Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám sértődés és...

Hogyan tudnám sértődés és bántás nélkül rávenni 3 év körüli gyerekemet hogy maradjon csöndbe egy kicsit ne beszéljen álandóan?

Figyelt kérdés
Csak akkor van csöndben ha alszik. Megállás nélkül beszél, kérdez, magyaráz vagy mutat valamit, kocsiban utazás közben, kakilás közben is, evés közben is, ha én házimunkát végzek vagy bármit csinálok akkor is nyomomban van és magyaráz, kérdez, nincs szünet!!!... imádom őt és próbálok a kérdéseire rendesen válaszolni, figyelek rá amennyit csak bírok, de annyira lefáraszt hogy a nap végére amikor már én is kimerülök nem bírom tovább,egy kis csöndet akarok de megörjít :(
2012. szept. 30. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Játszhatnátok csendkirályt...

De amúgy szerintem mondd, meg hogy a maminak most dolga van sajnos...vagy kérd meg, hogy segítsen...(jó nem a mosogatásban, de adogathatná neked a kanalat vagy nem tudom...)

2012. szept. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

:)

Én már beletörödtem....:) Ha kérem, maradjon csöndben csak egy kicsit, még jobban mondja :) Egy ismerősöm mesélte, h ő már annyira nem bírta a dolgot, h azt mondta neki kicsit mérgesen, h "azért, mert a kiscica szőrös és nem borotválkozik". Erre a kisgyereke pár pillanat múlva: De ha szőrös, miért nem bortválkozik??? :D

Szóval "próbáld elviselni",mert a kisgyerekek ezáltal ismerik meg a nagyvilágot:)

2012. szept. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
hát talán szólj rá! Nem árt neki egy kis sértődés, sajnos meg kell tanítani azt is, hogy nem mindig úgy működik a világ ,ahogy szeretné
2012. szept. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ezen a kiscicason jot nevettem. en azt mondtam annak idejen mergemben hogy: azert hogy tudjal mit kerdezni. elojottek az emlekek. az unokam 3 eves lesz dec.-ben, egyenlore meg nem egy csacsogo gep de biztos belejon o is.huhhh!!!
2012. okt. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hú, nálunk is ez van. Ha nem válaszolok neki, akkor akár 100x is képes megismételni a kérdést. Néha nekem is zsong a fejem este.

A 100. miért után én azt szoktam válaszolni, hogy egy talicska apró szemű majomért. :) Persze kontrázik rá.

Én megkérem, hogy maradjon csöndbe egy picit, mert zsong a fejem. Elhallgat egy kicsit, én is szusszanok. Szerintem nyugodtan megkérheted rá, hogy ne beszéljen, mert fáj a fejed,.

2012. okt. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

:))) Nekem is ez van, csak ő 4 éves. Hétvégén is dolgoznom kellett, itthoni melóm van. a tesója másfél éves, aludt, én csináltam a munkám, a dumagép mesét nézett. Közben (bár 600-szor látta már, és eleinte mindig közben magyarázva nézzük, hogy értse is), mindig feltett egy kérdést. Mondtam: figyelj, most szeretnék dolgozni, de így nem tudok, hogy rád is figyelnem kell. Pár perc, és végzek, addig légyszi ne beszélgessünk, mert úgy tovább tart. Ezt még 4x elmondtam, újabb kérdései után. Aztán megkérdeztem, miért nem hagy dolgozni?! A válasz: hát azért, hogy tovább tartson az , hogy kérdezgetek! Ennyi...:) A legjobb, mikor telefonálni nem hagy. Tudod, ilyen hivatalos ügyben, vagy bármi, amikor nem kérhetem meg a vonal másik végét, hogy pill, betömöm a gyerek száját valamivel és jövök vissza :))) nem is szoktak hülyének nézni a netbankos vagy hibabejelentős ügyintézők: "tehát azért telefonálok, mert...Ati most szeretnék beszélni a nénivel, mindjárt jövök!...mert 678-as hibakóddal megszakad az internetkapcsolatom...megígérted, hogy hagysz beszélni, 2 perc és megyek!...nem, a modemen nem ég a led, de...Ati most már elég volt, ne akard kihúzni a gyufát...tehát a másik led...Ati, nem rád mondtam, hogy led, a néninek mondtam...tehát villog, de ha újraindítom,...nem, a led nem csúnya szó, nem mérges rám a néni, de most menj, hozd ide a majmodat inkább!...most sem jó, pedig rootoltam. Volt már bejelentve, de...tudja mit, később hívom!"

Pedig szófogadó gyerek amúgy :)))) és a tesója más most mondatokat tesz össze, jajmileszvelem. :)

2012. okt. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy! Lehetetlen feladat. Én már mindent kipróbáltam. Most 11 éves. Azóta is beszél...
2012. okt. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Lányok, ez elég elkeserítő, amit itt írtatok. A 3,5 éves lányom otthon volt pénteken egy kisebb betegség miatt. Vasárnap estére már a férjem is meg én is szinte sírtunk. Mondja a kislány, hogy jó, csöndben vagyok, nem beszélek, és azzal a lendülettel folytatja.

Emlékszem még, mikor 2 évesen elkezdett végre beszélni, hogy örültünk neki... Régi szép idők. :o)

És akármit csinálok, mondogatja, hogy gyere, nézd meg, segítsél, hadd muatassam meg, és nem érti, hogy a húst vágom épp és koszos a kezem, vagy oda kéne figyelnem a forró fazékra, mit a kezemben tartok... ááááá.....

2012. okt. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
:) Köszi a válaszokat
2012. okt. 2. 14:14
 10/10 MaciHarcos válasza:
Nagyon jó kis történetek. Olyan jókat nevettem. Nekem feldobták a kis dumagépeitek az estémet.:D Ez én fiam 7 hónapos, majd gondolok ezekre az írásokra, ha odáig jutunk!:D Elhiszem, hogy kell a kitartás a gyerek minden korszakában a szülőnek más-más "problémával" kell megküzdenie.
2013. jan. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!