Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Figyelem felhívás? Lelkiismere...

Figyelem felhívás? Lelkiismeret furdalás?

Figyelt kérdés

Tegnap telefonáltam és a 4 éves kisfiam rosszalkodni kezdett, vagy ha beszélgettem a szomszéddal dudált a kocsiban. Ezek figyelem felhívások, hogy foglalkozzam vele?! És ilyenkor lesz lelkiismerete furdalásom, de hát Nekem is vannak otthon, munka után is elintézni valóim.

Ti ezeket, hogy oldjátok meg?

Először a gyerek és után a többi?

Jó persze Én is szoktam játszani, focizni vele. Jó most tegnap nem volt rá időm.


2009. okt. 6. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kölykök azt hiszik, hogy körülöttük forog a világ.

Elmagyarázhatod neki, hogy ilyet nem szabad csinálnia, mert különben is a dudálástól nem hallottad a nénit, és így tovább tartott a beszélgetés...

2 fiam van, tehát ismerem ezt a fajta viselkedést.

9 éves a nagyobik, a mai napig képes hányást produkálni, csak, hogy ne a kicsire figyeljen a nagyanyja, ha átjön.

2009. okt. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne hagyd rá! Szólj rá,hogy ezt nemszabad,neked most más dolgod van.Ha ráhagyod,akkor egyre rosszabb lesz vele,hisztis lesz.Ne legyen lelkiismeretfurdalásod,ha nem mindig az ő akarata érvényesül.
2009. okt. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
21%

Azért ne teljen el úgy nap, hogy legalább egy kis időt nem töltötök aktívan együtt, mikor csak rá figyelsz. El hiszem, hogy nehéz munka mellett, de neki akkor is szüksége van rád és az odafigyelésedre. Ahelyett, hogy a szomszéddal beszélgetsz, inkább vele játssz.

És igen, először a gyerek utána a többi, a többi megvár.

2009. okt. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A szomszéddal fontos dolgot kellett megbeszélnem, Ő az SZMK az óviban. De mint már írtam szoktam a fiammal lenni, játszani. De van mikor nincs elég időm, de akkor este játszunk. Vagy mesét nézünk.
2009. okt. 6. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!