányúl egy kisujjal is bármelyik lányhoz akkor természetesen az anyukák összefognak és kirakatjuk az oviból.

Egyébként ha a más gyerekével történik én is azt mondom, hogy tuti agyonverem mindkettőt, de higgyétek el ha a sajátotokról van szó az teljesen más- ezt most sajnos megtapasztaltam. Agyonvered és ülsz egy ilyen mocsok miatt, ki neveli a gyerekedet föl?

Rendkívüli szülői? soha nincsenek ott sehol, se szülőin, se előadáson, se ünnepségen, sehol. Beszélni fölösleges velük, ovónő megtette, sajnálják, nem akarnak veszekedést.Lakatlan szigetre kellene elköltöznünk, hogy ne legyenek a közelünkben. Sajnos a gyerekeket is meg kell tanítani, hogy viselkedjenek velük, mert mindenhol ott vannak és csak többen lesznek. Még annyit, hogy ovónővel maximálisan meg vagyok elégedve. na nem ezért, de ha ott van és épp hátat fordít akkor is megcsinálják. A gyereket arra tanítottuk, hogy nem verekszünk, sajnos ezt módosítani kell ezentúl.

Sajnálatos és végtelen szomorú, hogy megtörténhet ilyen, dögevőknél ezt látják otthon, ez a példa...

Megegyszer köszönöm mindenkinek!

2013. máj. 24. 09:13
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!