Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan, aki zavarónak...

Van olyan, aki zavarónak találja, ha a saját gyereke folyamatosan az intim szférájában van?

Figyelt kérdés

Annyira kivagyok, szégyellem magam nagyon, de már alig bírom elviselni, hogy a 3,5 éves fiam egész nap nem mozdul a fél méteres körzetemből. Szinte rá kell csapnom a wc ajtót az orrára. Minden este megfogadom, hogy holnap szép napunk lesz, egész nap mosolygok, de ahogy nyílik a szobája ajtaja, görcsbe rándul a gyomrom. Mindig arról álmodtam, hogy reggel majd összebújunk a gyerekemmel, milyen jó lesz, de ha ki akarok menni pisilni, folyamatosan kiabál utánam. Rohanok vissza, mi a baj, semmi, csak azt akartam kérdezni, mikor jössz vissza. Nagyobb játszótere van az udvaron, mint a kisvárosnak, ahol lakunk, de nem játszik semmivel. Bent sem. Nem is lehet vele játszani, mert csak azt hajtogatja, te csináld. Én meg nem akarok autózni egész nap csak azért, hogy ő nézhesse.

Hiába viszem el akárhova, nem érdekli semmi, csak az, hogy az egyik keze mindig rajtam lehessen, mint az amerikai filmekben annál az autós játéknál.

Elolvastam minden tanácsot, hogyan kell önálló játékra szoktatni, de semmi nem jött be.


A legnagyobb baj, hogy rosszul érzem magam attól, hogy idegesít a saját gyerekem, amitől állandóan rossz kedvem van, szegény gyerek meg szinte egész nap egy mosolyt, kedves szót nem kap tőlem, holott semmi rosszat nem csinál. Nem is tudna, mert nem csinál semmit egész nap.


Azért így tettem fel a kérdést, hogy minél többen felháborodjanak, hátha a beszólások észhez térítenek.

Köszönöm, hogy kipanaszkodhattam magam.


2013. máj. 25. 12:13
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem jár oviba? Az megoldaná a helyzetet...
2013. máj. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
12%
Ha ez teljesen komoly amit írsz, akkor fordulj pszichológushoz, mert valami nagyon nem stimmel veled. Első körben ez jutott eszembe.
2013. máj. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el az oviba,valószinű,igénye lenne gyerektársaságra és az oviba megtanulna önállóbb lennei.Neked is jót tenne és neki is
2013. máj. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
92%

Nekem is tépőzáras a gyerekem.

Próbáltad ezeket: Elmegyek vécére, mindjárt jövök!

Ha főzöl, keress neki is "munkát", mondjuk keverje ki a tejfölt.

Most is itt ül mögöttem, mindjárt leesek a fotelről.

XD

Nem tudsz valahonnan egy kisbarátot szerezni?

Ha van valaki nálunk, akkor le vagyok tojva, csak ha kettesben-hármasban vagyunk akkor cuppanik rám a kis pióca.

2013. máj. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Irasd be oviba. Egyébként szerintem csak fáradt vagy. Nincs veled semmi gond. Próbálj lazítani és pihenni. Engedd el nagyszülőkhöz barátokhoz pár órára te pedig feküdj le. Ha kipihentebb leszel a világ is szebb lesz. S próbáld kimutatni a szeretetedet. Ez nagyon fontos.
2013. máj. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Hm, fura, hogy 3,5 évesen ennyire rajtad lóg. Egy 1,5 évesnél még ok, de ennyi idösen. Ovodában elvan?


Nekem a kislányom is követ mindenhova, ö 2,5 éves, de ö eljátszik egyedül, de mellettem akar lenni. Szerintem ennek az az oka, hogy fél, hogy lemarad valami izgalmasról. Vagy is tegnap is tettem vettem a szobájában, az apja a kistesóval lent hancurozott, de inkább velem volt fent, és egyedül eljátszott, nem zavart.


Amit kipróbálhatsz aze gy módszer amit magyarok találtak ki, és világszerte oktatják kisgyermek gondozóknak (meglepö, de külföldön tanultam egy gyermek gondozói kurzuson).

Tölts el a gyermekeddel egy nagyon aktív fél órát. Telejsen fél óra legyen, ne 20 perc, ne 15, minimum 30 perc. Ezalatt se telefon, se tv, se újság, se szomszéd, se apuka se tesó nem léjen közbe. Ülj le vele egy szintre játszani, csak azt csináljátok amit ö akar, ekkor ne merengj el közben hanem 100%-s figyelmet kapjon.

A 30 perc lejárta után már igényelni fogja az egyedül játékot, és akár órákra is lefogja tudni kötni magát. Ha ez nem müködik akkor vidd el nevelésibe, vagy beszélj a gyerekorvossal, mert lehet valami más problémája van.

2013. máj. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy egy hónapból két hetet beteg, ezért nem vittem eddig oviba, de szeptembertől beírattam.


Nem tudok leírni mindent, de pl ha nem egyszerre reggelizünk, hanem én később, akkor ő ott áll mellettem, a közvetlen közelemben és nézi, hogy eszek. Hiába kérem, játszon addig valamit, azt válaszolja, ő szeret mellettem álldogálni. Sajnálom, de engem nagyon zavar, ha néznek evés közben...

2013. máj. 25. 12:28
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

én is arra gondoltam,mint az utolsó,hogy szakember segítségét kellene kérni,mert ez már sok szerintem egy 3,5 éves gyerekből.aztán lehet,hogy vannak ilyen gyerekek,én csak a sajátomból indulok ki,aki szintén 3,5 éves

a wc nálunk is sokáig gond volt,rámtört,bejött a wc-be,akármi dolgom volt ott,így megtanítottam,hogy szépen kopogjon,mielőtt bejön.soha nem mulasztja el,így nem jön be váratlanul egy tampon cserénél pl

egyébként az én fiam is olyan,hogy ott szeret lenni,ahol én vagyok,de eljátszik egyedül,amíg házimunkázok.pl én főzök,ő a szobájában játszik,de látjuk egymást közben

én nem gondolnám,hogy a te hibád lenne,hogy íg y érzel,valóban nagyon idegesítő lehet,hogy még egy jót sz...i sem tud az ember.szerintem adj neki még 1-2 hónapot,aztán fordulj szakemberhez.nálunk is pár hónapja van,hogy teljesen egyedül eljátszik a játszótéren vagy a szobájában

2013. máj. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

6. válaszoló!


Ez a szeretet 5 nyelve módszer szerint van? Abban van a minőségi idő eltöltése az érzelmi tank feltöltésére.

Az a baj, hogy gyerektársaság nincs a környéken, talán az óvoda megoldja.

Igyekszem mindig kitalálni, mi tetszene neki, de hiába viszem traktorozni, állatokat simogatni, olyan szabad helyre,ahol szaladgálhatna, motorozhatna, semmi nem korlátozná...Nem érdekli semmi. Sokszor eszembe jutnak gyerekkori emlékeim, hogy alig lehetett az udvarról beimádkozni, mindig ki tudtam találni valami játékot. De őneki mintha nem lenne fantáziája.

Tegnap pl. ugrókötelet terítettem le, azon sétáltam, vigyorgott közben, mondtam, most ő is próbálja ki, azt mondta, inkább nem és elrakta a kötelet.

A játék az udvaron abból áll, hogy felöltöztetem, kimegy és sorolja, miket hozzak ki. 10 perc alatt kipakolom az összes udvari játékot és ez hangzik el tőle: "Végeztél?Kihoztad mindet? Akkor bemehetünk?"

Az a legnagyobb baj, hogy én ezen annyira felhúzom magam...

2013. máj. 25. 12:40
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Én már megkerestem volna egy szakembert. Egy átlagos gyerek az ő korában nagyon nem így viselkedik. Lehet, csak másként kellene közelíteni hozzá, de ha meg gond van, akkor hamarabb jobb a segítség.
2013. máj. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!