Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen megrögzött szokással egy három és fél éves gyermek esetében? Attól tartok, hogy az egészségét is károsítja, amellett, hogy undorító. Bővebben ld. Alább.

Figyelt kérdés

Van egy kedvenc textilből készült alvó-és nyugtató állatka, amit úgy használ, hogy cumiként bekapja a játék mancsát. Több példány van belőle, rendszeresen kell cserélni. De ez már nem elég. A következmény: undorító, messziről bűzlő, nyáltól áztatott, bepállot mancs azon a szerencsétlen alvóállaton. Szerintem már a mosás, sőt a kifőzés sem ér semmit, mert egyszerűen nem múlik el a szag. Adott egy igazán szép kislány, és már a szobájában is érezni a szagot. Ha mondjuk pelenkaanyagból lenne, azt rendesen ki lehetne főzni, de ez poliészter, és belül szintén poliészter töltőanyag van.


És ki tudja, mitől köhög, hogy mivel fertőzi esetleg magát?

Szerintetek én eltúlzom?

Naponta kéne cserélni? És kidobni könyörtelenül, amelyik szagos? (Drága és pazarló megoldás)

Le kellene róla szoktatni? (Drasztikus megoldás)

Pelenkaanyagból kéne rávarrni a mancsát? (Túl bonyolított?)


Nagyon érdekelnének a vélemények!

Köszönöm!



2013. jún. 7. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a leszoktatás lenne a legjobb. Úgyis egyszer abba kell hagyni....
2013. jún. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek el egy játékboltba és a kislány válasszon új kedvencet, amit nem lehet rágcsálni.

Az írod, több van belőle, akkor amelyik még használható, megtartani, a többi kuka.

Akkor sem jön ki a szag, ha mosógépben, a ruhák közé dobva mosod? Vagy nem lehet?

2013. jún. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyiket se tartsd meg mivel ezzel semmit nem érsz el. Inkább a drasztikus megoldást kéne. Eltűntik az összes helyette ott van egy új játék. Te is nagyon sajnálom egy két nap és túl lesz rajta
2013. jún. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én kidobnám, vagy minden nap kimosnám....

3,5 évesen már ez tényleg csak rossz szokás, kár, hogy hagytad idáig elfajulni a dolgot.

De persze, ez már nem segít. De lépni kéne, mert lehet, hogy ez a megrögzött szokása megmarad nagyként is.

2013. jún. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én is Veletek értek egyet: kidobnám és leszoktatnám...Ha az én lányomról lenne szó. De Ő az unokahúgom! Kár, hogy hagyták az elején, mert nagyon rászokott, és csak ez az a mód, ami megvigasztalja, elaltatja. Elég hisztis és akaratos, és ragaszkodik ehhez a kis állathoz, már rögtön kapja is be a mancsát. Nyilván örültek a szülei, hogy ezzel le tud nyugodni, és csönd van, merthogy sose kellett neki a cumi. Bár inkább cumizott volna!

Nem, nem lehet ki mosni belőle a szagot, szerintem az anyaga miatt. Kibírta a kifőzést, de az se használt.

2013. jún. 7. 15:00
 6/8 anonim ***** válasza:
És ha estleg beledugná a mancsát valamibe, hogy rossz íze legyen? Persze azért készenlétben tartanám a másikat, ha nagyon sírna, mondjuk azt mondanám, hogy ki van mosva, aztán ha nagyon kell, akkor hamar "megszáradna".
2013. jún. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintem a trükkök (rossz ízűvé tenni) nem annyira jók. Inkább meg kellene vele beszélni, hogy miért nem jó, amit csinál, aztán kitartani emellett. Már elég értelmes, meg állandóan azt hangoztatja, hogy Ő milyen nagylány. De az a baj, hogy a tesójának ugyanolyan állata van, csak ő nem kapja be. Nem is a macival van baj, hanem azzal, hogy szopogatja a kezét.
2013. jún. 7. 15:17
 8/8 anonim ***** válasza:

próbáljátok betenni a mélyhűtőbe az is fertőtleníti...

Én nem szoktatnám még le...kell neki, megnyugtatja, és kész, sztem nem szabad elvenni tőle, azért mert MOST MÁR a szülőnek nem tetszik...neki fontos.

2013. jún. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!