Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kérjem meg rá, hogy ne...

Hogyan kérjem meg rá, hogy ne legyen sértődés?

Figyelt kérdés
Van egy 2.5 éves és egy 3 hónapos gyermekem.A problémám a következő.A szomszédban (kertes ház)lakik egy pár egy közel két éves gyermekkel.A kicsi 1 éves kora óta apuka van vele otthon,mert a felesége többet keres.Mikor kimegyünk sétálni,bicajozni,bármit csinálni az utcára,azonnal ott terem apuka és a kislány.A kicsi nagyon szeret minket valamiért ezért sikít és rögtön jön utánunk.Ami alapvetően nem baj,aranyos kiscsaj.Viszont ebben a pillanatban mire odanézek,apuka már el is tűnt (könyököl a szomszéd kerítésén,pletykál,figyeli kinek mit kéne csinálni a kertjében,stb,vagy csak eltűnik.Én pedig szaladok a nagyobb gyerekem után (most tanul bicajozni kétkerekűn,közben ott van nekem is a kicsi,ezért tolom közben a kocsit is.Nekem ez minden figyelmemet leköti és nem tudok még az övére is figyelni,aki lemaradozik tőlünk,hisz nem tud futni.Így kb 3 felé kellene szakadnom.Próbáltam már,hogy úgy teszek,mintha a kislány nem lenne ott,de apuka úgy van vele,hogy úgyis figyelek rá.Én pedig félek,hogy elüti az autó,azt meg azért nem szeretném.Tudom,milyen érzés egy kicsit nem gyereket nevelni,de ő egész nap tévézik,gépezik, (van kertészük,takarítónőjük,stb)nincs más dolga.Hogy mondjam meg neki,hogy legalább kérdezze meg,hogy tudok-e rá figyelni?És értse meg,hogy nem könnyű egyszerre a sajátjaimmal sem kint lenni,nem hogy még az övére is vigyázzak?
2012. ápr. 26. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez sértődés nélkül nem fog menni. Egyszrűen megmondod neki úgy ahogy itt leírtad. Ennyi.
2012. ápr. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pont így kérdezd meg, ahogy leírtad... nyugodtan elmondhatod neki, hogy ez neked rém kellemetlen, és szeretnéd, ha nem megsértődne,hanem elgondolkozna inkább.

ha meg megsértődik akkor így járt ,sajna vannak olyan korlátolt emberek, akinek ha nem mondod a szemébe, akkor nem veszi észre magát, de ha meg megmondod, akkor felfújja magát, ez van... mondjuk eleve némi IQ kéne ahhoz is, hogy ne akassza rád utánfutónak a kislányát...

2012. ápr. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
van egy olyan tulajdonságom,hogy inkább nyelek,csak ne bántsak meg mást.De ez most már így megy hetek óta és valamit mindenképpen lépnem kell.
2012. ápr. 26. 13:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Én biztosan megmondanám neki, hogy ne haragudjon, de nem tudsz a három gyerekre figyelni egyszerre és legyen szíves ne akassza rád a kislányát, ott van neked a saját kettőd. Ez nem csak a tűrés kérdése, hanem veszélyes is. Mi van, ha tényleg történik vmi, mert tényleg nem tudsz 3 felé szakadni. Ezt - ha úgy hozza a szitu - akár anyukának is elmesélheted, lehet, hogy nem nagyon tudna örülni, hogy ilyen gondos a férje.

Minél tovább halogatod, annál jobban hozzászoknak és annál kellemetlenebb lesz megmondani.

2012. ápr. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Végül is hogyan oldódott meg a helyzet? Aranyos sztori, én is ilyen problémanyelős típus vagyok, de ez nagyon feldühítettt volna...
2013. jún. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!