Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvónők különbséget tesznek...

Az óvónők különbséget tesznek a gyerekek között? Ha igen megtehetik?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat várok!köszi!
2009. okt. 8. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Az ovónők is emberek. Vannak nekik szimpatikus és kevésbé szimpatikus gyerekek. (Mint a hogy vannak szimpatikus és kevésbé szimpatikus ovónők is)

A túlnyomó többség nyilván igyekszik nem különbséget tenni, de ez nem sikerülhet. Biztos van akit jobban szeretnek. Mint később a tanítónéni is, a tanárok is, sőt az egyetemen a vizsgán is van akit valamiért mindíg átengednek. Csak mert olyan ártatlanul tud mosolyogni. (nálunk ez egy aranyos, lusta fiú volt)

Gondom nekem ezzel nem volt, nagy különbséget nem láttam, a gyereknek is meg kell tanulnia, hogy nem mindenki fogja őt feltétlenül szeretni.

2009. okt. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Én iskolában dolgoztam, és ott sokszor volt ez beszédtéma. Igen, különbséget tesznek, de igazából nem tehetnék meg. A gyerekek, közösség előtt ezt leplezik. Inkább zárt helyen van szó az imádott gyerekről/gyerekekről.

Gyakorlatilag nem tehetnék meg, nem tehetnének különbséget s e szegény, se gazdag, se lusta, se segítőkész, se buta, se okos gyerek között.

De nagyon remélem, hogy az óvónénik kicsit mássabbak, minden gyereket egyformán szeretnek, és foglalkoznak velük, legalábbis szeretném ezt hinni.:-)

2009. okt. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Igen, amíg nem gépek között van a gyerek, addig ez így van. volt olyan, hogy engem is szerettek és volt olyan, hogy nagyon nem. ha a gyerekemről lenne szó én haboznék óvónőt vagy ovit váltani, mert egy életre nyomot hagyhat a gyerekben ha azt érzi, hogy nem szeretik és amúgy nem ad okot rá. lesz olyan hely, ahol elfogadják. tenni ellene nem tudsz, hisz a szeretett vagy nem szeretetet nagyon nehéz bizonyítani, és ha kiállsz az igazadért, akkor lehet, hogy a gyereken csattan az ostor. tudom, hogy oviba bejutni sem egyszerű, pláne nem variálni, de mindenképp próbálj meg lépni a gyerek érdekében. a pedagógus ember, és általában nem díjazza, ha a szülőnek is van véleménye - sajnos.
2009. okt. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.itt az oviban inkább az a gond hogy 20 gyerekből 15-el flegmák az óvónők legalábbis én így látom.de lehet hogy én vagyok érzékenyebb,én nagyon szeretem a gyerekeket alapból is,másokét is nem csak az enyémeket,és barátkozó tipusu emberek vagyunk,ott bent pedig egyáltalán nem érzem a kedvességet...sajnos.De egyenlőre még várok türelmesen mert itt még újak vagyunk,hátha változik a dolog.
2009. okt. 12. 20:24
 5/5 anonim ***** válasza:
A lányom most kezdte az ovit és tudni kell,hogy anyukám kb 15 évig ott dolgozott.A mostani óvónők és dajkák voltak akkoris a munkatársai.Énis odajártam.De nem vettem észre,hogy a lányommal máshogy bánnának,szóval ugyanúgy viselkednek vele is mint a többi gyerekkel!Szerencsére.Ez szerintem így van jól.
2009. okt. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!