Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a helyes reakció, ha én...

Mi a helyes reakció, ha én megengedek olyat a gyerekemnek, amit a barátnőm a sajátjainak nem?

Figyelt kérdés

Ma olyan kellemetlen szituációba kerültünk a játszótéren, most is keserű a szájízem tőle.

A téri csap körül volt egy hatalmas tócsa sok sárral. A 3 éves kisfiam vidáman tapicskolt benne, aztán odament az 1 éves kislányom is. De én voltam az egyetlen anyuka a játszón, aki ezt megengedte, az összes többi eltiltotta tőle a gyerekét. Persze mindenki azt enged meg, amit akar, nem is erre vonatkozna a kérdésem. De volt ott egy baráti család is, az ő gyerekeik is szerettek volna az enyémekkel játszani, de amikor bejöttek utánuk, a szüleik először csak kiabáltak velük, aztán büntetésbe is kerültek. Az anyuka nekem tényleg jó barátnőm, ezért is volt elég kínos az egész.

Ilyen esetben mit lehet tenni? Hogy máskor ne tegyük ki magunkat ilyesminek?


2013. jún. 9. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Hááát..alapból én se engedném egy sáros tócsában tapicskolni a gyerekem. A helyedbe máskor-ha ennyire nyilvánvaló, hogy csak te engeded és mások gyerekei csak hisztirohamot kapnak, mert nekik nem lehet- a békesség kedvéért rászólnék a saját porontyomra, hogy ezt- itt- nem kéne. Így a többiek sem fognak megkövezni és neked sem kell frusztráltnak érezned magad. Arról nem beszélve, hogy a gyereked se rebellis, se nyakig sáros :D
2013. jún. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó mondatból kimaradt a "lesz"
2013. jún. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, tudom, hogy sokan nem szeretik, ha sáros a gyerekük, de engem nem zavar. :)

Igen, lehet, hogy alkalmazkodnunk kéne a helyi viszonyokhoz, de mivel én tényleg semmi kivetni valót nem látok benne, nem tudom erélyesen tiltani.

Lehet, hogy ha látjuk, hogy tócsa van, inkább lemegyünk a Duna-partra, oda csak a sarazósósok járnak, csak menjen le az árvíz. :D

2013. jún. 9. 23:11
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Ha kvázi "vendégségben" voltatok a játszótéren, akkor rövid úton inkább eltereltem volna másik játékhoz az enyéimet.

De bevallom, én is utálom, hogy minden környékbeli játszóterünkön megy már ilyenkor a sarazás és nem csak egy kis tapicska a csap körül, ami még nem lenne gond, hanem a homokozóba hordják szorgosan kisvödörrel a vizet. (Még olyan is van, ahová nyáron fürdőruhában járnak a gyerekek és úgy ugrálnak, ülnek bele a homokozóba ásott méretes vizes gödörbe. Ez pl. pelenkával együtt igazán "nagyszerű".) Ha nem engedem meg a gyerekemnek, mert szerintem nincs annyira meleg aznap, hogy vizes talajon álldogáljon órákig mezítláb, vagy csak mennénk még utána valahová, már tudom, hogy nem is érdemes bemennünk a játszótérre, mert persze, hogy ő is csak sarazni akar majd.

2013. jún. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Hát igen,ha olyan van amit én megszoktam engedni a másik szülő pedig nem akkor én beszélek a fiammal,hogy most inkább ne csinálja mert másnak nem engedik meg és sírás lesz belőle,majd máshol ahol egyedül lesz megteheti.ebben az időben a vizezést még én sem engedem.És az is lehet hogy más is engedné amúgy de épp nem jöttek olyan cipőben amibe meg lehet tenni mert beázik és máris lehet hazamenni,a vizes zokniba cipőbe.nem szeretek a tömeg után menni,de van amikor érdemes egy kis kompromisszumot kötni a békesség kedvéért.
2013. jún. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
te megengeded,és kész ,jó idöben a közelünkben lévö játszon van csap gyerekeim is szoktak sarazni ott ,van aki ott sem engedi a gyerekének a sarazást ,attól még az enyém sarazhat . ha viszont egy távoli játszora megyünk akor nincs sarazás ,és ez meg is van mondva gyerekeimnek .
2013. jún. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Én is szoktam engedni a tócsázást, sőt esőben úgy megyünk oviba, hogy van váltó ruha, törcsi nálunk, mert mire beérünk még a bugyija is vizes - rám is szóltak már utcán idegenek, hogy miért engedem meg, hogy fog kinézni, meg fog fázni stb. De nem izgat, átöltözünk és kész.

Viszont ahogy a többiek is írták, ha csak az enyém akarna egy gyerekközösségben olyat csinálni, amit a többieknek nem szabad, akkor megbeszélném vele, hogy most ne, inkább majd máskor, mikor nem lesznek "szomorúak" a többiek, hogy nem csinálhatják. Szerintem így fair.

2013. jún. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
77%

az a fair hogy mindig a tobbiekhez alkalmazkodunk??

az en kisocsem is szeret a sarban dagonyazni, de en engedem, hogy had elje ki magat, megis egy gyerek, az hogy a tobbi gyerek hogy erzi magat a legkissebb mertekben sem erdekel, a csalad a legfontosabb, ebbol adodoan az a legfontosabb, hogy a kis gyerkoc JOL EREZZE MAGAT. Eddig nem jott oda semmilyen mamoca hozzam, de merjen csak odajonni, ne adj isten meg a nevelesbe belekotyogni.

2013. jún. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!