Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Támogatnátok a lányotokat pénzzel ha terhes, de nem dolgoznak?

Figyelt kérdés

Lányom 23 éves, 3 éve van együtt egy fiúval, aki tíz évvel idősebb. Ennek ellenére nem dolgozik, szerintem sokat is iszik. A lányom abbahagyta a tanulást, elment dolgozni. Nincs soha pénzük, a fűtést is kikapcsolták tőlük.

Eleinte támogattuk, utána meguntuk. Tudja, hogy hazajöhet, bármikor átjöhet így is, ehet nálunk stb, de pénz nem adunk. Felnőtt emberek, ha neki ez a kapcsolat, fiú felel meg, akkor éljen ahogy akar. Legalábbis eddig ezt mondtam. Eddig is sajnáltam, de nem fogok végigasszisztálni egy ilyen életet. Most terhes, megtartja a babát. Fogalmam sincs mi lesz. A férjem továbbra sem akar neki pénzt adni, de hogy ott lesz a pici én legszívesebben adnék. Újra megmondtuk neki, hogy hazajöhet, nevelheti a kicsit, mi eltartjuk, de nem akar

Mit tennétek? Van ilyen esetben megoldás?

Annyira mi sem állunk jól anyagilag, de tudnánk valamennyit segíteni. Ha normálisan állnának a dolgokhoz, a fiú elmenne dolgozni, nem lenne ilyen hét országra szóló bunkó akkor meg is tennénk. Tudom, hogy az ő döntése kivel van, nem szólhatok bele, felnőtt nő. De eltartani nem akarjuk a fiút is mi.



2013. jan. 2. 21:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
Tuti le leszek pontozva, de nem! Ha volt annyira felnőtt hogy teherbeessen a semmire, akkor viselje a következményét. Gyakorlatilag családja lesz, nem tarthatjátok ti el őket. Előbb gondolkodnia kellett volna, tanulnia, kialakítani a karrierjét, aztán családot alapítani. A picire én vigyáznék és segítenék a gyerek körül, de ennyi, nem több.
2013. jan. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
Nem, nem, soha! Szegény gyerek! Micsoda szülei lesznek! :(
2013. jan. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Szerinted miért vállalták be ezt a gyereket? Hát a segílyírt, egyértelmű. Belekezdtek egy undorító létformába, ne hagyd, hogy még téged is lehúzzanak.
2013. jan. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
94%
A továbbiakban is hagyd nyitva az ajtótokat. Ha olyan makacs, hogy nem költözik haza, tegye amit jónak lát. Ha pénzelitek nem tanulja meg a felelősséget.
2013. jan. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
89%
Én sem adnék. Felnőtt ember, nem pátyolgathatjátok örök életében.. én is a kicsit sajnálom :(
2013. jan. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem jó a hozzáállásod. Ha biztosítottad róla, hogy bármikor tárt karokkal várod, akkor ennyi. 23 évesen az ődöntése, él-e a lehetőséggel, és hogyan intézi az ügyeit. Szerintem korrekt, normális anya vagy, ésszerű döntést hoztatok a férjeddel, tartsatok is ki mellette.
2013. jan. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
11%

Az eszem ezerrel dübörgi, hogy nem.

De nem tudom, nem tudnám megállni. Jó, nem támogatom a fiút, de ezzel a lányomat, az unokámat sem.

Egy anyának nagyobb a szíve, mint az esze. Tudom!

De hogy az én unokám nélkülözzön, mert ilyenek a szülei?

Az nem tudnám elviselni.

2013. jan. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem. És mondom ezt azért, mert én is hasonló cipőben jártam, csak én a lány oldalról. A szüleim anyagilag is támogattak, de utólag nézve, jobb lett volna, ha nemet mondanak. A baba körül segítenék, de pénzzel nem. Tudja, hogy számíthat rátok, több nem kell.
2013. jan. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
64%
hihetetlen, hogy minden választ lepontoznak.. bakker, ha ennyire nem tetszik a válasz, adj pénzt a kiscsajnak basszus... ostoba.
2013. jan. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ez az ésszerű döntés, de ahogy a 7es írta a szívem mást mond mint a fejem. Tudom, hogy a férjemé is, csak ő erősebb. Nem tudom mennyire bízzak abban, hogy hazaköltözik legalább akkor mikor a pici megszületik.

Nem tudom, hogyan tudnám segíteni őt és a gyereket. Mert pénzzel nem akarjuk, de attól hogy a kicsinek esetleg megvennénk a szükséges dolgokat (bár ezt sem tudom mennyire jó) akkor is kellenek a körülmények is.

2013. jan. 2. 21:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!