Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaz az, hogyha egy gyerek...

Igaz az, hogyha egy gyerek többször lesz náthás kiskorában, akkor hozzáedzőik a szervezete a betegségekhez és később nem lesz olyan sokszor beteg?

Figyelt kérdés

2012. okt. 11. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Könyvek szerint is az első években az évi 8 náthás betegség sem ritka, míg ovis kor után ez már csak 3-4, vagy ennél is kevesebb. Ez nálunk a három gyereknél így is lett.
2012. okt. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hat nagyon remelem, hogy igy van. Mi ugyanis egy jo nagy lakoparkban lakunk, van egy franko kis osszeszokott csapatunk, sok gyerekkel persze, mind kb egykoru, kb egy kisebb ovis csoport, gyakorlatilag egesz nap egyutt bandazunk. Ha egy beteg, a tobbinel is boritekolhato, legutobb a lanyom szombaton pont egszerre lett lazas, meg beteg a szomszeddal, amit egy harmadiktol kaptunk el, es ez amugy kb 2 havonta ismetlodik, ugyhogy nagyon remelem, hogy mire oviba kerul, az ilyen kis semmisegek mar meg sem fognak kottyanni nekik az ilyen kis betegsegek.

Ja azt meg azert hozzateszem, nem tudom nalatok hogy van, de hogy az en lanyom mindig hetvegen es/vagy ho vegen betegszik meg, ehhez mar azert tehetseg kell :)

2012. okt. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem, ez egy tévhit. A sokat betegeskedő gyerekek szülei terjesztették el ezt a városi legendát, de ez szerencsére nagyon nem így működik.
2012. okt. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nálunk 6 hónapos kora óta havonta, kéthavonta náthás a gyerek (pedig anyatejes). Hozzáteszem sok helyre megyünk, sok helyen megfordulunk. Én is ilyen sokat betegeskedő gyerek voltam és a mai napig vagyok, habár 3-4 napi tart egy nátha. A gyerek is egyre kevesebb ideig beteg. További tapasztalatokat várok.
2012. okt. 12. 08:18
 5/6 anonim ***** válasza:
én fiaim sokat voltak betegek kicsinek ,de minél nagyobak letek anál kevesebbet betegetek meg ,de kaptak is télen egyfolytába vitaminokat.de ök betegesebbek voltak kicsinek ,kislányom viszont nem beteges .
2012. okt. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi most kezdtük az ovit és minden sz..rt elkapunk :( Szinte állandóan beteg a kisfiam. Remélem ez idővel azért javulni fog.
2012. okt. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!