Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség! Nem fogom már...

Segítség! Nem fogom már bírni! Mit csináljak a lányommal?

Figyelt kérdés

Két hete áll fent ez a probléma, ami miatt már a napi teendőimre is lassan képtelen vagyok.

Mindig jó alvó volt, igaz a mászásig tépőzárként rajtam lógott.

De most mintha a pokolba csöppentem volna: nem alszik.

Egy hete 11-éjfél körül sikerül ágyba tuszkolnom, de akkor már túl vagyunk a veszekedés-sírás-kiabáláson.

De a kiscsaj ezek után képes hajnali négy és hat között frissen és üdén kelni.

Délután megint kezdődik. Próbáltam hanyagolni a délutáni alvást, hátha akkor este időben le tudom tenni. Nem megy. Van hogy 5 de inkább 6kor elalszik (gondol egyet és lefekszik) alszik egy órát és pörög.

Már döglődöm. Egész nap kávézom, de már befigyelget az energiaital is. Ha ülök, megy le a szemem.

Mit csináljak?

2,5 éves


2013. jún. 9. 10:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Hülye vagyok: több mint két hete...
2013. jún. 9. 10:45
 2/11 anonim ***** válasza:

Mennyit viszed levegőre?Játszótérre?

Én lányom is ezt csinálja 2-3 hete, de azért mert nem jutunk ki a lakásból az idő miatt.Mi panelban lakunk, és van egy 6 hónapos öccse..nem tudom megkockáztatni az esőt..Tegnap el kellett mennünk délelőtt.Mikor haza értünk a lányom magától lefeküdt, mert annyira elfáradt.Most is leküldtem apával őket, hogy fáradjon, a kicsi meg alszik a babakocsiban.

Próbáld minél jobban lefárasztani.Vedd be a háztartás vezetésbe.Menjen veled boltba, és ha lehet mindennap legalább sétáljatok egy nagyot.

Nem tudom mit iszik, meg eszik, de a cukros koffeines dolgokat kerüld.Az is pörgeti őket rendesen.Legalább is nálunk 2 kocka csokitól elszabadul a pokol.

Egyébként az én lányom is 2,5 éves.

2013. jún. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Falun lakunk. Egész nap kint van, hajtja a macskát, a tyúkokat. A játszó itt nagyon lepusztult (üvegszilánk, iszogató, cigiző tinik: szét van verve minden), viszont nagyszülőkhöz is megyünk, szintén sokféle állat, meg ott van gyerek is, fut egész nap.

Járunk motorozni...

Fogalmam sincs hogy bírja, de én menten szétcsúszom! :(((

2013. jún. 10. 04:41
 4/11 anonim ***** válasza:
a gyerekek változnak.vannak jobb és rosszabb korszakok.a kisfiam 2 éves.már mi is túl vagyunk sok mindenen.nem alváson.állandó hisztin,akaratosságon stb.nagyon sok türelem kell hozzájuk.én azt mondom hogy most csak vele foglalkozz játsz vele szaladgáljatok az udvaron stb.a fiamnak amúgy a nappali nem alvásra a kinti hintázás volt a megoldás.abba elalszik ülve.:) tudom mennyire nehéz most neked.ha muszáj vagy minden nap főzni akkor csinálj olyan ami hamar megvan vagy nem kell végig a gáztűzhely mellett állni.pl spagetti,paprikáskrumpli.nincs valaki esetleg aki kicsit tudna neked segíteni?nagymama például?vagy esetleg nincs olyan ismerősöd akinek kisgyermeke van és tudnának a gyerekek együtt játszani?
2013. jún. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 geryke24 válasza:
az én fiam is 2,5 éves Hiperaktív időnként az agyamra megy kivéve ha sikerül levinni a játszira vagy elmegy a mamával a boltba.Na ilyenkor türelmetlen de kegyetlenül.tudom mit éreznek az ilyen anyukák de pont most ilyenkor nem szabad feladni.most kell erősnek lenni és ahogy fentebb is írták minél jobban lefárasztani bármi módon.Tudom ez nem egyszerű de SEMMIKÉPP NE ADD FEL!!
2013. jún. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekünk az vált be, hogy nem adtam neki cukrozott dolgokat, kakaót, pudingot, ilyesmit, viszont több vizet és tejet ivott. Nem tudom, nálatok mit kap, csak egy ötlet.
2013. jún. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2,5 évesen az én lányom is hasonló volt. mellette nekem ott volt az újszülött kistesó is. Nem könnyű nálunk is ment a veszekedés hogy menjen délután aludni mert ha nem ment akkor ő is fogta magát és 5-6 óra körül beájult ( volt hogy az asztalnál ülve evés közben) és akkor nálunk is ment az éjszakázás, volt h 2ig mesét nézett. Én mondjuk így tudtam túlélni beküldtem este a szobájába és bekapcsoltam pl az oroszlánkirályt az jó 1,5 óra, addig én aludtam. úgyis felébredsz ha van valami baja. Végignézte még mindig nem akart aludni akkor volt hogy egész egyszerűen beletettem a babakocsijába és elringattam. Ez a mai napig jó módszer bár az éjszakai alvással már nincs gond de délután mindig babakocsiban alszik el pedig már 4 éves. Most hogy jön a nyári szünet az oviban egy picit már aggódom, de ha más nem lesz akkor babakocsiban el fogom tudni délután altatni. Nálad is szeritem az lehet a kulcs hogy délután max 3ig el kellene aludnia. akkor ha alszik 1-2 órát akkor felkel kb 5kor akkor ha még végigpörög 5 óra hosszát akkor már elfárad 10 körül annyira hogy elaludjon. a baj az hogy 5-6 kor alszik el délután. próbáld előbb felkelteni reggel hogy ha mondjuk 7 körül kel, akkor délután 3ig csak elfárad annyira hogy elaludjon.
2013. jún. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én fiam is 2.5 éves. Ö este 7-8 körül elalszik, és reggel valamikor 5kor valamikor 6 kor kel. Nagyon ritka hogy 7-8körül kel. Egész nap pörög. Megy ide-oda. Pakol jobbra balra :)
2013. jún. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha 5-kor lefekszik magától akkor kell még neki a délutáni alvás. Alvás előtt adjál neki meleg tejet vagy kakaót, esetleg ezt igya meg az ágyban. Persze hogy pörög este, hiszen délután 5-kor alszik egy órát.. 8-kor nem lesz álmos.

Én felkelteném reggel 7-kor, utána 13-kor letenném aludni (bármilyen módszerrel, ha kell odafeküdnék mellé + meleg kakaó) Majd este 9-kor ismét alvás.

2013. jún. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem kelt fel. Nagyon önálló gyerek, szóval, ha nem kelek vele, akkor nyugodt szívvel odahúzza a széket a konyhapulthoz, felmászik, kibelezi a kenyeret, kirámolja a hűtőt, leolvasztja a fagyasztót...

Úgy oldom meg a kelést, hogy alátettem a légzésfigyelőt, így ha, felkel, rögtön hallom. Csak akkor "kiszolgáltat" ha még aludni akar. Olyankor kiabál, hogy pisilni, inni kell.

2013. jún. 11. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!