Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korban tudják...

Mennyi idős korban tudják használni a formabedobós játékot a gyerekek?

Figyelt kérdés
Mármint tudatosan, segítség nélkül, megnézi melyik forma milyen alakú és megkeresi hová passzol.
2009. okt. 10. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Ezek elméletileg 6hós kortol vannak,ami vicces mert olyan picinek max csak rágcsálja a formákat.Lányom 13 hónapos és most kezdi "újra" érdekelni.Persze sokáig nem köti le de ha együtt játzsunk akkor szereti.Bár az egyszerűbb formákba egyből beletalál a többit annyira nem tudja még beleforgatni.Szóval hogy a kérdésre válaszoljak mindenképp 1éves kor után kezdik el rendeltetésszerűen használni.
2009. okt. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Másfél éves koruk körül. Addig nagyon nehéz összeegyeztetni a formát és a bele való játékot. Az elforgatásról nem is beszélve... Legalábbis én ezt tanultam fejlődéspszichológiából és a gyerekeimnél is ezt tapasztaltam. Persze az egyszerűbb formákat már hamarabb is bele tudják illeszteni (kör).
2009. okt. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam 1 eves szulinapjara kapta a nagyiektol, akkor meg csak en mutattam meg neki, hogy hova dobja be, de mar akkor is szerette, mert erdekes volt, hogy be lehet dobni. Most 16 honaposan mar mindet egyedul megtalalja es bedobja a helyere.
2009. okt. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amit bekell illeszteni a helyére azt már 13-14hósan kirakta ..de a fiscer csiga még nem megy neki teljesen most 18hós....
2009. okt. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi 23hónaposak vagyunk de csigába én segítem bele ,mert hiába tudja hová való nem megy bele egyszerűen ugye,pedig 6hónapos kortól ajánlják,de minek?
2009. okt. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
utolsónak:pont ez a baj ezzel a csigával nekünk is ....forgatja a kezével de nem megy bele és akkor már ideges is ....a sütifaló egy fokal könnyebb...
2009. okt. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez érdekes kérdés.

Az én lányom nem nagyon játszott ezzel a fajta játékkal és pont a napokban jutott nekem is eszembe hogy lehet nem is tudja mit hova kell. Leültem vele és kipakoltuk magunk elé hogy jól átlássa és olyan ügyesen megtalálta mi hova való. Szóval szerintem előbb utóbb még ha nem tanítjuk is rájön. Megérik rá az esze. Ja és annyira láttam rajta hogy tudatosan tette oda ahova való, meg tudatosan kereste, hasonlította a szemével hogy vajon hova való. Nem megszokásból. Úgyhogy nem kell aggódni, ha még 1,5 évesen nem megy neki, szerintem. Mondjuk sok mindenben látszik az hogyha a gyerek nem fejlődik megfelelően, nem csak épp ebben. Ugye felnőttként is van ami jól megy nekünk és van ami nem. Van amihez több idő kell hogy megtanuljuk és van amihez kevés. Kinél mi. Én ebből indulok ki gyereknél is. Nem abból, hogy mi a szentírás hogy márpedig ekkorra kell. Persze jó irányadó, de ha fél évvel később fogja azt a dolgot csinálni akkor sem lesz tragédia. Ha meg más gond is van, máshol is ki fog jönni.

Persze figyelni kell a gyereket, viselkedését, a dolgokhoz való viszonyát, figyelmét stb.

Úgyhogy szerintem egy 2-3 éves gyereknek kell tudni tudatosan, hogy mi hova való. De hát ez a 2-3 év tág dolog. Úgyhogy nem kell aggódni!

2009. okt. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!