Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit vállaszak? Autósülés...

Mit vállaszak? Autósülés vásárlás előtt állunk. De már annyi tévhír meg rossz dolgot olvastam, hogy meg vagyok lőve.

Figyelt kérdés

8 hós lesz a kislányunk. Már sok féle ülést megnéztem.Anyagiak szűkösek max 20000 FT,m de mindenképp újat akarok , ebben használtat semmikép.

Isofix persze nem lehet, több okból. 9-36kg-at szeretnénk, mert mi még most esünk bele a kategóriába, és persze ülésszűkítő a kényelem és biztonság miatt.


Ezeket nézegettem:

[link]


[link]


[link]


Minden javaslatot meghallgatok.Esetleg ha valaki ismer ezeket az üléseket azt megköszönném, ha tudna mondani rólavalamit.



2013. jún. 10. 14:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha mégcsak 8 hós a lányod akkor neki inkább a 0-18 kg-os való. Én úgy tudom, hogy nem szabad a gyerekeket menetirány szerint ültetni 1 éves kor és 9 kg alatt. [link]
2013. jún. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%

Nekem más a véleményem erröl az ügyröl.


Szerintem egy szuper törésteszttel rendelkezö gyerekülés sokkal de sokkal jobb mint egy noném ismeretlen gyerekülés.

A törésteszteken nagyon sok szempotot néznek, ahhoz hogy jó ülés legyen, jó minöségü anyagok is kellenek hozzá.

Szóval szeirntem inkább egy használt römer mint ezek amiket ide feltettél.


Nekem 2 lányom van. és 2 autónk.

Elsö lányomnak egy új römer kindg pluss-t vettünk, ami nagyon bejött. Másodiknak megint egy römert de az már nagyobb kategória (nagy megkapta az újat a kicsi meg a nagy régiét). na de ekkor jött a gond, hogy 2 autónk van és 2 ülést cserélgetni elég rossz dolog. Ekkor elmentem egy baba vásárra és vettem egy römer king pluss ülést 15.000Ft-t. Megnéztem hogy ez még egy fiatalabb ülés mint az elsö lányomé. Ismertem már, meg rángattam ott amiknek feszesnek tartaniuk kell, minden szuper jó volt.


Egy 130-nál való ütközésnél, nem sokat segít ha az olcsó ülések ripityára törnek, sokszor még az össze tört ülés darabjai okoznak nagyobb bajt.

Használtan kapsz römert vagy maxi-cosi is ennyiért , de legalább biztonságban tudhatod a gyerekedet.

2013. jún. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát ennyiből-bocs- nem fogsz jó ülést venni :(

főleg újat :(


Ha meg biztonságosat is akarsz, akkor NE 9-36 kg-osat válassz, mert gondold el, hogyan lehet jó egy ülni alig tudó 8-9 hósnak az, ami egy 12 évesnek????


Inkább gyűjts még rá egy vagy 2 hónapot és vegyél egy olyat, ami meg is óvja a babádat egy balesetnél.


2 fajta ülés létezik:1. ami azért van, hogy ne büntessen a rendőr(pierre cardin, cosco, espiro, top rider, bertoni, touragoo, stb... lengyel gagyik)


2. ami egy balesetnél megóvja a babádat.


Többször írtam már itt, hogy a barátnőmék valami noname lengyelülést vettek, oldalról, pont a gyerek felől mentek beléjük pirosnál, 30-al, a gyerek oldalát felszabta az ütközésben levált műanyag darab az ülésről, 2 napig nem tudták életbenmarad-e, mi ugyan ilyen balesetet szenvedtünk, csak mi is haladtunk, és belénk is jöttek, szintén a gyerek oldalán, kopp-kopp semmi baja nem lett egy Römer duofix ülésünk volt, természetesen lecseréltük.

2013. jún. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló. Én erről sokat sokféle képppen hallottam. Köszönöm a linket is. Viszont ha stabilan ül a gyerek és súlyba stimmel akkor már lehet menetirány szerint is utaztatni. 8hós lesz, de mire kiválasztom és megérkezik bőven átlépi a súlyhatárt.Hordozó kicsi és kényelmetlen és mindig fel akar ülni benne.

Amúgy itt egy link, ahol haonló témába sok sok érdekes vélemény hangzik el:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


2-es válaszoló: Köszi az ajánlást megnéztem. Mondjuk használtba ilyen téren nem bízom, túl sok rejtett hiba van benne. A naniát sokan ajánlották azért linkeltem. Sok jó véleménnyel.Másik kettőt nem ismerem, illetve az elsőről egy véleményt olvastam.

2013. jún. 10. 15:06
 5/13 anonim ***** válasza:
Annyiban egyet értek az előttem szólóval,hogy ne vegyél 9-36ost egy ilyen picinke, és mondom is miért. Az első csemtének egy 9-25ös touragoo ülést vettünk, stabil,tart, 23 körül volt akkor,most picit drágább. a kicis 9 hónapos ő kapta meg a nagy ülését, és a nagynak vettünk egy 9-36osat, ő egyébként lassan 3 éves lesz ősszel 15 kg körül van, éppen jó neki az ülés. Picit alacsonyabb lenne, már nem is lenne jó,mert a feje pont olyan helyen lenne,ahol nincs védeve rendesen. Ha már nem jöhet szóba a 0-18, akkor szerintem 9-25
2013. jún. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

És még annyi,hogy anno én is sokat érdeklődtem itt,hogy miylet mennyiért, és a legtöbb a römer, besafe, cibex ülést modnták, de újonnan sajnos sok embernek megfizethetetlen, használtam meg lutri.

És akkor írt nekem valaki privátban,hogy azért az sem mindegy ám hol és milyen kocsival használod, mert aki sokat utazik autópályán és sokszor használják, azért ott jobb többet rákölteni, de ha csak adott településen használja az ember oviba hordani, akkor kicsit megint más a helyzet. És itt jön ugye az autó márkája, mert ülhetsz te gagyi üléssel bmw-ben vagy römerben suzukiban szerintem egy hasonló balesetnek nem hinném hogy ugyanaz lenne a következménye

2013. jún. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is törésteszt alapján választottam, Römert vettünk meg Maxi-Cosi-t, használtan. Az olcsóbb márka nélküliben én sem bízom.
2013. jún. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, viszont hiába a jobb minőség meg drágább stb, ha az autó nem isofixes.

És tényleg, mi sem megyünk állandóan autóval, majd később oviba suliba kell, néha kiruccanunk, de kisváros, elvagyunk biciklivel is itthon.

2013. jún. 10. 15:24
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
Hát nekünk Nania van, 0-18 kg-ig. Erre az eladó azt mondta hogy teljesen jó, törésteszten átlagosnak bizonyult. Megkérdeztem, hogy mennyivel jobb a nagymárkás soktízezres ülés. Eleve a márkanevet is meg kell fizetni, de annyival nem tud többet. Azoknak is sok része átlagos minősìtést kapott, de az már elég baj, ha 130-cal ütközöl...annyit mondott hogy elit anyukák ülése. Nem azt mondom, hogy aki megteheti ne vegye meg a dràgát, de szerintem nem kellene leszòlni, használtra (amivel ki tudja mi történt, hányszor hányta össze a gyerek, stb.) buzdítani azt, akinek csak olcsóbb ülésre van pénze.Nehogy már az legyen, hogy csak a drágában nem fog mghalni a gyerek...
2013. jún. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

1es válaszoló vagyok. Nem csak a besafe oldalán olvastam erről, hanem más oldalon is, csak sajnos most nem találtam meg. Ott külön kiemnelték, hogy 9kg ÉS 1éves kor,nem pedig vagy vagy. De ez a te öntésed.


Az utolsó válaszhoz csak annyit, hogy nem tudom laikusként nézett-e már meg ez a kérdező egy Nania és egy pl. Römer ülést. Mert még nekem laikusnak is feltűnt, hogy hát a Nánia nem egy nagy eresztés. Akkor már talán ilyet inkább: [link]

2013. jún. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!