Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden mozdulata durva,...

Minden mozdulata durva, odacsap a testvérének, fellöki. Kezdetektől ilyen, amikor egyedül volt akkor is nehéz eset volt. Megelégeltem!?

Figyelt kérdés

4,5 éves nehezen kezelhető, szófogadatlan, hiába a szép szó, büntetősarok, játék-mesenézés megvonás.... semmi nem használ. Percenként durva a testvérével. Talán nem is direkt, mert ahogy elmegy mellette, akkor is odacsap.

Megelégeltem a folyamatos kérlelést, hogy ne bántsa!!!! 2 évesem már hunyorog, ha a közelébe megy a nagy.

A mai naptól pofon veri? Odamegyek és pofon verem, visszaadom neki. Fellöki? Fellököm én is. És közben elmondom, hogy a hugod épp ezt érzi, jó ez neked?

Mit gondoltok erről? Már teljesen kész vagyok, nem akarom, hogy a kistestvérét megnyomorítsa testileg-lelkileg.

Van valami más ötletetek esetleg?


2013. máj. 23. 18:09
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem engedi apuka, hogy kivizsgáltasd? Neki nem érdeke, hogy segítsenek a gyerekén? Később csak rosszabb lesz, mert az ereje csak nő! A gond viszont magától nem oldódik meg. Komoly tragédia is lehet a dologból, főleg azokból kiindulva, amit leírtál, hogy ceruzával véresre szúrta a kicsi szemét!

Apuka ezt normálisnak tartja??

Vagy attól tart, hogy ha kiderül, hogy van valami betegsége, akkor mit szólnak mások?


Szerintem fogd a két kicsit, és menjetek el hétvégére a szüleidhez, a nagyot meg hagyd apára. Majd elvlik, hogy bír e vele.

Valahogy megoldanám a helyedben, hogy el tudjak menni szakemberhez. Ez szerintem már túlnőtt rajtad. Ha meg tényleg beteg, akkor azt kezelni kell. Nem csak miatta és a családod miatt, hanem mások miatt is, akik ki lesznek téve előbb-utóbb a dühének. Most még nem bánt másokat, de nem biztos, hogy ez így marad. És más szülők nem lesznek ilyen elnézőek mint a férjed.

2013. máj. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok,Kerdezo?
2013. máj. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!