Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan reagálnátok le ha a...

Hogyan reagálnátok le ha a játszótéren (vagy bárhol), néhány gyerek gonoszkodna a gyerekeddel, aki jóval kisebb is a többinél?

Figyelt kérdés

2013. jún. 4. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
én rá szólnék a nagyobbakra hogy tolják arrébb a biciklijüket!Simán elküldeném őket.Még ha egy idősek akkor sem fair sokan egy ellen.
2013. jún. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 djudit ***** válasza:
Mivel gonoszkodnak vele? Mit csinálnak? Mennyi idős a gyereked, és ő hogyan reagál.
2013. jún. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

3éves a kislányom,de jóval nagyobb az átlagnál.


Ma a játszótéren beszólt neki három 8éves lány(megkérdeztem). A kislányom felmászott valahová,és elkezdett nekem kiabálni hogy segítsek neki. Erre azok elkezdték gúnyolni hogy milyen hülye meg béna hogy egyedül nem tud lejönni.

Én erre nagyon felhúztam magam(ők azt hitték nem hallom amit beszélnek),odamentem majd közöltem velük hogy csak 3éves és csak játszik,nekik meg több eszük lehetne!


Tudom én hogy ők is kicsik,de úgy viselkedtek mint a "királylányok",és semmi megbánást nem mutattak!

2013. jún. 4. 16:11
 4/5 djudit ***** válasza:

Megértelek, én is fel tudom magam húzni ha a kisfiamat egy kisgyerek gúnyolja vagy kirekeszti a játékból.

Szerintem amíg ilyen kicsi érdemes "megvédeni", talán, ha neki mondod, hogy mit mondjon "vissza", akkor nem is teszed önállótlanná! pl. mondd nekik, hogy Te még kicsi vagy, de ha majd olyan nagy leszel, akkor Neked sem kell segítség.

Mindenképpen utána megbeszélném a kisfiammal, hogy mi volt ez, és miért ne vegye magára.

2013. jún. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is meg tudom érteni.

Igaz én mindkét feléről látom az érmét, de nekem mind a két helyzet rosszul esik.

Ha őt bántják megvédem és megmondom neki h. mit szóljon vissza.persze kultúráltan.

Ha ő mond vmi csúnyát másra akkor elmagyarázom neki h.miért nem lehet,és hogy neki sem esik jól ha csúnyát mondanak rá.

erre egy példa:

lányom mondja:nézd anya de dagadt az a lány.

én:ilyet nem mondunk mert nem esik jól neki.

lányom:dehát tényleg az.

én:persze de nem tehet róla .

mit szólnál ha rád meg azt mondanak hogy milyen gebe vagy.

neked sem esne jól.

lányom:akkor mit mondjak?

én:semmit.attól hogy kövér,még ugyan olyan gyerek mind te.

nem lehet mindenki egyforma.


teljesen megértette hogy nem kell mindig megjegyezni ha valami másmilyen lát.

persze mondtam neki ha valami olyat lát amihez hozzáfűznivaloja

van de nem tudja hogy szabad e mondani akkor szóljon és otthon megbeszéljük.

2013. jún. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!