Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Időbeosztás délelőtt két...

Időbeosztás délelőtt két gyerekkel otthon? Hogyan, hogy mindenkinek jó legyen?

Figyelt kérdés

Akik otthon vannak 2 v. több gyerkőccel, kérlek osszátok meg velem, hogy hogyan csináljátok, mert én már komolyan belebolondulok, hogy ilyen hülye vagyok.

Van egy 3,5 évesem, aki bölcsis (2.éve) és van egy mászó babám, akivel itthon vagyok. Eddig sem ment valami jól ez a délelőtti időbeosztás, de két gyerekkel pláne.

Sokat beteg a nagyobb, és mikor itthon van (nem ágyat nyomós beteg, tehát tudnánk menni sétálni, játszani stb) káosz a délelőtt. Most elterveztem, hogy próbálom jól beosztani az időt, és egy ideig nem is megy bölcsibe, itthon leszünk, már lehet, hogy egész nyáron, de egy nap után megint kivagyok.

Reggel 8-kor mire felöltözünk mindhárman, megcsinálom az ágyat, kicsit rendet teszek. Mi legyen a reggeli? Nincs itthon semmi, lesz tojáskrém. Mindhárman kint a konyhában, a nagyfiamat kerülgetem a konyhapultnál, de nem baj, segít! Mire megfő a tojás, mire leteszem a reggelit az az asztalra 9:15. Közben a zöldségeket megpucoltam az ebédhez. Reggelizünk. elpakolok. A nagy közben "anya gyere játszunk olyat hogy..." na akkor játszunk egy kicsit... dehát már kell csinálni a picinek a tízórait. Bocs, de dolgom van. Addig ő teng-leng vagy a tesóját szivatja. Közben megint: anya, gyere játszál velem. A pici 10:15 körül tízóraizik, az ebéd még sehol. Úgy volt, hogy lemegyünk, addig a pici alszik, de mire felöltöznénk 3-an, és elindulnánk 11 lenne (tapasztalat). Ha 12-ig egy órát lent vagyunk, mikor lesz kész az ebéd. Nem megyünk le, a picit letettem aludni, közben most a nagy is elaludt. Az ebéd azóta fő, pedig csak levesnek való, mert a másodikat tegnap este megcsináltam.

Ez csak egy példa, de mindig mindig ez van, hogy vagy nem játszunk délelőtt (nem annyit, mint amennyit kellene vagy itt írják sokan, hogy napi 2-3 órákat játszanak..pfff..) vagy nincs ebéd. Amúgy sem vagyok konyhatündér, nem szoktam főzni, de nekem mindegy. A gyerekeknek azért olyat adok, amit én főzők, ezért olyan kajákat azért csinálgatok, bár ami másnak 20 perc, az nekem 1 óra.

És akkor még nem is szóltam a közbeni pelenkacsere, kifolyik, ruhacsere, orrszívás, esetleg mosógépbe rakás, teregetés, ezek az elvileg 5 perces mozzanatok, de gyakorlatban ugye ezek sem 5 perceseke, és sok sok ilyen váratlan 5 perces esemény....

Ezért gondolonám, hogy jobb a gyereknek a bölcsiben, mert ott játszik, időben eszik, és délután meg ugyanúgy velünk van... de annyi helyről hallom, főleg, hogy itt a testvérféltékenység, hogy jobb lenne itthon. Ezért? Hogy nyűglődjön? Hogy csináljam, hogy tartalmas legyen a délelőtt. Nem tudok 6-kor felkelni és aktívan tevékenykedni :( Ti hogy csináljátok? Kérlek segítsetek, minden javaslatot szívesen fogadok, mert ez nem állapot, hogy ilyen béna legyek....

És nem miattam, mert nem én akarok piperészkedni, hanem a gyerekek miatt, és akkor még a picivel nem is foglalkoztam, ugye... :(

Bocs, a hosszúságért.


2013. máj. 29. 12:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Vedd lazábbra. Vegyél néhány bébiétel, üveges gyümölcsöt, hidd el, semmi baja nem lesz a kicsinek, ha a nagyon elúszott napokon abból adsz.

2. Ne akarj mindent egy napon csinálni. Egyik nap főzöl, másik nap takarítasz, a harmadik nap lusta nap...

3. Szervezz. Este pakold be a mosógépet, reggel már nem kell vele vacakolni. Reggeli arcmosás után indíthatod is. Ha van fagyasztókapacitásod, használd ki! pl. én pörköltöt dupla-tripla adagot készítek, elkészíteni ugyanannyi idő, rögtön mehet belőle a fagyóba. Később remek alap gulyásnak, székelykáposztának, pásztortarhonyának...Bolognai szósz szintén. Később lehet belőle rakott tészta, de még pizza feltétnek is jó.

Gyűjts gyorsétel recepteket, részemről nagy kedvenc a hagymaleves, pucolással együtt kb. 20 perc, levesgöngyöt szórok bele... a fiam imádja a "golyós levest".

Egyszerre bekeverhetsz dupla adag rizses gombócot, fele be a fagyóba, ha kell, este kiveszed, másnap csak paprikába kell tölteni, vagy paradicsomszószba dobni.

4. 6 körül keltek, mégis 8 óra, mire eljuttok odáig, hogy felöltözzetek és reggelizzetek. Ha "hiba" ott van, hogy 8-kor találod ki, hogy mi legyen a reggeli és nincs otthon semmi. Egy kis felvágott, sajt, májkrém legyen otthon, máris nem kell egy óra a reggeli készítéséhez.

5. Ha nyűglődik a nagy, adj neki feladatot. Pl. kis lavórba tedd neki a kimosott ruhát, segítsen teregetni. Nálunk nagyon bejönnek a "felnőttes" feladatok, dobd ki a szemetet, vedd ki a hűtőből, vidd ki a szennyest.

2013. máj. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszi! Azért örülök, hogy nem vagyok ezzel egyedül, bár tényleg jobban szervezhetném én is. Válogatok a leírtakból és azon leszek, hogy sikerüljön. A kajacsinálással van gond, mert nekem ez a feldobom, 20 perc és kész, otthagyom főni stb ezek nekem 1 órás műveletek... valahogy nekem nem megy magától.

A bébiételeket nem vetem meg, heti 1-2-szer kap a pici ebédre bébikaját, de minden nap kap valami üvegeset, mivel még a tejtermékeket nem vezettem be (doki javaslatára várunk még) és nem akarok napokig csak almát adni neki banánnal.... (elfogyott a mélyhűtött barack, meggy, stb, már jön a következő lassan)

Igen, a reggelek sajnos az én lustaságom, sosem voltam egy ágyból felpattanós, és van, hogy 6 kor átjön a fiam (apa áthozza, szerencsére nem átjárkálós) és arra kelek, hogy fél 7-kor a picit hozza át apa, és már ott vagyunk a nagyágyon 4-en + George, a nagy maci :) Utána még kóma, kávézás, mesenézés (csak bambulás ki a fejemből ha nem alszom vissza) Szóval nem tudok pattanni reggel :(

Mindenesetre megfogadom a tanácsokat, és szervezek.

2013. máj. 29. 21:53
 13/15 anonim ***** válasza:

Én is a nehezen felkelős típus vagyok. Nálunk így zajlik:

7-kor kel a pici. Tisztábateszem, megiszom a kávém. Utána kel a nagy. Olyan fél nyolc - nyolc között van a reggeli. Mindig van otthon vaj, méz, legalább egy féle felvágott és müzli. Ezek mind hamar elkészíthető reggelinek. Hárman eszünk együtt. A kicsi reggelire mindig valami gyümölcsöt kap. Banán, alma, szilva(fagyóból), meggy , egymással vegyítve, ezetleg zabpelyhet, vagy kukoricakását bele, ezeket elkészíteni mindig pár perc csak.

Én reggeli után öltözök a nagyobbal együtt, és utcai ruhába öltözködünk mi is. Kb. 9-től 10-ig játszok a gyerkekkel, lustizunk, bohóckodunk, közben azért pakolgatok-ide-oda, de inkább a gyerkekkel foglalkozom. 10 körül elaszik a kicsi egy órát, akkor kapcsolok mesét a nagynak. Itt van egy órám mindenre. Ezerrel összedobom a lakást, és felteszek valami kaját.

Sokszor van tésztás étel , főzelék, krémlevesek, vagy sült husi, egybefasirt szinte kizárólag gyors kaja készül, persze úgy, hogy lehetőleg a kicsinek is adhassak belőle. Főzelékek, pörköltek dubpla adaggal készülnek, mennek a fagyasztóba, ha rohanós nap van, ne kelljen főzni. A kicsinek 7 végén van, hogy előre elkészítek kb 8 üveg bébiételt. VAn egy nagy edényem, amibe pl. legutóbb cékla-alma-krumplit tettem, összefőztem, leturmixoltam, és idő híjjan pl. ma is ebből olvasztottam ki. De bármit lefagyaszthatszt, salátafőzit, spenótot, stb, amit már ehet a babád.

Amúgy két naponta főzök, mivel a 10-11-ig tartó időmbe nem fér bele minden. 11-től kb lemegyünk kicsit. fél-egy órát vagyun lent. Addig meghül úgy a kaja, hogy ne kelljen se fújni, se melegíteni, hanem pont jó.

Dél körül kaja, együtt eszünk szintén. Utána addig maradhatnak ébren, amig elmosogatok, összesöpröm a "termést". :-) Kb. 1-től alszunk mind a hárman. Ha aludna éjjel a kicsi, akkor jóbban tudnám beosztani az időm, de mivel még mindig 3-4 szer kel, muszáj pihennem. 3-ig tart a csendes pihenő. Kelés után uzsi, öltözés és le a játszóra, ameddig csak lehet. (vagy ügyet intézni, ha éppen azt kell)

Általában fél 7-kor ér haza az apjuk, akkor jövünk fel. Vacsi, fürdés, altalás elhúzódik az egész olyan 10-ig. Ha szerencsém van, apa fürdeti őket, akkor tudok másnapra előkészíteni pár dolgot. Pl. előveszem a ruhát amit másnap vesznek fel, bekészítek egy adag mosást, vagy ilyenkor hajtogatok.

Nagyon sok időspórolos dolgot vezettem be. Pl. apa vásárol,hetente egyszer, előre kitalálom a heti kaját. Szeletelt kenyeret veszek, mert nem morzsázik, hamarabb tálalható. Gyorsrizst is veszek, egyszerübb megcsinálni. Ha panírozott fagyasztott húst veszek (ez elég ritka, nem olajban, hanem a sütőben sütöm, mert hamarabb kész, nincs utána büdös és egy fokkal jobb is az íze) Hosszú hajam van, extra gyorsan tudok magamnak frizurát csinálni, de sajna így is soxor egy copfra van időm, de akkor egy csatot dobok mellé, mégse úgy nézzek ki mindig mint egy tehenészlány. Általában nincs időm lakkozni a körmöm, de ha mégis akkor igyekszek olyan lakkot választani ami csillogós, mert azt többször lehet újrafesteni, anélkül , hogy hülyén nézzen ki. Időhiány esetén én is bevetem a pékséget, ha pl. postára kell menni, akkor reggeli vagy uszonna időben megyünk, ott megvesszük a péksütit, az kitart a posta idejére, vagyis eszünk is, és nem radalírozik a postán nagy.

Sokszor nagyon nehéz megszervezni tudom. Elég egy rosszkor érkező látogató, vagy két barátnő telefonja, és már csúszik is a nap. Még azt szoktam csinálni , ha elcsúszok és szalad minden, hogy egy-két napig kifőzdébe megyünk kajáért, akkor nem megy el az idő a főzéssel és a mosogatással, és be tudom hozni a lemaradt munkát.

Amúgy segítségem semmi, és néha úgy érzem megbolondulok. Régen, amig nem voltak gyerekeim símán aludtam 10-ig is. Most, ha egyhúzamban alhatok 3 órát összeteszem a kezem. Ráadásul a nagy 3 éves lesz, dackorszakos, a kicsi 9 hós, most tanult meg állni , állandóan figyelni kell rá, mindenhol elesik. Ezért is megyek inkább le a játszóra velük, mert ott mindkettővel tudok játszani, mindkettő elfárad és nincs konfliktus, ami otthon bizony van. (ne lökdösd a tesót, ne szórd ki a lisztet stb. )

Én is úgy látom, hogy a nagyobbnak jobb lesz majd az oviban. Nagyjából 3-4 hónapja érzem, hogy kevés vagyok neki, ha gyerektársaságban vagyunk, akkor már jobban tud velük játszani.

Mindezek mellé, még egy zárógondolatom van: Sztem minden anyuka kiválasztja azt, hogy neki mi a fontos. Nekem az , hogy a gyerekek legyen a szabadlevelgőn, konkrétan foglalkozzam is velük, és legyen meleg étel. A lakás az utolsó a sorban. Úgy vagyok vele a gyerekszoba meg wc-fürdő legyen mindig tiszta a többi meg ahogy sikerül. Kapok is kritikát, más anyukáktól, akiknek pl a lakás az első, mindig tipp-top rend van, de pl. nem láttam egy jóízűt játszani a gyerekével. Kinek-mi a fontos, ezt kell eldönteni!

Akinek minden megy, mindig jól, az írja le hogy csinálja, mert tőlem csak ennyi telik. :-)

Remélem segítettem.

2013. máj. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok! Kicsit hosszúra sikeredett, és bocs a sok elírásért, de siettem. :-)

Még az jutott eszembe, hogy kajánál a főzési időn úgy tudsz spórolni, ha jó eszközöket veszel: pl nekem van egy nagyon jó hámozóm, amivel villámgyorsan tudok zöldséget puculni. A hagymát nem én aprítom, hanem van aprítom. Jó minőségű edények, ami nem ég oda, nem kell annyit ellenőrizni. Van olyan turmixom, aminek cserélhető a teteje és lehet vele pl. reszelni. Almát, krumplit, káposztát. Ezeket ha kézzel csinálnám, eleve fél óra elmenne, így negyed annyi idő alatt megvan. Ha forró a leves,nem fújogatom, hanem dobok bele jégkockát. Ha lenne helyünk én tennék mosogatógépet is, biztosan nagy segítség. Amúgy meg gondolkodok ezen az autómata porszívón is, csak nálunk sok a küszöb, nem biztos, hogy hozzánk jó lenne. De ezek mind-mind segítik a munkánkat.

Vasalni szinte semmit nem vasalok. Hajtogatva teszem be a mosógépbe pl. a nadrágokat, úgy nem gyűrődik. Kizárólag ingeket vasalok. Nem egy használat után teszem a ruhát a szennyesbe, hanem ha tényleg igényli a ruha. Pl. ha este adok a gyerekre egy ruhát, de nem ette le, nem pisilte le, én minden gond nélkül másnap is azt adom rá, úgyse húzza ki a ruha egész nap.

Asszem ennyi az összes ötletem.

2013. máj. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Fanina ***** válasza:

sziasztok nagyon sok jó infót olvastam én is itt!Nekem még csak egy gyerkőcőm van 9 hónapos most kostólgatom én is hogy osszam be az időmet,egyedül vagyok én is vele itthon már áll járkál a bébikomba nem nagyon akar lenni állandóan menni kell vele.Van hogy fél kézzel csinálok dolgokat már egész ügyesen megy! :)

De ma például arra jöttem rá hogy felkelünk 7kor megetetem tisztába teszem addig én megiszom a kávét és jöhet a játszás egész addig amig csak el nem fárad persze néha leteszem és ha nem sir akkor addig gyorsba összepakolok valamit vagy bedobok egy mosást.Kb 10 óra fel kezd fáradni adok neki enni és már alszik is kb 1 ürát alszik na akkor mindent amit csak tudok gyorsitott tempóban megcsinálok.Utána felkel megint játszás vagy sétálás etetés utána délutáni alvásnál megint gyorsba amit tudok.A vásárlást vagy délután amikor itthon van a párom vagy már ugy kelünk hogy irány a boltba.De ez ritka.

Remélem tudtam valamit segiteni,de még én is probálgatom!!

2013. júl. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!