Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rászóljak a barátnőm kisfiára?...

Rászóljak a barátnőm kisfiára? Hogyan oldjam meg a helyzetet, hogy ne legyen sértődés? - bővebben lent-

Figyelt kérdés

Barátnőmmel sokszor járunk át egymáshoz. Egykorúak a gyerekeink, jól elvannak együtt, viszont a kisfia gyakran csinál nálunk olyan dolgokat, amiket én nem engedek meg a saját gyerekemnek

-nappaliban a "dohányzó" asztalra felmászik,

-belemászik a játék tároló dobozba, úgy, hogy tele van játékokkal(már össze is tört így egy játékot),

-az összes létező játékot behalmozza a nappali közepére, úgy, hogy nem is játszik vele-én azt tanítom a fiamnak, hogy amivel nem játszik, elpakoljuk,hogy ne egyen oltári nagy kupi, mivel elég kicsi a lakásunk.

Anyukája nem szól rá, a fiam pedig nem érti, hogy neki miért nem lehet. Egyből elkezdi utánozni, és egy hétbe telik, mire visszazökkentem a megszokott "rendhez".

Mit csináljak? Jogos, ha rászólok a kisfiúra, vagy az anyukájának szóljak? Nem akarom, hogy sértődés legyen. Vagy ne szóljak, hanem törődjek bele, had csinálja.

Tanácstalan vagyok...


2013. jún. 4. 13:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%
7! Abból lenne ám sértődés! Simán lebutazni a barátnő gyerekét - hat nálam addig tartana a barátság. Azért, mert náluk nem ezek a szabályok, meg nem buta a gyerek.
2013. jún. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Azért én sem vagyok egy esze vesztett rendmániás, de vannak dolgok, amire figyelek. Kis lakásban élünk, így figyelek arra, hogy legalább legyen pár cm2 a lakásban, ahol nem lépünk játékra. Igyekszem a fiamat is rendre nevelni. A kertben, játszótéren lehet őrjöngeni. Szóljatok le, de nálunk evés csak az asztalnál van. Így szokta meg a gyerekem, nem is fordul meg a fejében, hogy máshol egyen. Az egy dolog, hogy fel lehet porszívózni, ki lehet mosni a ruháját, de ne szokja már meg a gyerekem, hogy bármit lehet, mert anya úgyis feltakarítja/kimossa utánam. Nyilván nincs vasszigor, de nincs teljesen szabadjára engedve. Kellenek határok, hogy tudja, van amit szabad, van amit nem. Ha mondjuk esett az eső, ráadom a gumicsizmát, és nyugodtan pocsolyázhat. Ha viszont rendes cipő van rajta, tudja, hogy nem léphet bele a pocsolyába.

Olyat viszont nem csinálok, hogy a játszótéren nem mehet bele a homokba, nehogy koszos legyen a ruhája (ilyet is láttam már)-hisz azért mentünk oda, és nem az ünneplőjét adtam rá.

szóval mindent az ésszerű határokon belül...

2013. jún. 4. 13:49
 13/18 A kérdező kommentje:

8-as nak ment- elfelejtettem odaírni az előbb-


Akkor legközelebb szépen rászólok a kisfiúra. Csak nem sértődik meg a barátnőm...

2013. jún. 4. 13:53
 14/18 anonim ***** válasza:
71%
Ugyanígy gondolkodom én is, ahogy a 12. kommentedben írtad. Vannak szabályok, mint az asztalnál evés, és megvan a helye, ahol koszolhat, pocsolyázhat, stb. Pont tegnap volt barátnőm nálunk, és a tízóraihoz a fiam az asztalhoz ült, ahogy szokott, az ő fia meg szaladgált vele a lakásban. Majd frászt kaptam, de nem szóltam. Utána persze mostam le az ajtót a mancsos keze után, porszívóztam, mert mindenhol morzsa volt. Beleléptek, széthordták. Megfogadtam, hogyha legközelebb jönnek, megmondom a kisfiúnak, hogy mi az asztalnál eszünk, ha kér, akkor üljön le ő is. Remélem, anyuka nem haragszik meg, de ha járni fogunk egymáshoz, akkor nem fogok mindig takarítanu utánuk. Szóval én a gyerekhez beszélnék ilyenkor, ha normális az anyuka, észreveszi magát és ő is szól a gyerekének.
2013. jún. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
83%
Ilyen esetben én kicsit másként szólnék rá a gyerekre. Pl. ha beleül a játékos dobozba: vigyázz Petike (most csak mondtam egy nevet) mert az a doboz könnyen törik és elvágja a lábacskádat. Az asztalra nem szabad fölmászni, leesel és megütöd magad. Valahogy így. Kevésbé sértő, ha úgy adjuk elő, mintha a gyerkőc testi épségéért aggódnánk, ugyanakkor mégiscsak az történik, amit mi szeretnénk.
2013. jún. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szolljal ra. En is szolltam mar ra a baratnom kislanyara mert tobbszor becsapkodta az ajtot. Szolltam, hogy nem szabad csapkodni az ajtot. A baratnom is raszollt a kisfiamra mert emeletes hazuk van es fent vannak nalluk a haloszobak. A kisfiam elindult felfele mert bujocskaztak es oda akart elbujni. A baratnom raszollt, hogy jatszani csak lent lehet nem megyunk fel. Nem volt sertodes. Ezek a szabalyok es en elfogadom ugy ahogy o is. Ebbol nincs harag.
2013. jún. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen helyzet oltári kupit csináltak a "bnőm" gyerekei (mi is ahhoz szoktattuk ha valamit elővesz elpakolja)nem egyszer, és meguntam hogy én pakolok utánuk(náluk meg a gyerekemmel pakoltattak össze) és rászoltunk a párommal a gyerekekre szépen hogy léci pakoljátok el amit elpakoltatok, hatástalan volt(otthon is megtehetik) és elkezdett az egyik gyerek követelőzni hogy de ő kekszet AKAR enni..mi meg nem adtunk , mondtuk hogy ha majd összepakoltál magad után akkor már kissé mérgesen mert mi az hogy toporzékolva üvöltve követelőzik, mikor mi megkértük valamire (persze otthon mindig így ér el mindent ez a viselkedés sajnos megengedett a szülőkkel szemben) és nem kapott kekszet mivel nem pakolt össze, nah azóta se keresik a társaságunk, mert mi az hogy mi akarjuk nevelni a gyerekeit...én meg mondtam hogy ha ti nem akkor mi, nálunk is vannak szabályok nálatok is ..ennyi akinek nem tetszik mehet...
2013. jún. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Mi ilyenkor rászólunk egymás gyerekeire a barátnőmmel.

Én utálom, ha a függönyt rángatják, a b.nőmet ez nem zavarja. Én itthon nyugodtan rászólok a kisfiúra, hogy itt nálunk nem lehet függönyt rángatni.

És pl tudom, hogy a b.nőm utálja, ha a villanyt kapcsolgatják, így ha ott csinálja az én gyerekem ezt, semmi gondom ezzel, ha emiatt rászól a b.nőm, sőt már én is rászólok ott emiatt.


Biztos a b.nődnek is vannak dolgai, amiket meg ő utál. Nincs ebben semmi, nyugodtan szólj a gyerekre, hogy nálatok mások a szabályok.

2013. jún. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!