Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lányos anyukák, nagyon meredek...

Lányos anyukák, nagyon meredek ha a 2,5 éves lányomnak fiús hajat vágok?

Figyelt kérdés

A kislányomnak szépen nő a haja, de olyan kis semmilyen még, kicsit úgy hat, mintha a kopaszságot egyik oldalon növesztett hajjal akarnánk takargatni(olyan idétlen öreg bácsis séró)

És arra gondoltam, hogy felnyírom oldalt, nagyon rövidre, fent pedig kicsit hosszabb rövidre. Olyan fiúsra. Talán akkor a babahaja(alig volt pár mm levágva belőle) eltűnne, és kicsit erősebb lenne(az alsó már nem babahaj erősebb).


2013. máj. 29. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak alig volt haja ilyenkor. :) Mindig fiúnak nézték, pedig a természet "csinálta" ilyenre.
2013. máj. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na igen:) Tündéri kis csaj, de ezzel a séróval szegényke. És nem tudom mi a nagyobb büntetés. Ha csatakosra hagyom(és majd lesz hosszabb) vagy ha fiúsra vágatom.
2013. máj. 29. 15:27
 3/7 anonim ***** válasza:
2,5 évesen már nem vágatnám így le. Kislányomnak is - finoman szólva - vékony szálú haja van. Tavaly nyáron, amikor 2 éves volt, a fodrász kleopátra szerűre vágta le és olyan jó lett, úgy nézett ki, mintha rengeteg haja lenne. Nyaka aljáig ért. Mondjuk haja az van, csak nagyon vékonyszálú.
2013. máj. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Neki ebből nagyon sok mindent nem lehet vágatni sajna.

Ahhoz túl rövid és kevés a haja.

2013. máj. 29. 15:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Én levágnám neki. A picike levágott hajba pedig vennék picike hajcsatot, esetleg szép kis fejpántot, hogy lányos maradjon.

Nekem nagyon nem tetszik, ha ez a kis vézna haj meg van növesztve, csak azért mert kislány.

Ha most levágod neki, talán már szépen egyenletesen vastagabban nő vissza. Gondolom ez még a babahaj a fején.

2013. máj. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom még "csak" másfél éves, de nagyon rövid és nagyon kevés haja van. Elöl szinte semmi, a feje búbján kicsit hosszabb, és ahogy írod, mintha azzal a pár szállal akarnánk takarni elöl a kopaszságát :D Én ennek ellenére nem vágatnám le rövidre "fiúsra" így is az. És több fodrász ismerősöm is azt mondta, ha lenyírjuk se serősebb nem lesz, se gyorsabban nőni nem fog. Tehát semmi értelme. Most sem tudok bele csatot tenni, nem hogy ha még rövidebb lenne. Fejpántot nem nagyon tűri. Úgyhogy kicsit növesztünk még, aztán majd egyformára vágatom.
2013. máj. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia

amikor a lányomnak kihullott a születéskori babahaja pár hósan, olyan pihés lett ,mint az őszibarack... 2-2,5 évesen kb ugyanúgy nőtt neki, mint ahogy most te is írod, hogy itt-ott hosszabb szálak, amik ide-oda lógnak, máshol meg maradtak a pihék, hát finoman szólva is borzalmasan festett. A családban van fodrász, ő mondta, hogy tévedés ,hogy a rövidre vágástól nőne-erősödne a haj. Persze megfrissül kicsit, emrt mondjuk a használtabb hajvégektől ugye meg lehet szabadulni, de gyerekeknél igazából ez nem mérvadó. Náluk életkori hajváltásról van szó, ami a harmadik életév környékére tehető általában és a szervezet hormonális változásaival magyarázható elsősorban.

Én azért levágtam, illetve kb méretre igazítva igyekeztem összeillőnek vágni a haját, és lassacskán valamiféle klepoátra-fazont kialakítani neki. Kb egy év volt, mire valós frizura lett belőle, ésa ddigra az életkori hajváltás végett gyorsabban növővé avanzsált a haja, úgyhogy bár most is rettentő vékony szálú, de azért nő és lehet vele ezt-azt kezdeni. Most lesz ősszel 5 éves, nagyon szép, formás frizurája van, ez teljesen jól illik az arcformájához és kiemeli a finom vonásait és a kecses nyakát. Az ő kis vékonyszálú haját nem érdemes megnöveszteni, egyetlen alvás három gubanc-szálra redukálná, nem lenne tartása a frizurának.. .semmi értelme.

A rövid haj könnyen kezelhető, nyáron kényelmesebb is, és a rövid frizura is lehet nagyon is nőies, egy kislányon is! Nektek ez még odébb van, de kitartás: várhatóan az ő haja is meg fog erősödni picit.

Én levágtam az én lányomnak anno és nem bántam meg, rendezettebb lett a kis feje, az összkép sokat javult, és ha csajosan öltözteted nem hiszem, hogy bárkit érdekelne, hány mili hosszú a haja... meg különben is. A fiam bölcsiscsoportjában vagy egy hároméves kislány, tökkopsz, de mint a biliárdgolyó! Nagyon cuki fejpánokat meg kendőket szokott hordani, irtó édi ezekkel is ,meg ezek nélkül is :)

Ja, és nekem 2 éves koromig se hajam, se szempillám ,se szemöldököm nem volt, aztán mégis kinőtt minden, igaz, hogy vékony szálú maradt, de pl sok hajam van és a szempillám meg nagyon is hosszú. Szóval nyugi... mindig van remény :)

2013. máj. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!