Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden mozdulata durva,...

Minden mozdulata durva, odacsap a testvérének, fellöki. Kezdetektől ilyen, amikor egyedül volt akkor is nehéz eset volt. Megelégeltem!?

Figyelt kérdés

4,5 éves nehezen kezelhető, szófogadatlan, hiába a szép szó, büntetősarok, játék-mesenézés megvonás.... semmi nem használ. Percenként durva a testvérével. Talán nem is direkt, mert ahogy elmegy mellette, akkor is odacsap.

Megelégeltem a folyamatos kérlelést, hogy ne bántsa!!!! 2 évesem már hunyorog, ha a közelébe megy a nagy.

A mai naptól pofon veri? Odamegyek és pofon verem, visszaadom neki. Fellöki? Fellököm én is. És közben elmondom, hogy a hugod épp ezt érzi, jó ez neked?

Mit gondoltok erről? Már teljesen kész vagyok, nem akarom, hogy a kistestvérét megnyomorítsa testileg-lelkileg.

Van valami más ötletetek esetleg?


2013. máj. 23. 18:09
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Amikor mégcsak ő volt, és folyton nehéz volt vele, visított, hisztériázott, úgy gondoltuk, hogy elbaszarintottuk, mint első gyerek. De amikor megszületett a 2. és 3. babánk és egészen mások, még a mozdulataik is, innen gondolom, hogy baj van. De akkor az oviban miért normális és a kívülállók szerint is?

Olyan, mint egy neurotikus hisztérika és nem túlzok.

2013. máj. 23. 19:10
 22/32 anonim ***** válasza:

Én nem mentem a vadaskertbe. Ide jártunk szakpszichológushoz, gyógytornászhoz és neurológushoz.

De megjegyzem jó bátrak voltatok bevállalni ilyen nehéz eset mellet 3-dik babát! Elhszem hogy 3 gyerekkel már nem könnyű, ráadásul egyik pici másik kicsi, a harmadik meg nehezen kezelhető. De akkor is meg kell oldani a gondot, mert egyre rosszabb lesz nem megfelelő hozzáállással. Te pedig jó fáradt lehetsz, kontroll nélkül képtelenség ilyenkor már a jó hozzáállás. De ahogy nő a gyerek egyre durvább és erősebb lesz. Ráadásul a rosszaság repertoárja is bővülni fog.

2013. máj. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Az ok egyébként, 90%-ban merem állítani, némi magatartászavar és sok sok testvérféltékenység. Ezért nincs vele gond máshol.
2013. máj. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Guggolj le hozzá az ő szintjére, ha látod, hogy tombol és kérdezd meg a mi baj, miért csinálod, megkérdezheted mit szeretne mit csinálj, miben segíts.

Tudom, hogy sokan nem értenek vele egyet, de ha nagy a hiszti (ezt nem tudom szokott e) én megmosom az arcát. Nem dugom hideg zuhany alá, de ha langyos vízzel felfrissítem az arcát az van hogy segít.

Legyél következetes, ha valamit egyszer nem engedsz neki, azt legközelebb se.

Nálunk nincs nyugisarok, mert nem tetszik, de ezt is javasolták. Helyette az ölembe veszem egy széken, ha szót lehet vele érteni, kicsit üldögélünk összebújva után megbeszéljük

A megbeszélés egyébként fontos minden esetben. Szépen, normálisan. Ő is el fogja tudni mondani mit csinált rosszul, hogyan kellett volna. Hisz tudja jól, csak nem jól reagál. Mert gyerek/ vagy mert tényleg problémája van.

Én akkor használom csak ki hogy erősebb vagyok ha tényleg kárt tenne magába/ vagy nálatok a tesóba. Ilyenkor arrébb viszem, mint írtam leguggolok hozzá, ha nem ér el hozzá a szép szó, akkor várom míg lenyugszik (illetve ha lilul a feje a hisztitől akkor az arc mosás)

Próbálom lefárasztani mindig, pont úgy hogy jó legyen. Ne legyen sok a feles energia, de túlfáradt sem legyen

Nyugis dolgokkal is próbálkozunk, rajz, gyurmázás, társas játszmák egymás után stb, ilyenkor megdicsérem, hogy milyen ügyesen végigcsinálta, befejezte

Vannak brutál napjaink, időszakjaink. Van hogy fogalmam sincs miért, van hogy vissza tudom vezetni arra, hogy nekem/nekünk sincs jó napunk, tőle független gondok amit érez, oviban érte valami stb. De van hogy tényleg lövésem sincs. Ilyenkor sz.r, mert egyébként kicsit vigasztal, hogy ha okosan csináljuk akkor nem lesz gond.

2013. máj. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Ma hazajött az oviból. Puszedli volt itthon, elvett kettőt, bementek a szobájukba, asztalukhoz mentek, székre szembe. Megkérdezte a nagy a kicsitől, hogy melyiket kéred és nyújtotta mindkettőt, erre a kicsi beleharapott az egyik puszedlinek egy részébe. Hááát, elszabadult a pokol. Őrjöngve, üvöltve jött ki, hogy miért harapta le. Tombolt, földhöz vágta magát-ez mindennapos, már ájul is el emiatt- megmostam az arcát, pedig ezt ritkán csinálom-hát olaj volt a tűzre. A végén azt ordítozta, hogy megfullad. Komolyan, mint egy tébolyodott. Borzasztó ezt leírni is, de egyszerűen annyira nehéz nevelni, nemigazán érzem jól magamat vele, mert folyamatos gyomorgörcsöm van, hogy mikor járat le, buszon übergáz vele utazni.

Hajolok én, magyarázok én, válasz: haggyá már anya, értem, nem csinálom és társai, majd fél perc múlva ugyanaz.

Itt a kérdésem az, hogyha fél, hogy kap, ha bántja a hugát, akkor félelelemből nem fogja abbahagyni?

Olyan poroszos stílus lenne ez, az én gyerekkoromban a tanárok pl. hasonlóan jártak el.

Vagy ezáltal meggyűlöl?

2013. máj. 23. 19:37
 26/32 anonim ***** válasza:

Nem fogja mindig visszatartani. Lehet néha igen, de inkább csak megtanulja hogy így kell rendezni a konfliktusokat.

Hagyd sírni ilyenkor. Közben mondhattad volna a kicsinek is - lehet megtetted - hogy nem kellett volna beleharapnia, mikor X vitte neki szépen, választania kellett volna, kérjen bocsánatot. Szóval lássa a nagy, hogy nem ellene vagy, hanem érte:)

2013. máj. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
de nyújtotta, felajánlotta neki a sütit. le fogom videózni legközelebb, hogy a gyerekorvos is higyjen már nekem, beutalót sem ad, merthogy semmi baja......
2013. máj. 23. 19:47
 28/32 A kérdező kommentje:

olyan nyugi, jókedv van, amikor nincs itt, a két másik csak kacag. Hazajön és mindenki hisztérikus lesz, kezelhetetlen.

Belefáradtam, igen, haragszom rá, szeretnék vele nyugodtan, türelmesen játszani, beszélni, de pár perc és kész, ennyi volt, kezdődik újra és újra. Egy rakás szarnak érzem magam, dühös vagyok és fusztrált. Lehet, hogy tényleg mi rontottuk el, lehet, hogy rossz nevelés, lehet, hogy van más is, de akkor is olyan rossz ez így. Annyira rossz szájízzel fekszem le mindennap:((((( A kicsinek mondok valamit, már bológat, megy, csinálja. A nagy pedig már nem kellene, hogy dacos legyen, de mindenre a "de" a "nem", "majd", "nemár" és társai a válasz. :(

2013. máj. 23. 19:54
 29/32 anonim ***** válasza:
Ha elkezdi bántani, fogd meg (a nagyot) és vidd ki. Esetleg még azt mondhatod hogy nem szabad. Csak akkor jöhet vissza játszani, ha szépen viselkedik. Ezzel talán megtanulja, hogy ha verekszik, akkor nem játszhat.
2013. máj. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Én meg azt mondom, hogy egy próbát megér, ha poroszos, ha nem.
2013. máj. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!