Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos gyerekkel mennétek...

20 hónapos gyerekkel mennétek temetésre? Dédije hunyt el. Sajnos nincs kire hagyni, mert a család a temetésen lesz, barátok dolgoznak, idegenre nem szeretném bízni.

Figyelt kérdés
2013. jún. 5. 15:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vinnem, mert ő még nem tud egy helyben és csöndben maradni annyi időt, és csak zavarna másokat
2013. jún. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A lányomból kiindulva nem, nem vinném ki. Esetleg valamelyik nagyszülőt megkérném, hogy addig kérjen kilépőt, vagy kérjen szabit.
2013. jún. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Ezt tapasztalatból írom. Az én fiam is két év körül volt, amikor meghalt a nagypapám.

Rá az anyósomék vigyáztak, ők küldtek koszorút, de nem jöttek el emiatt a temetésre.

Egy ilyen kicsi gyerek még nem érti meg, miért mentek oda, miért kell vigyáznia a ruhájára, miért nem lehet hangosan beszélni...

A sok síró, szomorú ember megrémítheti.

2013. jún. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
nem. akkor sajnos egyikőtöknek otthon kellene maradni vele.
2013. jún. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én azért nem mennék, mert az ilyen típusú szertartások hossza, meghaladja egy 20 hónapos kisgyerek tűrőképességét. El fogja veszíteni a türelmét, -joggal - és egy temetésen azért elég gáz egy síró/hisztiző gyereket csitítgatni. Egy temetésen az ott lévők búcsúzni szeretnének az elhunyttól, nem arra figyelni, hogy egy kisgyerek türelmetlenül ordít. Ez tapintatlanság a gyászolókkal szemben, még ha tudják is, hogy nem direkt vittétek oda rosszalkodni a gyereket. Nálunk is volt hasonló gond a családban. Ők úgy oldották meg, hogy a két szülő közül az egyik kiment egy közeli parkba a kicsivel. A búcsúztató alatt az apuka volt a ravatalozóban, aztán váltottak, és az anyuka kísérte a sírhoz a koporsót.
2013. jún. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Párom nagymamája hunyt el. Az ő családja ott lesz, az én családom 250 km-re van, nem tudnak átugrani vigyázni rá :-(


De szertnék párom mellett lenni, nagyon megviseli szegényt.

2013. jún. 5. 16:01
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg elmehetnétek vele, de a ravatalozóba nem mennétek be, addig lehet sétálni, babakocsizni kinnt.
2013. jún. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Férjem papája, tehát kisfiunk dédipapája áprilisban hunyt el. Mivel én is nagyon szerettem, tudtam, hogy nem állom meg sírás nélkül. Így megkértem édesanyámat, hogy cserélje el a műszakját az nap, és vigyázzon rá. 23 hónapos volt akkor. Ha azt látja, hogy sír/nak a szülő/k, ő sem fog néma csendben ácsorogni. Vagy sírni kezd vagy nyugtalankodik, esetleg hisztizik. Biztosan van olyan a másik családból, akire rá lehet hagyni. Mindenki meg fogja érteni, ha a másik fél édesanyja a gyermekre vigyáz. Mi úgy oldottuk meg, hogy anyukám a temető előtt sétálgatott Nimróddal. Így valamilyen szinten ő is jelen volt.
2013. jún. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, bocsi! Együtt írtunk, most olvasom, hogy a szüleid messze élnek tőletek. :(
2013. jún. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem édesapám hunyt el nem egész 2 hónapja. Egy éves a lányom,és elvittem magammal. sajnos én sem tudtam kire bízni,idegenre meg én sem hagytam volna. Nekem a férjem mászkált vele,és így nem volt gond azzal,hogy hangoskodott volna vagy ilyesmi. Ha tényleg nem megy, akire tudnátok bízni, vidd el magaddal,és te is sétálj vele, stb... így ott vagy a férjeddel is, és a gyereket se kell idegenre bízni. De a ravatalozóba szerintem se vidd be. addig sétálj egy kört
2013. jún. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!