Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden mozdulata durva,...

Minden mozdulata durva, odacsap a testvérének, fellöki. Kezdetektől ilyen, amikor egyedül volt akkor is nehéz eset volt. Megelégeltem!?

Figyelt kérdés

4,5 éves nehezen kezelhető, szófogadatlan, hiába a szép szó, büntetősarok, játék-mesenézés megvonás.... semmi nem használ. Percenként durva a testvérével. Talán nem is direkt, mert ahogy elmegy mellette, akkor is odacsap.

Megelégeltem a folyamatos kérlelést, hogy ne bántsa!!!! 2 évesem már hunyorog, ha a közelébe megy a nagy.

A mai naptól pofon veri? Odamegyek és pofon verem, visszaadom neki. Fellöki? Fellököm én is. És közben elmondom, hogy a hugod épp ezt érzi, jó ez neked?

Mit gondoltok erről? Már teljesen kész vagyok, nem akarom, hogy a kistestvérét megnyomorítsa testileg-lelkileg.

Van valami más ötletetek esetleg?


2013. máj. 23. 18:09
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Mert apuka nem engedi-és óvónők szerint sincs vele baj-, egyedül pedig képtelen vagyok elvinni többnapos kivizsgálásra.
2013. máj. 23. 18:44
 12/32 anonim ***** válasza:
68%
Jó, nekem mindegy. Ha az apuka nem engedi, lehet itt is az egyik baj forrás. Neked nincs időd arra, hogy lehet segíts neki, itt a másik.. De ha az óvónő szerint sincs gond, akkor lehet tényleg csak féltékeny a tesóra. Ebben nincs tapasztalatom.
2013. máj. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
68%
mi az hogy apa nem engedi? úgyis alig van otthon, vidd titokba. plusz beszélj gyerekorvossal, védőnővel!
2013. máj. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha apuka éjjel nappal dolgozik, szépen elvihetnéd szakemberhez. mi is jártunk, pedig nyakamban volt a 3 hónaposom. Hetente 3-szor kellett menni. Vittem, nem szidtam idegeneknek, hanem a problémát megoldottam. Olyan nincs hogy nincs idő, vagy ez meg ez nem engedi. ez csak kifogás!
2013. máj. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
Csak hogy tudd ketten vagyunk 82%osak, úgy néz ki hasonló gonddal mint te. Szóval nem egy ember írja le ugyanazt kétszer.
2013. máj. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

A Vadaskert és a lakásunk 3 óra oda 3 óra visszaútra van. Bkv - val fizikai képtelenség elvinnem hármójukat, mert van egy 5 hónapos babánk is. Nem kifogás, ez tény. Még egy régebbifajta buszra sem tudok felszállni, nemhogy 5-6 járatra fel-le szállni ott órákat várni a 3 gyerekkel.

Tippeket tudnátok adni, hogy hogy reagáljam le a jövőben ezt a viselkedést? Mert NEM TŰRÖM tovább az agresszióját, főleg a kistestvére irányában.

2013. máj. 23. 19:01
 17/32 A kérdező kommentje:
Gyerekorvos szerint "egy eleven kisfiú", védőnő egyetlenegyszer volt nálunk, most a 3. baba születésénél...amikor bementünk, gyorsan kérdezgette a státuszt és ennyi, nameg telefonon diktáltam.
2013. máj. 23. 19:04
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
A vadaskert és a lakásunk 170 km. De léteznek nevelési tanácsadók is! Oda kell menni. Felkeresni egy pszichológust. Ennyi idő alatt nem tudtad megoldani a gondot, amit feltételezem igyekeztél, érdemes szakemberhez menni. Ő sok hasznos tanácsot tud adni. Én vagyok aki a 4 hónapossal a nyakában járt heti többször pszichológushoz és tornára! Hidd el megéri!
2013. máj. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy hasonló volt a szitu. Az óvodában nem értették mi a bajom a gyerekkel, mert tündéri kisfiú.
2013. máj. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
nevelési tanácsadóban voltam többször, nem tudnak segíteni. leráztak, elküldtek a vadaskertbe. gondolom a 170km-t nem busszal tetted meg.
2013. máj. 23. 19:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!