Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves figyelemzavaros fiammal...

6 éves figyelemzavaros fiammal ma rokonlátogatáson voltunk ahol bár jól tudják a problémánkat a gyerek előtt kezdték el a megoldási javaslataikat ecsetelni, elszabadult a pokol, mit tehettem volna?

Figyelt kérdés

Azzal kezdődött minden ,hogy a gyerek nyűgös volt és elsírta magát valamin még az odaérkezésünkkor ,sajnos jellemző,hogy minden apróság miatt sír naponta rengeteg alkalommal .Elhangzott ott példálódzás a jól nevelt ,kiegyensúlyozott gyermekekről,szembeállítva az én fiammal ,pszichológushoz,pszichiáterhez irányítottak volna bennünket sürgős jelleggel ,a gyerek ahogy hallotta ahogy róla beszélnek egyre és egyre idegesebb lett,majd végül tehetetlenül sírógörcsbe tört ki ,miután elmondták mindenféle pszichiátriai esetnek .

Hiába csitítottam ,kérleltem a rokonokat ,hogy hagyják a gyerek előtt legalább ezt a témát,hiába magyaráztam a gyerek sírósságát azzal,hogy figyelemzavaros ők mindenféle elmebetegnek elmondták,hogy "attól még,hogy figyelemzavaros nem szabadna mindenen sírnia " .


Teljesen kibuktam és soha többé nem akarom ennek kitenni a gyerekemet és magamat sem!


2013. jún. 9. 18:25
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném,hogy természetesen már megjártuk több alkalommal a gyermekpszichológust,gyermekpszichiátert ,gyógypedagógust ,nevelési tanácsadót és mindenki szerint a figyelemzavar miatt olyan a gyermek amilyen .
2013. jún. 9. 18:28
 2/5 Kerria ***** válasza:

Én felálltam volna, és eljövök... bár sokan azt mondják ez megfutamodás. Ha csak magamról lenne szó, akkor egy ideig tűrök, és bólogatok....


De ha az a gyerek előtt zajlik, na akkor nem... köszi a vendéglátást, sziasztok!


Ismerősöméknél az segít, ha ilyenkor az anyuka elvonul egy "üres" szobába a gyerkőccel, és akkor meg tud nyugodni. Gondolom ezt is próbáltad már, csak eszembe jutott, mint esetleg megoldás. De minden gyerkőc más, így nem biztos, hogy ez nálatok is beválik.


Kitartást, és sok türelmet- az ilyen emberekhez!

2013. jún. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Úr isten, mekkora bunkók, szegén kisfiú :(. Ez több szempontból is káros, és nagyon paraszt dolog. Már eleve az is egy tahóság, ha valakiről úgy beszélnek, mintha nem lenne jelen. De ezzel még jól bele is gázolhattak az amúgy is érzékeny lelki világába. Engem ez teljesen felháborított, hogy felnőttek hogy viselkedhetnek ilyen primitíven. Nem tudom mit csinálnék, de ezt soha nem felejteném el nekik, és nagyon remélném, hogy egyszer valamikor a segítségemre szoruljanak, és akkor olyat rúgnék beléjük (képletesen), hogy azt is megbánják,hogy valaha ismertek. Sajnállak, hogy ilyen rokonaid vannak :(.
2013. jún. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Közeli rokonaid egyébként?

(3. vagyok).

Bocs, hogy ezt mondom, de ősparasztok.

Teljesen érthető, hogy kibuktál, nekem még így is forr a vérem, hogy olvasom :(

2013. jún. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miért tartod ilyen rokonokkal a kapcsolatot? Vagy ha már "muszáj", miért kell a gyereket is is kitenni ennek? A gyereket mindenképpen meg kell kímélni az ilyen helyzetektől, mert nem tehet róla, hogy ilyen. És amíg ő nem tudja rájuk vágni az ajtót, addig neked kell megvédened. Legközelebb ha nem hagyják abba a kritizálást, és nem váltanak témát, hagyd ott őket. Az állandó sírás egyébként abból is eredhet, hogy az ilyen "szeretetteljes" környezetben szegény állandóan azt érzi, hogy értéktelenebb a többieknél. Talán ezért a szégyenlősség, és a sírógörcsök is. Türelemmel és megértéssel kell lennetek, mert nem tehet róla, hogy figyelemzavaros. Ez egy betegség. Lehet, hogy lassabb kicsit a többieknél, de ettől még nem kevesebb.
2013. okt. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!