Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 évesem nem eszik, nem...

2,5 évesem nem eszik, nem iszik, mi a . Csináljak már?

Figyelt kérdés

Kiborultam! Az egyik nem eszik-iszik, a másik nem alszik, a harmadik a hasamban, folyamatosan ideges és hulla fáradt vagyok, pihenni nem tudok, a házimunka rám ég, semmit sem tudok csinálni, szakad rólam a víz!


Főleg a nem evés-ivás idegesít, sem szép szóra, sem ordítozásra nem fogad el semmit! Még a finomságokat sem! Reggelire evett egy kevés csokigolyót tejjel, meg ebédidőben is ivott egy kis tejet és ennyi!!!!! Se víz, se szörp, se rendes tápértékű kaja!!!!


2013. jún. 18. 16:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagy levegő.....NYUGI!Biztos a kánikula miatt nem éhes,a meleg miatt nem alszik!Majd este ha kicsit enyhül a meleg próbáld etetni.A házimunka megvár!Tudom könnyű ezeket mondani,főleg úgy hogy nekem se mindig sikerül így csinálni pedig "csak" egy 20 hónapos lányom van.Ne ijedj meg ez most nálunk is így van,próbálj gyümölcsöt talán mert a folyadék most fontosabb.Kitartást!
2013. jún. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

Sikerült lehiggadni. Épp eleresztettem egy ocsmány kifakadást, és félpucéran veszekedtem a lurkókkal, mikor hirtelen beállított a férjem meg apósom. Ez kellőképp kibillentett mindenkit a lelkiállapotából. A nem ivósom hajlandó volt 3-4 korty vizet inni "a papa kedvéért", ennek örülök. Most bekapcsoltam nekik a mesét, hogy tudjak foglalkozni a dolgokkal, meg közben próbálok valami kaját is beléjük nyomni.

A házimunka most áll, az igaz, de cseresznyeszezon van, őrült gyorsan romlik, itt áll órási kosarakban mindenütt, muszáj feldolgoznom, befőznöm, már ott tartok, hogy magosól lefagyasztom, mert elegem van belőle.

na. :) tényleg jobb már, köszi.

2013. jún. 18. 17:38
 3/11 anonim ***** válasza:

jaj, szegénykém, de utálom én is ezt mikor ennyire kiakadok...

Nekem pedig csak 1 lányom van, és ő is nem eszik-iszik mikor így bejön a meleg..én azt csinálom, hogy felfújom a kismedencét, 2cm víz, és vizipisztoly, meg a kávéspoharam.

Vizipisztolyból spriccelem a szájába a vizet, majd "főz" kávét, és megissza. de amgától nem iszik 40 fokban sem, beszrás, komolyan...

Tudod mikor dolgoznám fel a meggyet, cserkót 100 fokban, terhesen, 2 gyerekkel...ÉN SOHA!!! Egy igazi hős vagy!! :-))


ja, nekem a lányom mostanában tudod mit ezsik??? reggelire tuti nyerős hogy almaát összeaprítok, fahéjas cukorral, megszottyasztom és rá zabpehely megfőzve(Kb. 3 perc alatt megpuhul). Lehűtöm tök hidegre, és ezt eszi mint a gép..a gyümit változtatom, mikor mi van itthon..

2013. jún. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Irigyellek, hogy még bírod! Én egy gyerek mellett vagyok kész ebben a hőségben. Enyém is alig eszik valamit, inni még éppenhogy. A cseresznyéből meg tényleg fagyassz le csak simán. Isteni lesz a szezonja után egy kis hűsítő gyanánt.
2013. jún. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a kedves szavakat!

Végre alszanak a srácok. Végül a fürdőkádban etettem-itattam meg őket nagyjából. Meg azt csináltam én is, hogy odaadtam azokat a fürdős játékokat, amikből legnagyobb bosszúságomra inni szoktak a fürdővízből, de most hagytam, hadd igyanak... Főleg ezen a nem iváson húztam ma fel magam, attól féltem, hogy kiszárad, mert a rohangálás meg a szokásos tivornya az persze ment egész nap.

A cseresznyéből sok üveg lekvár és szörp lett, a mélyhűtőket is telenyomtam vele, de még mindig rengeteg van, a fán még több... már utálok ránézni. :P


Kitartást mindenkinek a hétre!

2013. jún. 18. 22:52
 6/11 anonim ***** válasza:

Bár a fiam eleget iszik naponta 1.5 liter körül, ebben a nagy melegben nincs kedve neki se inni. Így váltogatom a cseleket. Amik beváltak: verseny ivás anyával, aki nyer, kap valami nasit. Vagy tankolunk, ha épp autózik-vonatozik.

Az evés más kérdés, mivel a fiam alapból rossz evő,itt is a trükközés megy nálunk. pl tegnap úgy evett husit ketchup-pel, hogy közben mesét olvastam neki, és a legjobb résznél hagytam abba - csak akkor folytattam, mikor hús került a szájába. Vagy előző nap kiraktam egy pohár fincsi joghurtot - azt nagyon szereti - és leültünk "ebédelni", aki előbb megeszi a levest, azé a joghurt. (Nálam amúgy ha 3-5 kanállal eszik a főételből, akkor már nem piszkálom) VAgy "pókhálós" tejbegrízt csinálok, vagy ő szórhatja a cukor tartóból a tésztára cukrot - ezek váltak be mostanában.

Ezek miatt ne idegesítsd magad,egyrészt felesleges, mert ha nem akar enni -inni, nem is fog, fel kell kelteni az érdeklődését valamivel. Igen tudom, ez nagyon nehéz főleg 2 gyereknél, de jobb, mint sírógörcsöt kapni. Másrészt ilyen melegben én is kevesebbet eszek -iszok inkább este -reggel van kedvem enni.

Az ilyen trükkökkel már sok helyzetet sikerült megoldanom, azért is írtam le, mert nálunk bevált.

2013. jún. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi neked is!

Gondolhatod, hogy trükközök én is állandóan. :)

Ma reggel engedtem őket inni a keresztelőjükre kapott méregdrága bögréikből, amit eddig sosem hagytam.

De azt nem gondolom, hogy hagyni kéne a nem ivást, ez tényleg veszélyes! Két ennyire aktív gyerek nincs még a világon, a kiszáradás pedig gyorsan összejön sajnos. Főleg nálunk már volt pár kórházas téma kisebb korukban, én még egyszer nem akarom egyik gyerekemet sem infúzión látni. :(

Idegeskednem nem kéne, azt tudom... de pezsegnek bennem a hormonok, a hetedik hónapban vagyok... ma még egész jól moderáltam magam. :)

2013. jún. 19. 11:53
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt én sem engedem, hogy ne igyon, a napi egy literhez minimum ragaszkodok, akkor is, ha épp nem velem van. Olyankor kikészítem kubus üvegbe neki, így látom is, hogy biztosan megitta-e a szörpijét.

Az új bögrés trükk is jó, ügyi vagy, remélem beválik.

Bár én még csak az 5. hónapot töltöm, de átérzem a hormonok-okozta feszültséget, néha én is a plafonon vagyok okkal-ok nélkül.Kitartás!

Az alvással kapcsolatban most azt próbáltam ki, hogy én fekszem le, ő meg mesél és elaltat (3.5 éves) neki nem kell aludni, csak csendben lenni, míg én alszok. Persze gyorsan elalszik, én meg 20 perc szundi után frissen ébredek,és van időm megcsinálni a házimunkát - vagy egy részét :) lekopogom, pár napja így alszik, nem is keveset.

2013. jún. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

De jó neked, hogy legalább az alvás ilyen gördülékenyen megy!

Nálunk egy évvel fiatalabbak, 2,5 éves ikrek. Sajnos ma abszolút nem alszanak. :( Tegnap este fél 12-kor aludt el egyikük, én meg nem bírok folyamatosan toppon lenni.

De ma nem vagyok túl fesz legalább. :)

2013. jún. 20. 14:31
 10/11 anonim ***** válasza:
érdekes, hogy az én kiscsajom amúgy nagy alvó, délben magától szokott elvonulni, de ma alig tudtam letenni, 14h volt mire elcsendesedett...sztem jön vmi eső, vagy vihar estére...jó lenne...:-))
2013. jún. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!