Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos gyerekkel mennétek...

20 hónapos gyerekkel mennétek temetésre? Dédije hunyt el. Sajnos nincs kire hagyni, mert a család a temetésen lesz, barátok dolgoznak, idegenre nem szeretném bízni.

Figyelt kérdés
2013. jún. 5. 15:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég voltam temetésen (sajnos). Ott is volt egy két év körüli kislány. Vele mászkáltak, nézelődtek. Mivel le volt foglalva, így senki nem zavart és neki sem tűnt fel a sok szomorú ember.

Igazából ez annak rossz, aki épp foglalkozik a gyerekkel, mert nem tudja kivenni a részét a gyászból, a szertartásból.

2013. jún. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én elvittem a fiamat apósom temetésére, mert én is szerettem volna a férjem mellett lenni, nem tudtam a kisfiamat senkire rábízni, illetve a csodálatos anyósom valósággal elvárta, hogy a pici ott legyen a nagyapja temetésén. Gondoltam, hamarabb eljövünk majd, valahogy megoldódik.

Elég érdekesen alakult: konkrétan a ravatalozóban (hamvasztás volt, rendőri temetés, tehát a díszkardon kívül nem látott semmi megdöbbentőt, illetve nem zokogott senki hangosan, tehát nem volt lelkileg megterhelő számára a 10 perc)a kisfiam csendesen ült az ölemben kb. 10 percet, semmi gond nem volt. Aztán kimentünk, elkezdődött a szertartás. Onnan kezdődött az őrület: ahelyett, hogy a férjem mellett lehettem volna, a kisfiammal sétálgattam az egyre jobban szemerkélő esőben, és egyre távolabb kellett mennünk, mert unta! Eleinte érdeklődve sétált a nagy fákkal szegélyezett úton, aztán már meg akarta mászni a sírokat, és egyre hangosabban adta értésemre, hogy éppen mit akar. Nagyon rosszul éreztem magam, ez senkinek nem volt jó, és a szertartásból szinte semmit sem hallottam. Semmi értelme nem volt elvinni. Igaz, a kisfiamat nem érte semmi baj, jó nagyot sétált a friss levegőn, és az anyósomnak sem volt oka legalább megsértődni ezúttal, de ennyi. :(

2013. jún. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ja és még a szervezőknek is sikerült gondot okozni, mert nem győztek figyelmeztetni, hogy menjek minél távolabb a kicsivel, mert megijedhet a díszlővések hangjától. Szóval legjobb lett volna egészen távol maradni, azaz otthon... :(
2013. jún. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nekem is másfél éves volt a fiam, mikor a nagypapám meghalt. Én elvittem a temetésre. Nyugisan végigülte a babakocsiban, pedig tartottam ettől, mert 2 percig nem tud megmaradni a fenekén. Nem volt hosszú a szertartás, és kevesen is voltunk. De, ha nem bírta volna, akkor a párom arrébb vitte volna. Nem bömbölt senki hangosan, nem volt mitől megijedjen. Lehet, Nektek épp alvásidőre esik, alhat a babakocsiban is akár.
2013. jún. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!